Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@drakeotheruler

/
19 grudnia 2021
/
Zagranica

Nie żyje Drakeo The Ruler – został zamordowany podczas festiwalu

Drakeo The Ruler otrzymał cios nożem w szyję, po którym nie udało się go uratować

To tragedii doszło podczas Once Upon A Time Festival. 28-letni raper był jedną z gwiazd wielkiego festiwalu, który odbywał się na terenie Exposition Park, gdzie oprócz niego mieli zagrać m.in. Snoop Dogg, Ice Cube, The Game, YG czy 50 Cent.

Według świadków w pewnym momencie na backstage’u doszło do kłótni, w której udział brał m.in. Drakeo – w efekcie artysta otrzymał cios nożem w szyję, po którym w stanie krytycznym trafił do szpitala, ale nie przeżył. Dalsza część festiwalu została odwołana.

Pochodzący z Los Angeles Drakeo The Ruler wydał w latach 2015-202110 mixtape’ów, by zadebiutować w tym roku albumem „The Truth Hurts”. Szczególny rozgłos zyskało jego wydawnictwo z roku 2020, „Thank You for Using GTL”. Wokale na ten album zostały nagrane przez… więzienny telefon. Raper przebywał wówczas w kalifornijskim Men’s Central Jail w związku z zarzutami o zabójstwo i próbę zabójstwa. Ostatecznie opuścił więzienie w listopadzie 2020 rokuLos Angeles Times określiło go „najbardziej oryginalnym stylem w Kalifornii od dekad”. Popularność zyskał dzięki pomocy DJ-a Mustarda w 2015 roku, od tego czasu współpracował z takimi artystami jak Drake, Don Toliver, Mozzy czy Philthy Rich.

News zaczerpnięty z portali Popkiller i Newonce

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne