Autor zdjęcia: @dagsoon

/
21 lutego 2021
/

Muniek Staszczyk pytał Sokoła o… Białasa!

Legendarny wokalista współpracował niedawno z Białasem. 


Muniek Staszczyk, legendarny wokalista zespołu T. Love, w rozmowie z Bartoszek Boruciakiem opowiedział m.in. o kulisach wspólnego kawałka z Białasem. Obaj panowie spotkali się w jednym utworze przy współpracy z Pepsi i ich akcją Pepsi Taste The Beat. W wyniku tej kolaboracji powstał numer Do Ciebie mówię.

Teraz wokalistka zdradził jak w ogóle doszło do współpracy. Okazuje się, że pierwotnie w kawałku zamiast Białasa miał pojawić się… KęKę! Koniec końców padło jednak na szefa SBM Label. W rozmowie z Bartoszek Boruciakiem Muniek Staszczyk zdradził, że musiał podpytać o to, kim jest Białas. Staszczyk po informacje zadzwonił do… Sokoła! Obaj twórcy współpracowali ze sobą już przed laty.

Najpierw miał być KęKę, ale później KęKę się wysprzęglił i potem pojawił się Białas. Zadzwoniłem do Sokoła, zapytałem o Białasa i Sokół bardzo pozytywnie się o nim wypowiedział.

Muniek Staszczyk wypowiedział się także ogólnie o polskim hip-hopie. Artysta stwierdził, że polski rap bardzo mocno się rozwinął.

Od płyty Molesty obserwują polskie zjawisko hip-hopowe, bo mnie zawsze interesowały teksty. Poznałem wtedy chłopaków, Vienia, Włodiego i resztę. Wtedy też Zipera mi zaproponowała kawałek. Uważam, że polski hip-hop rozwinął się bardzo mocno. Ja w ogóle myślałem, że to potrwa dużo krócej, jak np. punk, który potrwał długo, ale żywot hip-hopu jest dłuższy.

Podobne wpisy
Popularne