Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@goodhomie_g //@bilonjointpenk// @szwedswd

/
8 kwietnia 2022
/

Jak śnić, to tylko z nimi – Grzempeś, Bilon HG i Szwed SWD ze wspólnym kawałkiem!

„Sny” to już szósty singiel promujący nowy album Grzempesia, który ujrzał światło dzienne 3 września 2021.W numerze gościnnie udzielił się Bilon HG, a o warstwę muzyczną zadbał Szwed SWD.

Prezentujemy wam już 6 singiel promujący album Grzempesia „Good Homie”, w którym gościnnie udzielił się Bilon HG. Za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest niezawodny Szwed SWD, a klip został zrealizowany na Dominikanie.

Sam autor zapowiada, że to jeszcze nie koniec klipów z albumu. Pozostało nam tylko czekać, a w międzyczasie zachęcamy do sprawdzenia „Snów”:

Przy okazji warto tutaj nadmienić o najnowszym projekcie Bilona i Nowej Ferajny pt. „Warszawski Rapton”.

Jest to album hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu. Premiera albumu miała miejsce 11 marca.

Tak o projekcie mówi Bilon:

Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej – trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód – lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie. Folklor po wojnie spłycony był do groteski, aby nie mógł być narzędziem do rozwijania kultury, dlatego nie miał dużego znaczenia w życiu mieszkańców. Dzisiaj w czasach pandemii informacyjnej ciężko się zatrzymać i spojrzeć za siebie, chociaż stara domena mówi: „nigdy nie patrz w tył”. Ja jednak szukam korzeni i dostrzegam w nich wiele pięknych prawd, często powiedzianych prostym językiem, ale jakże trafnym. Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3xNie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy.

Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne