Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@wutangclan

/
7 grudnia 2021
/
Zagranica

Leonardo DiCaprio chciał zrobić film o Wu-Tang Clanie!

Raekwon w swojej książce biograficznej opowiedział o tym, że Leonardo DiCaprio chciał nakręcić film o Wu-Tang Clanie

Niedawno na amerykańskim rynku ukazała się biograficzna książka Raekwona „From Staircase to Stage: The Story of Raekwon and Wu-Tang Clan”. Jedną z ciekawszych historii jaką opowiedział była o tym, że Leonardo DiCaprio był zainteresowany nakręceniem filmu o nim i całym Wu-Tang Clanie!

Propozycja padła ze strony Raekowna, który na spotkaniu zorganizowanym przez Q-Tipa, zaproponował Leo stworzenie filmu o legendarnej grupie:

Spędzaliśmy miło czas, jedliśmy pizzę, opowiadaliśmy historie, śmialiśmy się. Potem zaczęliśmy rozmawiać o pomyśle na film o Wu-Tangu i powiedziałem Leo, że chciałbym, aby zagrał w nim rolę, że mógłby robić wszystko, co chce. Opowiadał o swojej filmie producenckiej i o wszystkich reżyserach, którzy zrobiliby świetną robotę – to były duże nazwiska. Był bardzo zainteresowany pomysłem. Po posiłku jego ludzie odezwali się do mnie i przeszliśmy na następny poziom w rozmowach. Mówiliśmy o dużych pieniądzach, a celem było zrobienie jeszcze większego filmu niż „Straight Outta Compton”.

Kiedy RZA dowiedział się o pomyśle na film, zgodził się na spotkanie z ludźmi DiCaprio. Przekazali, że chcą zaangażować się w projekt i na poważnie zabrać się za jego produkcję. Zdaniem Raekwona podczas rozmów RZA nie był do końca zainteresowany, ale już po jego zakończeniu, w rozmowie w cztery oczy, przekonywał Rae, że wszystko jest w porządku. Później odbyło się drugie spotkanie, które miało ostatecznie dopiąć temat, ale RZA pojawił się na nim z  negatywnym nastawieniem.

Nic nie mówił, po prostu był, jakby z obowiązku. Wtedy już wiedziałem, że się nie zgodzi, a moje przeczucie mówiło mi dlaczego: Dogadał się już z innym producentem w sprawie serialu telewizyjnego, mimo tego, że żaden z nas nie wyraził formalnie na to zgody. To, co się wydarzyło, zabolało mnie, bo potwierdziło mi, że od początku miał zupełnie inne plany.

Na platformie streamingowej Hulu amerykańscy widzowie mogą obejrzeć już dwa sezony serialu „Wu-Tang: An American Saga”. Niedawno zostało potwierdzone, że powstanie także trzeci.

News zaczerpnięty z portalu Popkiller.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne