Autor zdjęcia: przemek.pro// cabanoss

/
11 czerwca 2021
/

Qry tłumaczy dlaczego nagrał piosenkę z Ekipą Friza: „Zainspirował mnie Kizo i Young Multi”

Reprezentant chillwagonu odpowiedział na pytania, dotyczące jego przeszłości, nadchodzącego albumu, a także współpracy z nieprofesjonalnymi muzykami.

W środę światło dzienne ujrzała obszerna rozmowa Qrego i youtuberów z wip bros. Raper opowiedział o swoim burzliwym dzieciństwie, wspominając problemy w szkole, kwestię uzależnienia, a także początki muzyczne. Pierwsze kawałki nagrywał już jako mały chłopiec, a szerszej publiczności (choć i tak niewielu o tym wie) przedstawił się w 2016, gdy, dzięki kontaktom z Borixonem, miał okazję pojawić się profilu New Bad Label.

Do nowych grup odbiorców najłatwiej trafić za pośrednictwem różnego typu kolaboracji z popularnymi twórcami z innych branż: czy to w podcastach, czy rapowych kawałkach. Podczas środowej rozmowy zapytano autora albumu Małe Miasto, Wielkie Sny o powody powstania wspólnego utworu z Ekipą Friza, a także podejście do takich połączeń. Qry odpowiedział następująco:

Ludzie pisali: zrób coś z Mini Majkiem. Minęło kilka miesięcy i pomyślałem, że faktycznie może to być ciekawe. Raperzy kolaborowali już z Young Multim, który wywodzi się ze środowiska Youtube. Kizo zrobił numer z Parisem Platynovem i dograł się do Buddy. On mnie do tego zainspirował. 

18 czerwca na streamingi trafi pierwszy, legalny album Qrego pt. Dzieci w samochodach. Tam również usłyszymy kawałek z gościnką youtubera, Mini Majka. Preorder dostępny na oficjalnej stronie chillwagonu.

Podobne wpisy
Popularne