Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@bedoes2115//@ kuba_wojewodzki_official

/
29 stycznia 2022
/

„Robienie z chłopaka dilera czy narkomana to jest absurd” – Bedoes, Wojewódzki i inni o zatrzymaniu Maty!

Bedoes, Kuba Wojewódzki i inni wypowiedzieli się na temat zatrzymania Maty przez policję

O zatrzymaniu Maty wiemy już wszystko. Teraz głos zabierają osoby mniej lub bardziej powiązane z raperem. Wśród nich znalazł się m.in. Bedoes, który całą sprawę skomentował w następujący sposób:

To, że zatrzymano jakiegoś małolata z ziołem, to nie jest jedyna anomalia w tym kraju […] Można być zwolennikiem albo przeciwnikiem mari*uany albo można obojętnie obok tego przechodzić, ale robienie z chłopaka, który wpadł z jakąś śmieszną ilością dilera czy narkomana to jest absurd i chyba każdy poważny człowiek wie, że obok dilera, ani narkomana… Słuchajcie, nie stawiajmy tam Maty.

Swoje trzy grosze dorzucił również Kuba Wojewódzki. Na Instagramie opublikował mema, z podpisem:

W tym kraju lepiej mieć 1,5 litra niż 1,5 grama.

Kciuki za Matę trzyma również Metosław – youtuber i działacz na rzecz legalizacji marihuany w Polsce:

Nieważne, czy to Mata, czy jakiś zwykły Michał… Nikt nie powinien być karany za posiadanie 1,5 g zioła! To, że jest w ogóle taka sprawa, to jest absurd i porażka naszego państwa. To prawo musi się szybko zmienić! Mam nadzieje, że zgodnie z art. 62a sprawa zostanie szybko umorzona! Powodzenia Michał!

Swoje wsparcie dla Młodego Matczaka wyraziła również posłanka Lewicy, Beata Maciejewska:

To jest niepojęte, że cały aparat państwowy zostaje zaprzęgnięty, by zatrzymać człowieka, który posiadał przy sobie 1,5 grama marihuany. Przypominam, że według prawa za coś takiego grozi do 3 lat więzienia. Powinniśmy skończyć z tą absurdalną, narkofobiczną polityką, która wsadza ludzi do więzień i łamie im życia. Jeżeli ja lub ktokolwiek inny pali zioło, to komu to szkodzi? Gdzie jest ofiara tego przestępstwa?

Pani Beata stoi obecnie na czele Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, który w kwietniu 2021 r. złożył do laski marszałkowskiej projekt umownie nazywany „5 gramów, 4 krzaki”. Tak tłumaczy Onetowi jego sens:

To projekt, który dekryminalizuje niewielkie ilości marihuany (do 5 gram) na własny użytek. To jest ilość marihuany, którą każdy człowiek dorosły (niezależnie czy używa tego do celów rekreacyjnych, czy celów leczniczych) powinien móc posiadać. I w żaden sposób nie powinien być za to karany.

Pod koniec dnia otrzymaliśmy również pierwszy komentarz samego zainteresowanego. Skute Bobo w swoim stylu – z przymrużeniem oka i dystansem – przypomniało nam klasyk polskiej muzyki.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne