Baner patriotic Baner patriotic

Autor zdjęcia: Karol Makurat/East News//Karol Grygoruk

/
5 lipca 2020
/

Pięciu raperów, którzy trzymają polskie Spotify w garści!

Jak wiemy, platformy streamingowe pokroju Tidala czy właśnie Spotify na dobre zadomowiły się w sercach i telefonach słuchaczy. Oczywiście YouTube dalej trzyma się w dominującej strefie pod względem udostępniania utworów, przemawia za nim również łatwy dostęp do teledysków, nie mniej jednak Spotify okazuje się lepsze pod względem szybkości, możliwości grania w muzyki w tle (bardziej działa jak niegdysiejsze akcesoria muzyczne) i dla niektórych pod względem chociażby jakości dźwięku. Dzisiaj chcielibyśmy wam przedstawić raperów, którzy z pewnością dominują pod względem odsłuchań i obserwujących na platformie Spotify!

1.Taco Hemingway

Trzeba przyznać, że Taco zdecydowanie zdominował naszą hip-hopową scenę pod względem obserwujących na Spotify! Raper dotychczas zebrał ich ponad 850 tysięcy! Do tego warto również dodać liczbę miesięczną słuchaczy, którzy na tę chwilę wynoszą 1 092 221! Oczywiście licznik stale idzie w górę. Z pewnością wielu fanów przyniosła mu wydana w lipcu zeszłego roku płyta i liczne kolaboracje, ale Taco od kilku lat trzyma się w czołówce, co idealnie podkreślają liczby!

2. Quebonafide

Raper z Ciechanowa również trzyma się wysoko w tym zestawieniu pod względem obserwatorów. 773 782! Jeśli chodzi o wyświetlenia miesięczne szefa QueQuality, to te wahają się w granicach 1,3 miliona! Nowości od Quebo zdecydowanie pomogły w takiej liczbie, ale pewne jest, że i bez tego Kuba to zdecydowana topka w naszym kraju. Naprawdę należy się ogromny szacunek, że mimo aktualnej ciszy i tylko pojedynczych znaków obecności, Quebo stale trzyma się w sercach swoich fanów … i na słuchawkach!

3. Bedoes

Reprezentant SBM Label niewątpliwie należy do czołówki obecnej sceny rapowej. Mimo kilku kontrowersji, które pojawiają się wokół jego osoby, ten nadal porywa tysiące fanów, a wyświetlenia jego twórczości możemy zliczać w milionach. Urodzony w Bydgoszczy artysta na tę chwilę posiada aż 743 763 obserwujących na Spotify, a miesięczne wyświetlenia to aż 941 tyś! Genialny wynik, którym ustępuje jedynie Taco i Que.

4. Tymek

Kolejna pozycja nie powinna nikogo dziwić. Kariera Tymka po głośnym singlu Język Ciała nabrała niesamowitego tempa, a kolejne rekordy wyświetleń wydają się być jedynie kwestią czasu. Charakterystyczny twórca zebrał wokół siebie ogromną rzeszę fanów, a ilość sprzedanych płyt, wyświetleń czy nagrodzonych projektów jedynie to potwierdza. Na Spotify Tymkowi udało się na tę chwilę zgromadzić blisko 460 tyś. obserwujących i ponad 1,2 miliona wyświetleń w miesiącu!

5. Malik Montana

Dla wielu niewątpliwie ogromnym zaskoczeniem jest to, że Malik znalazł się tuż poza podium. Liczba fanów rapera wynosi jednak 414 339, a miesięczne wyświetlenia przekraczają 1 000 000! Patrząc na osoby obserwujące Malika, to i tak niesamowita ilość! Raper podbija serca fanów na YouTube, tutaj jednak też przyciąga wielu słuchaczy, którzy jak widać bacznie śledzą jego muzyczne poczynania na platformie streamingowej.

 

Podobne wpisy
Popularne