Baner QueQuality Baner QueQuality

Autor zdjęcia: YT: Travis Scott

/
9 listopada 2021
/

Travis Scott i Drake pozwani w związku z tragedią na festiwalu Astroworld

Organizatorzy Astroworld Fest zostali oskarżeni o zaniedbanie w organizacji imprezy.

Tragedia, która miała miejsce na festiwalu Travisa Scotta to jedno z najstraszniejszych wydarzeń ostatnich dni. Pomimo przeprosin i modlitw rapera, wielu ludzi oskarżyło go o złą organizację imprezy. Oberwało się również Drake’owi i Live Nation, przeciwko którym wzniesiono pozwy do sądu.

Manuel Souza domaga się przynajmniej miliona dolarów odszkodowania. W swoim oskarżeniu napisał:

Organizatorzy dopuścili się zaniedbania i rażącego niedbalstwa, które miało wynikać z motywacji do zysku kosztem zdrowia i bezpieczeństwa uczestników. Oskarżeni nie zaplanowali i nie przeprowadzili koncertu w bezpieczny sposób. Zamiast tego świadomie ignorowali ekstremalne ryzyko wyrządzenia krzywdy koncertowiczom, a w niektórych przypadkach aktywnie zachęcali i podsycali niebezpieczne zachowania. 

Prawnika Thomas J. Henry zwrócił natomiast uwagę na to, że tłum wdarł się do Astroworld, gdy Drake pojawił się na scenie niezapowiedziany, co doprowadziło do chaosu, koncertowicze zaczęli napierać na siebie, a tłum parł do przodu. W pozwie napisał, że występowali nawet gdy przybyły pojazdy ratunkowe, a ratownicy próbowali ratować tych, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. 

Prawnika ds. praw obywatelskich i obrażeń ciała, Ben Crump, opisywał w swoim oświadczeniu:

Słyszymy przerażające relacje o przerażeniu i bezradności, jakich doświadczali ludzie – horrorze miażdżącego tłumu i okropnej traumie oglądania, jak ludzie umierają podczas bezskutecznych prób ich ratowania. Będziemy dążyć do sprawiedliwości dla wszystkich naszych klientów, którzy zostali poszkodowani w tym tragicznym i możliwym do uniknięcia wydarzeniu. 

Baner QueQuality Baner QueQuality
Podobne wpisy
Popularne