Baner Baner

Autor zdjęcia: Karol Makurat/East News//Karol Grygoruk

/
5 lipca 2020
/

Pięciu raperów, którzy trzymają polskie Spotify w garści!

Jak wiemy, platformy streamingowe pokroju Tidala czy właśnie Spotify na dobre zadomowiły się w sercach i telefonach słuchaczy. Oczywiście YouTube dalej trzyma się w dominującej strefie pod względem udostępniania utworów, przemawia za nim również łatwy dostęp do teledysków, nie mniej jednak Spotify okazuje się lepsze pod względem szybkości, możliwości grania w muzyki w tle (bardziej działa jak niegdysiejsze akcesoria muzyczne) i dla niektórych pod względem chociażby jakości dźwięku. Dzisiaj chcielibyśmy wam przedstawić raperów, którzy z pewnością dominują pod względem odsłuchań i obserwujących na platformie Spotify!

1.Taco Hemingway

Trzeba przyznać, że Taco zdecydowanie zdominował naszą hip-hopową scenę pod względem obserwujących na Spotify! Raper dotychczas zebrał ich ponad 850 tysięcy! Do tego warto również dodać liczbę miesięczną słuchaczy, którzy na tę chwilę wynoszą 1 092 221! Oczywiście licznik stale idzie w górę. Z pewnością wielu fanów przyniosła mu wydana w lipcu zeszłego roku płyta i liczne kolaboracje, ale Taco od kilku lat trzyma się w czołówce, co idealnie podkreślają liczby!

2. Quebonafide

Raper z Ciechanowa również trzyma się wysoko w tym zestawieniu pod względem obserwatorów. 773 782! Jeśli chodzi o wyświetlenia miesięczne szefa QueQuality, to te wahają się w granicach 1,3 miliona! Nowości od Quebo zdecydowanie pomogły w takiej liczbie, ale pewne jest, że i bez tego Kuba to zdecydowana topka w naszym kraju. Naprawdę należy się ogromny szacunek, że mimo aktualnej ciszy i tylko pojedynczych znaków obecności, Quebo stale trzyma się w sercach swoich fanów … i na słuchawkach!

3. Bedoes

Reprezentant SBM Label niewątpliwie należy do czołówki obecnej sceny rapowej. Mimo kilku kontrowersji, które pojawiają się wokół jego osoby, ten nadal porywa tysiące fanów, a wyświetlenia jego twórczości możemy zliczać w milionach. Urodzony w Bydgoszczy artysta na tę chwilę posiada aż 743 763 obserwujących na Spotify, a miesięczne wyświetlenia to aż 941 tyś! Genialny wynik, którym ustępuje jedynie Taco i Que.

4. Tymek

Kolejna pozycja nie powinna nikogo dziwić. Kariera Tymka po głośnym singlu Język Ciała nabrała niesamowitego tempa, a kolejne rekordy wyświetleń wydają się być jedynie kwestią czasu. Charakterystyczny twórca zebrał wokół siebie ogromną rzeszę fanów, a ilość sprzedanych płyt, wyświetleń czy nagrodzonych projektów jedynie to potwierdza. Na Spotify Tymkowi udało się na tę chwilę zgromadzić blisko 460 tyś. obserwujących i ponad 1,2 miliona wyświetleń w miesiącu!

5. Malik Montana

Dla wielu niewątpliwie ogromnym zaskoczeniem jest to, że Malik znalazł się tuż poza podium. Liczba fanów rapera wynosi jednak 414 339, a miesięczne wyświetlenia przekraczają 1 000 000! Patrząc na osoby obserwujące Malika, to i tak niesamowita ilość! Raper podbija serca fanów na YouTube, tutaj jednak też przyciąga wielu słuchaczy, którzy jak widać bacznie śledzą jego muzyczne poczynania na platformie streamingowej.

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne