Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: Artur Mazur//@dagsoon

/
3 czerwca 2021
/

Zui krytycznie o Popkillerach: „Nadal udają, że kobiety nie istnieją”

1 czerwca odbyła się już kolejna gala Popkillerów. Gdy emocje powoli opadły, głos zabrała Zui, która krytycznie wypowiedziała się o całym wydarzeniu.


Kolejna gala Popkillerów znów przyniosła nam sporo emocji i oczywiście ogrom nagród, które trafiły do najlepszych raperów ubiegłego roku. Największymi sukcesami mogą pochwalić się Mata, Guzior i Quebonafide, którzy zdobyli odpowiednio cztery, trzy i dwie statuetki. Na gali gościli również inni raperzy oraz osoby blisko związane z rapem w naszym kraju. Galę standardowo już poprowadzili AdMa oraz Waldemar Kasta.

Cała gala wywołała raczej pozytywne emocje, a fani komentują, że widać znaczny progres w organizacji całego wydarzenia. Głos w sprawie całego eventu zabrała także była reprezentantka SBM Label – Zui, która zupełnie odmiennie patrzy na całe przedsięwzięcie i zwraca uwagę na pewien kłopot. Wokalistka bardzo krytycznie wypowiedziała się o nagrodach i mówi, że jej zdaniem kobiety na gali nadal traktowane są jedynie jako ozdoba, a czas, który poświęca się ich twórczości jest absurdalnie niski. Zui mówi:

2021 rok, masa raperek, a nagrody hip hopowe nadal udają, że kobiety nie istnieją i nie zasługują na własną kategorię. Nie wspominając o mediach, które poświęcają maksymalnie 1% postów damskiej twórczości. Traktują kobiety jak ozdoby do konferansjerki, a fanpage’e przypominają sobie o nich kiedy trzeba wstawić roznegliżowane zdjęcie dla zasięgów.

Podobne wpisy
Popularne