Baner Baner
/
9 czerwca 2020
/
Zagranica

Raper też człowiek – momenty, kiedy raperzy pokazali wielkie serce

Praktycznie od samych początków hip-hopowej kultury, raperzy często byli na celowniku mediów masowych i chętnie przedstawiano ich jako czarne charaktery. Nie inaczej jest dziś, kiedy myśląc o artystach rapowych, mamy przed oczami używki, biżuterię i niezbyt odpowiedzialny styl życia. Jednak niektórzy raperzy pokazują, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.


6ix9ine

O Tekashim można mówić wiele, zwłaszcza w obliczu wydarzeń z ostatnich miesięcy, jednak ten tęczowłosy raper na pewno nie ma serca z kamienia. Najlepszym tego dowodem była historia Franklina – kilkuletniego fana, który cierpiał na nieoperowalnego raka mózgu. O chłopcu zrobiło się głośno, kiedy we wrześniu zeszłego roku 6ix9ine postanowił spełnić jego marzenie. Chłopiec chciał spotkać swojego idola. Tekashi poszedł jednak krok dalej – nie tylko spędził z nim czas rozmawiając, grając i wspólnie rapując, ale też zobowiązał się do comiesięcznej pomocy finansowej dla rodziny chłopaka. Niestety, Franklin odszedł na początku tego roku.

Drake

Drizzy to najpopularniejszy raper w Stanach – nie jest to nasza ocena, a raczej wniosek wysnuty na podstawie jego wyników sprzedażowych i streamingowych. Jednak sława i pieniądze nie uderzyły Drake’owi do głowy w takim stopniu, w jakim moglibyśmy sobie o tym pomyśleć. Wystarczy przytoczyć teledysk do numeru God’s Plan, singla pochodzącego z jego ostatniego albumu, Scorpion. Na samym początku klipu widnieje informacja, że budżet produkcji wyniósł prawie milion dolarów, z czego większość … została rozdana potrzebującym. Drake sfinansował m.in. zakupy lokalnej społeczności, wsparł biedne rodziny, a także zapewnił stypendia dla zdolnej młodzieży.

Travis Scott

Travis jest znany z wielu finansowych niejasności. Co jakiś czas robi się głośno o odwołanych koncertach i niezwróconych zaliczkach za występy. Raper postanowił jednak niejako odkupić swoje winy i jakiś czas temu przekazał 100 000 dolarów na program wspierający uzdolnioną młodzież z jego rodzinnego miasta, Houston. Twórca Sicko Mode podobno dowiedział się o organizacji po trasie koncertowej Astroworld. Workshop Houston daje lokalnym dzieciom szansę na wejście w produkcję muzyczną, taniec, teatr, modę i projektowanie graficzne.

Lil Pump

Mała Pompka w czasie swojego największego hajpu był konsekwentnie wyszydzany, a jego muzyczna twórczość – dyskredytowana. Wizerunek przećpanego rapera z pewnością nie ma do końca pozytywnego wpływu na miliony młodych fanów, jednak nawet Pumpowi zdarza się robić dobre rzeczy. W czasie jednego ze swoich występów Lil Pump przerwał imprezę, ponieważ jeden z widzów doznał ataku epilepsji. Raper zszedł ze sceny i w towarzystwie ochroniarzy oraz sanitariuszy doglądał stanu fana, aż ten doszedł do siebie. Dopiero wtedy Pompka wrócił i kontynuował swój koncert.

Nicki Minaj

Jeszcze przed wojenką z Cardi B (a właściwie przed spektakularnym debiutem Cardi) była nie tylko niekwestionowaną królową rapu, ale równie skuteczną motywatorką, która przekonywała swoich fanów o tym, że ciężka praca i edukacja to konieczność. Jeden ze słuchaczy Nicki poprosił ją więc, oczywiście żartobliwie, o opłacenie raty za studia. Raperka potraktowała sprawę jednak poważnie i przekazała co najmniej kilku swoim fanom niezbędne środki – łącznie blisko 20 tysięcy dolarów.

 

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne