Baner Baner

Autor zdjęcia: IG: @skutebobo// Youtube

/
15 lutego 2022
/

Mata: „Rozpoczynam walkę o depenalizację marihuany w Polsce”

Mata opowiedział o jego niedawnym zatrzymaniu przez policję i planach związanych z walką o depenalizację marihuany w Polsce.

Podczas gali rozdania nagród Bestseller Empiku 2021 Mata odebrał nagrodę w kategorii rap & hip-hop za album pt. Młody Matczak. Statuetkę odebrał w typowym dla siebie stroju: czapce bez daszka (czyli kapelusiku), wisiorku w kształcie liścia marihuany na szyi i zielonej marynarce.

Przemówienie rozpoczął, informując, że dziś Maty na scenie nie zobaczymy, a także uchylając rąbka tajemnicy odnośnie jego niedawnego zatrzymania przez policję:

Maty dzisiaj nie mogło być z nami, ale jestem ja – Skute Bobo. Słuchajcie, chciałem powiedzieć coś. Ja dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. Chciałem coś zdementować. Wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna. To nie była akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę. Chcieliśmy z kolegami się trochę wyluzować. Złapali nas panowie policjanci…

W dalszej części monologu nawiązał do jednej ze swoich piosenek, zapowiadając walkę o zmiany w polskim prawie:

Marihuana – cała Polska jest w niej zakochana. W związku z tą sytuacją chcę rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku. To ważne w naszej społeczności artystycznej, muzycznej. Chciałbym poprosić wszystkich moich fanów i fanów wolnej muzyki, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne