Autor zdjęcia: @mdaszkowska// Ewelina Łęczyńska// fb: @djdziadzior

/
16 listopada 2020
/

Raperzy komentują Fundusz Wsparcia Kultury!

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o tym, że rząd przekazał 400 milionów na wsparcie kultury. Artyści oraz ich słuchacze coraz chętniej komentują tę decyzję.

Wiemy, że część twórców z rapowego podwórka sięgnęła po pomoc finansową, którą zaoferował rząd. Jednak są również tacy, którzy z niej nie skorzystali m.in. Taco Hemingway, Donguralesko czy Malik Montana.

Taco opublikował na swoim instastory oświadczenie w tej sprawie. Zdementował teorię głoszącą, że on również otrzymał zapomogę, ponieważ na liście beneficjentów znajduje się nazwisko jego managera. Raper twierdzi, że nie otrzymał ani złotówki.

Mylnie sugeruje się, że trafić miały do mnie pieniądze, o które ubiegał się mój manager Jan Porębski. Tymczasem prowadzi on własną firmę eventową, współpracującą z wieloma artystami i artystkami, i jak wiele osób z branży ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności celem opłacenia pracowników – kierowców, dźwiękowców, dostawców sprzętu, ludzi z produkcji, czyli pracowników branży, których pandemia pozbawiła środków do życia. Ani złotówka z zapomogi nie miała trafić do mnie.

Artysta stwierdził również, że obecna sytuacja dokładnie pokazuje, że pieniądze publiczne są źle dysponowane.

Kolejnym raperem, który zabrał głos w tej sprawie jest Donguralesko. Raper stwierdza, że pomimo drastycznego spadku jego zarobków, nie ma zamiaru pobierać rządowych pieniędzy. Zamiast tego zachęca wszystkich chętnych do zamówienia preorderu jego najnowszego mixtape’u. Swój wpis podsumowuje hashtagiem #niechcękradzionegohajsu.

A propos tak zwanego „programu pomocy artystom”, który w wielu przypadkach zamienił się jak zwykle w popis cwaniactwa i chytrości.
Nie gram koncertów od marca. Moje zarobki na wielu polach drastycznie spadły. Bywało lepiej, bla bla bla. Za to mam dwie rączki małe, do Hip Hopu doskonałe.
Słabo bym się czuł wyciągając rękę po to co wcześniej zwyczajnie komuś zabrano.
Idąc za przykładem Kultu: jeśli macie ochotę i hajs to możecie kupić sobie nasz nowy mixtape 😉
A na koncerty przyjdzie może jeszcze kiedyś pora.
Natomiast Malik Montana zamieścił post na instagramie, z którego możemy dowiedzieć się, że nie potrzebuje on od rządu pieniędzy, tylko otwarcia agencji towarzyskich, które dostarczają mu potrzebnych do tworzenia bodźców.
Hallo, ja nie dzwonię w sprawie dofinansowań dla artystów, ale bardzo bym prosił, abyście otworzyli agencje towarzyskie, bo od dłuższego czasu brakuje mi bodźców i nie mogę tworzyć. Jest to dla mnie problem. 
Podobne wpisy
Popularne