Baner Baner
/
5 lipca 2020
/

TOP 10 rapowych kawałków z największymi wyświetleniami

Oto przed Wami zestawienie 10 utworów rapowych z największymi liczbami na YouTube.  (Dane na dzień: 05 lipca 2020 roku)


10. Taconafide – Tamagotchi(2018)

86 252 082

To zestawienie otwieramy utworem, który śmigał na głośnikach wielu osób w 2018 roku. Był to najbardziej nieoczekiwany duet, którego każdy potrzebował. Zapowiedział on wspólną płytę Taco Hemingway’a oraz szefa QueQuality Quebonafide. Mimo tego, że utwór ukazał się zaledwie dwa lata temu jeszcze nie przebił 100 mln wyświetleń.

9. Paluch – Gdybyś Kiedyś (2016)

86 512 234

Co kawałek, to inny styl Palucha. Gdybyś Kiedyś zdecydowanie przyciągnął do siebie więcej kobiet, niżeli poprzednia propozycja, ale co się dziwić – Paluch pokazał tutaj swoją, rzadko spotykaną, delikatniejszą stronę! Właśnie ta okazyjna różnorodność sprawiła, że aż 3 kawałki poznańskiego rapera znalazły się na tej liście.

8. Paluch – Bez Strachu (2013)

88 163 313

Pierwszy (i nie ostatni) tak wielki hit szefa BOR. Paluch tym kawałkiem przekonał do siebie wiele osób – dlatego też płyta Lepszego Życia Diler, na której pojawił się ten utwór, na początku 2014 roku pokryła się złotem.

 7. Paluch – Szaman (2016)

88 248 373

3 lata później Paluch jeszcze mocniej postanowił zapowiedzieć swój album Ostatni Krzyk Osiedla. Szaman oraz następny kawałek na tej liście mocno zagrzały hip-hopową społeczność i wielu uważało tę płytę za najlepszą w 2016 roku. Szaman zbierał same pozytywne reakcje – czy to z Polski, czy zza granicy.

6. Deemz ft. Bedoes, PlanBe- Eldorado (2017)

89 714 223

Tutaj mamy również świeższą pozycję, wykonaną przez trójkę, która zapewniłaby milionowe wyświetlenia „od zaraz”. Jednakże nikt nie spodziewałby się, że Eldorado zbierze aż tyle wyświetleń. Jest to luźny singiel, dlatego możliwe, że pojawi się kiedyś na zbiorze przebojów wyprodukowanych przez Deemza.

5. K2 ft. Buka- 1 moment (2014)

90 924 234

Dla wielu zapomniany utwór – ale proszę Was, jakże nie mógł Wam zapaść w pamięć. Jak wiele osób narzekało na to, że Tamagotchi czy Język Ciała praktycznie ciągle leci w Esce, tak ten numer chyba przebijał wszelkie rekordy. Żeby nie było – i w tym przypadku nie ma nic złego, niech rap będzie najpopularniejszym rodzajem muzyki w Polsce, tak jak i w innych krajach. Sam kawałek promował w tamtym czasie album K2 pt. Anatomia.

4.Quebonafide feat. ReTo – Half Dead

 92 556 287

Utwór pochodzący z Dla fanów eklektyki. Utwór ten ma już ponad trzy lata w ciągu tego czasu, wykręcił ponad 92 mln wyświetleń! Jest to niepozorny track, który przebił Tamagotchi, czy Candy.

3. KaeN ft. Cheeba, WdoWa- Zbyt wiele (2014)

99 127 957 

Drugie miejsce na podium leci do KaeNa – chłopak wyszedł tu trochę ze swojej strefy komfortu i wraz WdoWą oraz Cheebą (EastWestRockers) stworzył motywacyjny kawałek, który już w zamyśle raczej miał trafić do nie-rapowych odbiorców. Zaraz po tym jak numer, który plasuje się na miejscu 1. osiągnął nieprawdopodobny wynik, sporo osób zaczęło nabijać wyświetlenia i temu kawałkowi, by ten także trafił do zacnego grona „100 milionów.”

2. GrubSon – Na Szczycie (2009)

110 291 060

Pierwszy utwór rapowy, który przebił magiczną barierę 100 milionów wyświetleń na Youtube! Kawałek jest szczególnie ważną historią dla rapera, nie tylko dlatego, że zebrało taką popularność, ale także dlatego, iż numer powstał w wyniku prywatnego dramatu GrubSona. Raper skomentował kawałek w taki sposób:

Utwór mówi o życiu i śmierci, o bólu i nadziei, o tęsknocie i miłości. To wszystko dotyka nas bezpośrednio, więc utożsamiamy się z tym. Napisałem ten utwór po osobistej tragedii. Myślę, że to, co trafiło do ludzi to szczerość. To właśnie pozwala mi wierzyć, że muzykę trzeba przeżyć. Że nie można jej do końca wykalkulować. Popularne numery, które trafiają do mas, to nie tylko zaprojektowane hity z fabryki. (FreshMag.pl)

1.Tymek – Język ciała (2019)

122 847 692

Drugi raper, który w polskiej historii YouTube przebił granicę 100 mln wyświetleń swojego kawałka! Tymek i jego Język ciała był jednym z największych hitów tamtego roku. Znalazł się on na krążku KluboweNiedawno wiele osób się bardzo zdziwiło, że ten numer przebił Tamagotchi (71 mln), gdyż promocja, rozmiar produkcji i rozpoznawalność Tymka była nieporównywalna do możliwości Quebonafide czy Taco. Teraz absolutnie nie można tak powiedzieć.

Kto będzie kolejnym raperem, który przejdzie przez tą magiczną liczbę?

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne