Baner Baner

Autor zdjęcia: IG: @tedef

/
22 lutego 2021
/

Tede skomentował sytuację Tomasza Komendy

Niesłusznie skazany Komenda usłyszał niedawno decyzję o przyznaniu mu odszkodowania. 

Tomasz Komenda stał się główną postacią jednej z najgłośniejszych spraw w naszym kraju w ostatnich latach. Mężczyzna w 2000 roku został aresztowany, a w 2004 roku skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Otrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. W marcu 2018 roku Komenda opuścił jednak więzienie, bo decyzją sądu został niesłusznie skazany. Odsiedział 18 lat i za te utracone lata żądał odszkodowania.

Niesłusznie skazany mężczyzna po kilku latach nareszcie doczekał się decyzji w sprawie odszkodowania. Tomasz Komenda otrzymał 13 milionów złotych zadośćuczynienia za wszystkie spędzone lata za kratkami. Sprawę tych otrzymanych pieniędzy skomentował niedawno Tede. Raper na wstępie mówi, że cieszy się z takiego werdyktu:

Sąd w Opolu przyznał odszkodowanie panu Tomaszowi Komendzie za 18 lat niesłusznie spędzonych w więzieniu. Zajebiście, że tak się stało. 13 baniek za 18 lat upokorzenia i wyjętych z życia. 

Później Tede dodaje jednak, że całą kwotę będą musieli zapłacić podatnicy. Zdaniem rapera do odpowiedzialności powinny zostać pociągnięte osoby, które doprowadziły do skazania niewinnego człowieka.

Nie wiem czy to wystarczy, ale prawda jest taka – nie chce was martwić – że my za to płacimy. Jakieś 3 złote na głowę według moich obliczeń tak na szybko. Uważam, że to już nie jest takie wesołe, natomiast jeszcze mniej radosna wiadomość jest taka, że ludzie, którzy odpowiadają za to, nie sądzę, że było tak, że pozbawieni zostali swoich funkcji dożywotnio i możliwości wykonywania zawodu. Saper myli się tylko raz i tacy ludzie też mylą się tylko raz skoro mogą decydować o ludzkim życiu. Moim zdaniem powinni stracić te stanowiska, dostać najniższe stanowisko z najniższą płacą i cały hajs z różnicy między uposażeniem docelowym, a wymaganym przez ludzką przyzwoitość powinien iść na pokrycie chociaż w części, symbolicznie tego długu, bo to oni i skarb państwa zadłużyli nas na 13 milionów. Na koniec wyobraź sobie, 13 milionów, jaki to jest ułamek Sasina.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne