Baner Baner
/
13 września 2020
/
Zagranica

Travis Scott nawiązał współpracę z … McDonaldem. O co w tym wszystkim chodzi?

Każdy, kto chociaż trochę dokładniej śledzi karierę Travisa Scotta, wie, że chłopak ma głowę na karku – nie tylko pod względem muzycznym, ale również marketingowym. Do tej pory raper dorobił się swojego festiwalu, kilku kolaboracji z Nike, dealu z marką płatek śniadaniowych, a nawet współpracy z samochodzikami Hot Wheels. Teraz przyszedł czas na popularną sieć fast-foodów.


Umówmy się, zarówno Travis, jak i McDonald’s to naprawdę poważni gracze w swoich kategoriach. La Flame jest jednym z popularniejszy artystów, który stąpa teraz po naszej planecie, z kolei restauracyjny gigant może pochwalić się oszałamiająca liczbą 13 000 lokali w samych Stanach Zjednoczonych. Połączenie obu tych potencjałów nie mogło skończyć się niczym innym, jak ogromnym sukcesem, przyjemniej pod względem komercyjnym.

Połączenie, chociaż nieco zaskakujące, może przynieść wymierne korzyści dla obu stron. Travis zyskuje w ten sposób sieć dystrybucji dla swoich produktów oraz wizerunku, z kolei McDonald’s ma szansę jeszcze szerzej przebić się do świadomości młodych ludzi i odbić sobie szkody finansowe związane z pandemią koronawirusa.

Ale przejdźmy do konkretów – w ramach współpracy powstał specjalny zestaw, obejmujący ćwierćfuntówkę z serem, średnie frytki z sosem BBQ i Sprite’a z dodatkowym lodem. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to wszystko. Przygotowano również całą serię gadżetów oraz odzieży sygnowanej słynną „eMką” oraz logiem Cactus Jack, czyli wytwórni Scotta. Wśród ciekawszych pozycji znajduje się dywanik, pudełka śniadaniowe, skarpetki, krawaty, a nawet kapcie oraz święty gral dla kolekcjonerów – poduszka w kształcie nuggetsa za 90$.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

please pull up to t̶h̶e̶ ̶n̶e̶x̶t̶ ̶w̶i̶n̶d̶o̶w̶ shop.travisscott.com

Post udostępniony przez McDonald’s (@mcdonalds)


Jeżeli już napaliliście się na któryś produkt z merchu, to niestety musimy ostudzić Wasz zapał napojem z dodatkową porcją lodu – większość ciekawszych propozycji z pierwszego dropu wyprzedała się na pniu. Ale widząc tak duże zainteresowanie całym przedsięwzięciem, zespół Travisa przygotował drugą kolekcję. Wszystko, co jest jeszcze dostępne, znajdziecie w oficjalnym sklepie rapera.

Jak długo potrwa współpraca Travisa Scotta z Makiem? Chris Kempczinski, dyrektor generalny McDonald’s, ogłosił, że promocja związana ze specjalną ofertą restauracyjną skończy się 4 października, z kolei limitowane produkty będą dostępne do wyczerpania zapasów.

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne