Autor zdjęcia: IG: @ganjamafiabrand// k4lion

/
14 lipca 2021
/

Kali oszukał fanów? Ganja Mafia odpowiada na zarzuty!

Nagonka na Kaliego trwa. Fani wreszcie doczekali się wyjaśnień w sprawie nieotrzymanych płyt.

Na początku 2020 roku do sprzedaży trafił limitowany nakład płyt z zapisem ikonicznego koncertu XXGM. Albumów miało być 10 tysięcy, po 100 złotych za sztukę. Premiera planowana była na początek października, ale to właśnie wtedy, zaczęły się pierwsze komplikacje. Informacja o opóźnieniu przeszła praktycznie bez echa, mimo, że czas opóźnienia niebezpiecznie rósł.

W lutym 2021 mówiono o maksymalnie miesięcznym okresie oczekiwania lub możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy. Kilka miesięcy później padła informacja, iż płyty zostaną dostarczone do końca czerwca, ale to również nie doszło do skutku. Od tamtej pory (aż do dziś!) Ganja Mafia Brand nie reagowała w żaden sposób na pytania, dotyczące całej akcji. Fani zaczęli podejrzewać, że mogli paść ofiarą oszustwa, łącząc tę historię z niespodziewanym zawieszeniem działalności Kaliego, zamknięciem sklepów stacjonarnych GM i zmianie serwerów sprzedażowych w Internecie (oraz jej właściciela). Sprawa jest na tyle poważna, iż fani szykują zbiorowy pozew w kierunku GMB.

Do plotek ustosunkowali się sami oskarżeni. Jak możemy przeczytać na ich Instagramie opóźnienie wynikło z zawiłych komplikacji prawnych. Co więcej twierdzą, iż każdy kto prosił o zwrot pieniędzy, takowy otrzymał i wciąż może otrzymać. Zapowiadają jednak, że już w przyszłym tygodniu album trafi do tłoczni i niedługo później zostanie rozesłany do fanów. GMB przeprasza i tłumaczy się w następujący sposób:

Album XXGM DVD od momentu rozpoczęcia sprzedaży do dnia dzisiejszego, został przez Was zamówiony i opłacony w ilości około tysiąca egzemplarzy. Po jakimś czasie gdy wynikły problemy z finalizacja projektu(a są to rzeczy skomplikowanej natury prawnej, obwarowane umowami z klauzulami poufności) zablokowaliśmy możliwość zakupu na dedykowanej platformie, która zostanie wznowiona w momencie gdy płyty trafią na nasz magazyn.

W tym momencie, pragniemy rozwiać krążące w Internecie plotki dotyczące wyprzedania się w całości dziesięciotysięcznego nakładu XXGM i braku możliwości odzyskania pieniędzy. To nieprawda. Na tym etapie prosimy osoby nieposiadające wiedzy na temat stanu faktycznego i sytuacji dotyczącej premiery albumu XXGM o wstrzemięźliwość w osądach i porywach fantazji.

Co więcej, zapowiadają wynagrodzenie dla zniecierpliwionych fanów:

Każdy kto zamówił XXGM DVD otrzyma go wraz z bardzo atrakcyjnym i cennym przeprosinowym bonusem, który – żywimy nadzieję – wynagrodzi ten długi (o wiele za długi – zdajemy sobie z tego sprawę) czas oczekiwania. Osoby żądające zwrotu pieniędzy za zakupiony egzemplarz w dalszym ciągu i w każdej chwili mają do tego prawo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ganja Mafia Brand (@ganjamafiabrand)

Podobne wpisy
Popularne