Baner Baner
/
21 grudnia 2021
/

Porwał dzieci i wyjechał za granicę – polski raper zatrzymany przez policję!

Jak informuje portal Wałbrzych24, polski raper został zatrzymany przez policję pod zarzutem uprowadzenia własnych dzieci i czeka na ekstradycje do Polski

W maju bieżącego roku, mający ograniczone prawa rodzicielskie ojciec dwóch synów, potajemnie wyjechał z nimi poza granicę Polski. Ślad po nim się urwał, jednak wałbrzyscy policjanci rozpoczęli poszukiwania, które okazały się skuteczne i dzieci wróciły do domu.

O sprawie stało się głośno, po publikacji przez policję listu, w którym matka dzieci dziękuje funkcjonariuszom za ich odnalezienie. Chodzi o porwanie dzieci (w wieku 5 oraz 9 lat) i wyjechanie z nimi za granicę:

Było podejrzenie, że wraz z dziećmi przebywa on w którymś z krajów południowo-zachodniej Europy. Na początku tego miesiąca decyzją sądu wydany został Europejski Nakaz Aresztowania, a mężczyzna dzięki współpracy międzynarodowej został zatrzymany przez słoweńskich policjantów na terenie tego kraju.

Tak o całej mówił podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. Jak udało się ustalić serwisowi Wałbrzych24, porywaczem był Michał B., znany raper Szad z Trzeciego Wymiaru. Jak informuje prokurator Marcin Witkowski, rapera czeka teraz ekstradycja do Polski, a także opowiedział jak wyglądała procedura odnalezienia mężczyzny:

Prokurator  kieruje stosowny wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do właściwego sądu. W tym przypadku jest to Sąd w Wałbrzychu. Taki też wniosek prokurator uzyskał. Potem przekazujemy sprawę do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która na nasz wniosek występuje do Sądu Okręgowego w Świdnicy, który podejmuje decyzję o wydaniu europejskiego nakazu aresztowania. Jeżeli takie orzeczenie zostaje wydane, to jest to wprowadzane do systemu. Wszystkie jednostki w Europie mają do tego dostęp. Kwestiami praktycznymi zajmuje się policja.

Dodał jeszcze, że mężczyzna znajdował się w takiej sytuacji, że można było postawić mu zarzut uprowadzenia dzieci.

Szad solowo wydał trzy albumy  „21 gramów” (2011)„I niech szukają mnie kule” (2013) i „Człowiek duch” (2016), a jeszcze za czasów Trzeciego Wymiaru współpracował z takimi artystami jak Wall-E, DonGURALesko, czy Peja.

Artykuły Wałbrzycha24 znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne