Baner patriotic Baner patriotic

Autor zdjęcia: IG: @djdziadzior

/
6 października 2021
/

DonGURALesko apeluje o wpuszczenie imigrantów do Polski

Raper zamieścił na swoim Facebook’u wypowiedź na temat wpuszczania imigrantów do Polski.

DonGuralesko udostępnił na fanpage’u petycję, która dotyczy apelu środowiska kultury w sprawie sytuacji na wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Raper dołączył do posta treść apelu.

Zajęcie stanowiska w sprawie wpuszczania imigrantów do Polski przez DGE nie spodobała się wszystkim jego fanom. W komentarzach (których na chwilę obecną jest już prawie 1000) wylała się fala krytyki w stronę artysty od słuchaczy, którzy nie zgadzają się z poglądami rapera.

My, niżej podpisani i podpisane, stanowczo przeciwstawiamy się nielegalnym i niehumanitarnym praktykom wywózek osób, szukających w Polsce ochrony międzynarodowej, na granicę i wypychaniu ich przez polską Straż Graniczną na stronę białoruską. Ludzie w krytycznej sytuacji, uciekający od wojny i przemocy domagają się wsparcia ze strony państwa polskiego, które ma obowiązek go udzielić zgodnie z sygnowanymi przez Polskę międzynarodowymi konwencjami. Apelujemy o natychmiastową pomoc potrzebującym, dopuszczenie do nich służb medycznych oraz wszystkich osób i organizacji, które są w stanie odnaleźć błądzące po lasach osoby i uratować je przed śmiercią. W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że w pełni popieramy działania Grupy Granica. Zdecydowanie przeciwstawiamy się dehumanizującym, uwłaczającym godności ludzkiej sposobom przedstawiania osób w sytuacji uchodźczej przez polskie władze i związane z nimi media. Na granicy polsko-białoruskiej mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym, który wymaga natychmiastowej interwencji. Apelujemy do społeczności międzynarodowej, w szczególności organizacji zajmujących się prawami człowieka, o wsparcie. Domagamy się przestrzegania zapisów konwencji genewskiej, a przede wszystkim: ratowania ludzkiego życia.

Podobne wpisy
Popularne