Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: Piotr Hukało//FB: @festfestivalpl

/
4 czerwca 2021
/

FEST Festival tylko dla osób zaszczepionych!

Organizatorzy chorzowskiego festiwalu poinformowali, że cała impreza odbędzie się zgodnie z planem, ale wstęp na jej teren będą miały jedynie osoby zaszczepione.


FEST Festival zaplanowany został na dni 11-14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Organizatorzy postanowili zebrać w jednym miejscu czołówkę polskiej sceny hip-hopowej. Na imprezie pojawią się m.in. Sokół, Pezet, Jan-rapowanie, OIO, Tymek, JWP/BC czy schafter. Ze względu na nadal trwającą świadomą epidemię Covid-19 wielu fanów nieustannie zadawało sobie pytanie – czy festiwal dojdzie do skutku?

Tutaj z odpowiedzią przychodzą organizatorzy imprezy, którzy potwierdzili przedwczoraj, że cała impreza odbędzie się zgodnie z planem, a wszyscy zaproszeni goście potwierdzili swój udział. Jednak wstęp nie będzie możliwy dla każdego. Po niedawnych ruchach polskiego rządu, który zdecydował się lekko poluzować obostrzenia związane z branżą koncertową, na teraz imprezy będą mogły wejść jedynie osoby zaszczepione, ponieważ ich nie będzie obowiązywał limit podczas imprez masowych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu – czytamy w części oświadczenia organizatorów.

O takiej sytuacji kilka dni temu wypowiedział się Paluch, który sugerował, że rząd uderza w branżę koncertową, aby zmusić młode osoby do szczepień. Szef BOR-u mówił wtedy:

Młodzi nie chcą się szczepić, więc rząd uderza w koncerty, które są głównie dla młodych, żeby wymusić posłuszeństwo i nakłonić ich do szczepienia. Wtedy ogłoszą sukces.

Podobne wpisy
Popularne