Autor zdjęcia: IG: @donmalikmontana

/
27 kwietnia 2021
/

Malik Montana opowiada o tym, jak trafił do Polski

Malik Montana opowiedział o kulisach swojego przyjazdu do Polski oraz o tym, jak nadal musi borykać się z komentarzami na temat swojego pochodzenia.


Malik to niepodważalnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych, polskich twórców. Nie jest on jednak związany z naszym krajem od samego początku. Jego matka jest polką, ale ojciec pochodzi z AfganistanuMosa Ghawsi, bo tak naprawdę nazywa się Malik, urodził się w Hamburgu i dopiero po pewnym czasie przyjechał do Polski. Przez swoje pochodzenie Malik często musi borykać się z przykrymi komentarzami na swój temat. Muzyk o takich atakach pisze:

Zdarza się do dziś i problem w tym, że ci co zaczepiają, najszybciej biegną na komisariat i potem kary trzeba płacić i do sądów chodzić za złamane szczęki.

Malik zdradził także kulisy swojego przyjazdu do Polski. Okazuje się, że inicjatorką przeprowadzki była jego matka, ale on sam nie był świadomy, że zamieszka w Polsce na stałe.

Moja mama po latach mieszkania w Niemczech miała dosyć bycia na obczyźnie i po prostu z dnia na dzień przyjechaliśmy do Polski. Jak już dojechaliśmy do Polski, zostaliśmy uświadomieni z rodzeństwem, że nie wracamy. Byłem zbyt młody, by móc o tym decydować i tak tu jestem. Przełomowy był dla mnie moment, w którym ci co się śmiali na początku, prosili o feat. Moment, w którym na osiedlu cały dniami słyszałem, jak leci moja muza.

Podobne wpisy
Popularne