/
24 listopada 2021
/

RefMain nowym uczestnikiem akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT

RefMain zaprezentował swój singiel “Streszczenie” w ramach akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT

Nowy singiel ukazujący się w ramach akcji Coca-Cola i Asfalt Records jedynie potwierdza, że współczesna muzyka na szczęście już dawno wymknęła się gatunkowym i stylistycznym podziałom. Utwór “Streszczenie” autorstwa pochodzącego z Bydgoszczy artysty o pseudonimie RefMain od pierwszych sekund wprost urzeka prostotą i klimatem.  

Kto kryje się za pseudonimem RefMain? To tak naprawdę Damian Manikowski – student Wydziału Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, nauczyciel gitary i tańca. Od dziecka zaangażowany w rozwój muzyczny i teatralny. Damian to także zdobywca tytułu wicemistrza Polski w tańcu hip hop, uczestnik mistrzostw Europy oraz świata. Za produkcję jego debiutanckiego singla “Streszczenie” odpowiada Van Worden. Miksu i masteringu zaś podjął się Piotr Witkowski.

O swoim debiutanckim singlu opowiedział sam autor:

“Streszczenie” to bunt moich uczuć. Opis miłości, która w którymś momencie przejadła się z przyzwyczajenia. To numer o niemożności zmiany biegu wydarzeń i wiedzy, która pomogła zrozumieć mi miejsce, w którym obecnie się znajduje 

Teledysk w reżyserii Łukasza Balcerzaka do obejrzenia oczywiście na kanale YouTube Asfalt Records:

Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT to program dla młodych talentów, który powstał dzięki współpracy marki Coca-Cola i wytwórni Asfalt Records. Akcja realizowana jest przez cały rok, aż do kwietnia 2022 r. i nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych i gatunkowych. W każdym miesiącu przedstawiony zostanie debiutancki singiel i teledysk kolejnego młodego artysty, który prześle swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.asfaltnext.pl. O tym, kto trafi do finałowej dwunastki, zdecydują przedstawiciele Asfalt Records i Coca-Cola Polska.

O programie opowiedział Marcin „Tytus” Grabski, szef i założyciel Asfalt Records:

Program daje zupełną dowolność i nie zamyka się na żadne gatunki muzyczne, ważny jest niepowtarzalny styl. Każdy z artystów biorących udział w Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT może liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony wytwórni oraz możliwość wydania u nas swojej debiutanckiej płyty.

Podobne wpisy
Popularne