Baner Dedis Baner Dedis

Autor zdjęcia: YT: @prosto o prawie// FB: FEST Festival 2021

/
4 czerwca 2021
/

Czy organizacja Fest Festivalu tylko dla zaszczepionych osób jest legalna?

Na kanale prosto o prawie pojawił się materiał komentujący decyzję podjęta w sprawie organizacji festiwal.

Fest Festival odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia 2021 roku w Parku Śląskim w Chorzowie. Wystąpią na nim m.in. Pezet, Sokół, OIO, Schafter czy Molesta Ewenement.

Organizatorzy ogłosili niedawno, że w wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby zaszczepione. Jest to spowodowane tym, że ludzie, którzy przyjęli szczepionkę nie wliczają się do limitu, który wynosi 250 osób (dodatkowo każda z nich musi mieć założoną maseczkę) oraz nie podlegają innym obostrzeniom, takim jak np. zachowywanie przez uczestników imprezy 1,5 metra odległości od siebie.

Na kanale prosto o prawie pojawił się materiał, w którym prawnik stwierdza, że podjęta przez organizatorów Fest Festivalu decyzja jest nielegalna oraz mówi, że jest ona spowodowana sugerowaniem się ministrem zdrowia, a nie opinią prawników.

Pytacie się czy to jest legalne w związku z tym, że to jest prywatna impreza, można tak powiedzieć? Proszę państwa, oczywiście, że to jest nielegalne. Rzecznik praw obywatelskich wielokrotnie wypowiadał się, że ograniczanie dostępu do usług osobom niezaszczepionym jest sprzeczne z prawem. (…) W grę tutaj wchodzi nie tylko odszkodowanie za zwrot biletu wartości biletu, ale również ewentualne zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych takich osób. Pomijając już kwestie związane z RODO, bo ciekawe jak chcieli uzasadnić przetwarzanie czyichś danych medycznych. Tak się kończy oszczędzanie na prawnikach i sugerowanie się głupimi konferencjami prasowymi ministra zdrowia.

Podobne wpisy
Popularne