Baner Baner
/
11 czerwca 2022
/

Smolasty wspomina śp. Tomasza Chadę

Smolasty kilka lat temu miał okazję poznać Tomka Chadę, a teraz opowiedział o tym spotkaniu.


Obu twórcom udało się spotkać na krótko przed śmiercią Tomka Chady. Smolasty został wtedy zaproszony do gościnnego udziału w kawałku Co dalej. Numer pochodził z płyty Recydywista, czyli ostatniego albumu wydanego przez Chadę.

Po kilku latach Smolasty wspomina rapera. Podczas wizyty w Hejt Parku na Kanale Sportowym muzyk opowiedział o kulisach tamtej współpracy, a także o wspólnej pracy na planie teledysku.

To był taki dziwny okres, kiedy Tomasz Chada nagrywał tę płytę, ostatnią swoją, przed śmiercią niestety – i stwierdził, że pójdzie w bity trapowe, newschool’owe; że skończy z nawijką oldschool’ową i zaprosi na nią bardziej młodych graczy. Ja wtedy się wybijałem, byłem po Młodych Wilkach i dostałem propozycję, żeby dograć się na refren. Słuchałem za małolata jego płyt, tak jak Molesty, ZIP Składu – dograłem się w ciągu jednego dnia w starym studiu SB Maffija. Wysłałem mu ten refren, mówił, że zajebisty. Później miałem przyjemność poznać go osobiście na planie teledysku do tego kawałka – „Co dalej”. Poznaliśmy się prywatnie, wydawał się osobą bardzo spokojną, poukładaną po swoich przejściach. Niestety, 2 tygodnie/miesiąc później okazało się, że nie żyje. Było mi z tego powodu bardzo przykro. Miałem to szczęście, że go poznałem osobiście, zbiłem pionę, porozmawiałem z nim.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne