Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@kamilkotarba//@forxst

/
6 grudnia 2021
/

Pierwsza wersja „Benz Dealera” sprzedana w formie NFT za ponad 48 tysięcy złotych!

FORXST, czyli producent utworu, sprzedał jego pierwotną wersję za w formie NFT za ponad 48 tysięcy złotych

W 2017 roku w trakcie jednego z live’ów na Instagramie, Quebonafide puścił snippet jednego ze swoich utworów. Nazywał się on „Benz Dealer”, a gościnnie miał się na nim udzielić estoński artysta – Tommy Cash. Kawałek na tyle spodobał się słuchaczom, że ciągle prosili Quebe o wypuszczenie go, ale to się nigdy nie stało… tak jakby.

13 lipca bieżącego roku na kanale QueQuality pojawił się „Benz Dealer” autorstwa Que i Tommey’ego, jednak… to nie był TEN „Benz Dealer”. Fani byli zawiedzeni nie tyle co samym utworem (jest naprawdę przyjemny, a klip do niego to już w ogóle cudo), ale tym, że nazywa się on tak samo jak jak ten na który czekało tysiące osób, a nim nie jest. Ja także nie rozumiałem takiego posunięcia ze strony chłopaków. Hype (hehe) na „Benza” był na tyle wielki, że najgorszą decyzją jaką można było podjąć, było wypuszczenie zupełnie innego kawałka, ale pod tą legendarną nazwą. Ludzie byli niezadowoleni, że nie dostali tego czego chcieli, a „Benz Dealer (wersja 2021)” nie został przez to doceniony. Pokazują to także wyniki, bo oficjalny teledysk zdobył „tylko” 4,8 milionów wyświetleń.

Na przeciwko rozwścieczonego tłumu jakiś czas temu postanowił wyjść FORXST, czyli producent TEGO „Benza”. Wystawił on go w pewnym serwisie za… 3 NFT. Dla takiego laika w kwestii kryptowalut jak ja nic to nie mówiło, więc postanowiłem wyszukać w internecie, jaka jest wartość tego „enefte” i okazało się, że za oryginalną wersję trzeba zapłacić blisko 48 tysięcy polskich złotych! Co jeszcze ciekawsze, ktoś to właśnie dzisiaj zrobił!

Co to oznacza? Otóż od dzisiaj osoba, która zakupiła „Benza” może z nią zrobić dosłownie wszystko. Dograć się do tego i wypuścić w sieć albo po prostu trzymać na dysku i kompletnie nic z tym nie zrobić. Pozostało nam czekać na dalsze ruchy nowego właściciela.

 

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne