Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: Adam „Adamozo” Jakubowski// Piotr Nowak

/
9 czerwca 2021
/

Sporo platyn w polskim rapie!

Sobel i Guzior otrzymali wiele platynowych wyróżnień w najnowszym zestawieniu ZPAV.

Związek Producentów Audio-Video opublikował dzisiaj listę singli oraz albumów, które otrzymały status złotych, platynowych oraz diamentowych płyt.

Tym razem najwięcej platynowych wyróżnień w polskim rapie uzyskał Sobel, którego aż 7 singli osiągnęło taki status. Są to następujące utwory: Alien, Fiołkowe Pole, Presja z gościnnym udziałem Skipa, Bandyta, Kinol, Każdego Dnia oraz Daj Mi Znać z Michałem Szczygłem. Większość z tych kawałków pochodzi z najnowszej płyty Sobla – Pułapka Na Motyle, która również osiągnęła status platynowej.

Kolejnym raperem, którego utwory osiągnęły podobny sukces jest Guzior, który otrzymał platynę za single Boiler Room z Kukonem, Trapstar oraz Kushkoma. Wszystkie te utwory pochodzą z płyty PLEŚŃ również oznaczonej jako platynowa.

Dużo rapu znalazło się również w wyróżnieniach za złote płyty. Są to 3 kawałki od supergrupy OIO (Przypadkiem, Worki W Tłum i Moonwalk), numer To Ja od Sobla, Zakaz Guziora oraz Pokaż od Silesa, Qry’ego i Żabsona.

Największym pretendentem do wyróżnienia w następnym zestawieniu jest płyta Akademia Sztuk Pięknych od duetu Avi i Louis Villain, która zajmuje aktualnie pierwsze miejsce na OLiS.

Podobne wpisy
Popularne