Autor zdjęcia: gov.pl//Shutterstock

/
14 listopada 2020
/

Rząd przekazał 400 milionów na wsparcie muzyków!

Pandemia dotknęła nas wszystkich. Dziesiątki/setki tysięcy Polaków straciło prace. Zamknięto tysiące firm, a przeciętny Polak, który jest w posiadaniu swojej małej działalności nie jest w stanie podnieść się z kryzysu, jaki dopadł jego firmę.

Tymczasem obecna władza naszego rządu postanowiła wspomóc przemysł muzyczny w wysokości 400 milionów złotych. Wiele polskich wytwórni jak i raperów jest dzisiaj również w trudnej sytuacji. Brak koncertów jak i słaba sprzedaż płyt (w przypadku niektórych zawodników) wiąże się również z powolnym dążeniem do bankructwa u wielu hip-hopowych (i nie tylko) firm.

Na gov.pl możemy przeczytać, na czym dokładnie polega Fundusz Wsparcia Kultury.

Fundusz Wsparcia Kultury to pomoc finansowa ze strony polskiego rządu kierowana do sektora kultury. Jego budżet to 400 mln zł, a do wsparcia uprawnione są  samorządowe instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca. Celem Funduszu jest zapewnienie stabilnego funkcjonowania instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br.

Poniżej zamieszczamy link do pełnej listy beneficjentów, która jest dostępna na oficjalnej stronie rządu.

https://www.gov.pl/attachment/953bf467-f820-4022-9f71-bd51551e51d0

Warto wziąć pod uwagę również fakt, że w przemyśle muzycznym (poza artystami) zatrudniona jest masa osób, która ucierpi z powodu pandemii i rządowe pieniądze są w stanie im pomóc.

Podobne wpisy
Popularne