Baner Baner
/
12 czerwca 2022
/

Pih: „Polskie społeczeństwo jest już rozegrane. My po prostu o siebie nawzajem nie potrafimy dbać.”

Pih postanowił wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji w Polsce.


Jakiś czas temu Peja opublikował na swoim Facebooku post, w którym skomentował kolejne podniesienie stóp procentowych przez polski rząd. Poznaniak napisał:

Stopy procentowe po raz 9 w górę. O miliardach z Unii możemy jedynie pomarzyć. Co musi się jeszcze stać, żeby ludzie w końcu wyszli na ulicę?

W komentarzu pod tym postem głos zabrał Pih, który stwierdził, że polskie społeczeństwo jest zbyt podzielone, aby mogło dojść do konkretnych ruchów.

Nic takiego nie będzie miało miejsca, polskie społeczeństwo jest już rozegrane. My po prostu o siebie nawzajem nie potrafimy dbać. Jesteśmy podzieleni, a grupy zawodowe, ktore mogłyby dać iskrę zapalną, są dokarmiane, tak zeby siedziały na dupie i nie strajkowały. No i nasza masochistyczna natura. Obcym bardzo chętnie pomagamy. Polak Polakowi? Zapomnij!

Następnie raper podaje tutaj przykład tysięcy repatriantów, którzy od lat pragną wrócić do Polski.

Prosty przykład… Niecałe 8000 repatriantów od niemal 30 lat czeka na sprowadzenie do Polski. Któreś już pokolenie Polaków urodzonych na zesłaniu i nieliczni, którzy dożyli. Ofiary stalinowskich zsyłek na Syberię. Prawdziwy Polacy z krwi i kości, ludzie których marzeniem jest wrócić na ostatnie lata i umrzeć w swojej ojczyznie. Oni chcą wrócić i o taką możliwość PROSZĄ. Koszt sprowadzenia ich do Polski to kilkaset milionów… I tych pieniędzy od zawsze brak… Z drugiej strony w wojnę na Ukrainie, ktoś wyliczył, zaangażowaliśmy już 50mld… Jakos na to miłosierdzie i środki sie znalazły, od ręki. Polska w pigułce.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne