Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@sbm_label

/
4 stycznia 2022
/

W tym miejscu wielu raperów stawiało swoje pierwsze poważne kroki – XV lat marki NOBOCOTO!

Na kanale SBM Label pojawił się pierwszy filmik z serii opowiadającej historię NOBOCOTO Studio

30 grudnia na kanale SBM Label pojawiło się tajemnicze wideo pod tytułem „N-LEGACY”. Prócz różnych scen, głosów Żabsona, Białasa i ReTo, będących w tle, i strony internetowej podanej w opisie, nie wiedzieliśmy nic więcej o treści tego filmiku. Dzisiaj się to jednak zmieniło!

„N-LEGACY” to tak naprawdę „NBCT-LEGACY”, czyli historia studia nagraniowego, które 15 lat temu powstało w mieszkaniu rodziców Solara. Całe „NBCT-LEGACY” będzie serią poświęconą rozmowami z ludźmi, którzy w różnoraki sposób budowali legendę tego studia. W miejscu tym swoje płyty nagrywali tacy artyści jak wcześniej wspomniani Żabson i ReTo, ale również Quebonafide, Mata, Bedoes, Kizo, Young Leosia i wielu innych. Całą listę możecie zobaczyć na stronie internetowej NOBOCOTO, a także na niej, możecie umówić się na sesję nagraniową w tym słynnym miejscu!

W pierwszym odcinku możemy posłuchać krótkiej historii powstania NOBOCOTO z ust ojców założycieli SBM Label, czyli Solara i Białasa:

XV marki NOBOCOTO!

2022 to dla Nobocoto wyjątkowy rok, gdyż właśnie mija 15 lat odkąd w jednym z bloków na Warszawskim Żoliborzu, w pokoju który został zaaranżowany na studio domowe, zostały wbite pierwsze amatorskie wokale. Kto mógł podejrzewać, że ta niewinna próba okaże się pierwszym klockiem domina w pasjonującej historii dziejącej się na oczach setek tysięcy osób? To co widać na teledyskach, czy słychać na płytach to już efekt końcowy. Wszystko wydaje się oczywiste i łatwe. Nie widać całego trudu, setek powtórzeń, euforii, frustracji, kreatywności przychodzącej z najmniej oczekiwanej strony. Inspirujących rozmów, spontanicznych spotkań i zlepków przypadków z których tworzy się legenda. A wszystkie te momenty dzieją się… w studio. Z okazji tak znaczącego jubileuszu postanowiliśmy odsłonić dla Was backstage i podzielić się naszą historią.

Zaczynamy od ‘Nobocoto Legacy’, czyli projektu specjalnego, w którym pokażemy jak wyglądała nasza droga, ale zrobimy to oczami Artystów i realizatorów, którzy nam w niej towarzyszyli. W trailerze mogliście usłyszeć trzy (jakże wyjątkowe!) głosy, ale zostawiliśmy dla Was również kilka niespodzianek.

I mimo, że dziś sięgamy do początków, to nasza uwaga skierowana jest już w przyszłość. Po kilku miesiącach intensywnych prac, z dumą odsłaniamy nasze odświeżone logo, nową stronę internetową, oraz najważniejsze – nowe studio! 15-lecie to dla nas nie tylko czas podsumowań, ale i idealny moment aby zebrać wszystkie nasze doświadczenia z piętnastu lat i wyruszyć w dalszą, ekscytującą podróż. To dopiero początek zmian które dla Was przygotowaliśmy, bądźcie z nami w tym wyjątkowym roku!

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne