Baner Baner

Autor zdjęcia: IG:@premierrp//@prezydent_pl

/
15 listopada 2021
/

„2 miliardy na TVP zamiast na onkologię” – Andrzej Duda chciał zrobić #Hot16Challenge3 i oczyścić swoje imię

Polski rząd chciał zrealizować akcję #Hot16Challenge3

Ciekawe informacje podaje kanał „Rozmowa Poufna”, który udostępnia prywatne wiadomości ludzi rządzących naszym państwem. Okazuje się, że przedstawiciele partii rządzącej mieli pomysł zrealizowania akcji #Hot16Challenge3 po wielkim sukcesie medialnym drugiej edycji. Taka akcja miała miejsce na początku okresu pandemii w naszym kraju i powstała, ponieważ niekompetencja ludzi na wysokich stanowiskach doprowadziła do tego, że szpitale nie miały pieniędzy na pomoc medyczną dla chorych. Sam Prezydent zresztą wziął udział w #Hot16Challenge2, co oczywiście było szeroko krytykowane.

Na złe słowa w mailu zareagował Premier Mateusz Morawiecki:

(…) Prezydent Andrzej Duda jest krytykowany trochę za dziwny tekst, ale przede wszystkim za to, że włącza się w akcję zbiórki na służbę zdrowia zamiast systemowo rozwiązać problem. Cały czas odbija się nam ta zbitka „2 miliardy na TVP zamiast na onkologię.

Teraz dowiadujemy się o pomyśle rozpoczęcia 3 edycji, ale tym razem przez rząd. Miałaby ona na celu uzbieranie 3 miliardów na onkologię. Możemy o tym przeczytać ponownie z wiadomości Premiera:

 Gdyby prezydent (…) pojawiłby się w zaaranżowanym studiu nagrań i powiedział na luzie coś mniej więcej takiego – spokojnie, nie zamierzam po raz kolejny rapować, ale chciałem powiedzieć, że przenosimy akcję #Hot16Challenge na nowy level Hot16Challenge3, bo dajemy na onkologię nie dwa miliardy a trzy – i to będzie załatwione jeszcze przed wyborami.

W praktyce okazało się, że te pomysły były tylko propagandowym zabiegiem (prawdopodobnie) przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi. Polska onkologia jest w fatalnym stanie, a NFZ zmniejszył finansowanie szpitalom w tym zakresie. Jesteśmy też jedynym krajem w Europie, w którym rośnie umieralność na raka piersi. Po raz kolejny nasza „władza” popisała się brakiem umiejętności zarządzania wydatkami, chcąc ponownie wyciągnąć od obywateli pieniądze

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne