Baner Baner
/
16 czerwca 2020
/
Zagranica

Ice Cube proponuje 100 tysięcy dolarów na pokrycie strat spowodowanymi kradzieżami w Walmarcie

Obywatele wielu miast, którzy protestują w sprawie #BlackLivesMatter dzielą się na tych, którzy pokojowo okazują swoją złość i frustrację na działania policji i rządu, i na tych, którzy korzystają z okazji i we furii dokonują masowych zamieszek, kradzieży i zniszczeń na ulicach.

Firmą, która szczególnie na tym ucierpiała, jest Walmart. Owa Amerykańska sieć supermarketów jest najczęściej oblegana i okradana ze względu na różnorodność asortymentu. Po tym jak wyciekło nagranie setek osób plądrujących supermarket w Tampie, na Florydzie, zgłoszono ponad 100 000$ strat. Na tę informację zareagował Ice Cube, który zgłosił się na ochotnika do pokrycia kosztów, jeśli policjanci nie dokonają żadnych aresztowań w związku z incydentem.

Żadnego aresztowania, a pokryję 100 000$. Umowa?

Trwający kilka minut film udostępniony na oficjalnym koncie CBS News na Twitterze pokazuje, że złodzieje biegają chaotycznie przez lokalizację Walmart i wychodzą z nieopłaconymi przedmiotami. Według CBS 47 incydent miał miejsce 30 maja po proteście Black Lives Matter w Tampie na Florydzie. Sklep został zamknięty z powodu wcześniejszych protestów. To jedna z wielu demonstracji, które miały miejsce po śmierci George’a Floyda, Ahmauda Arbery’ego, Breonny Taylor i niezliczonych innych nieuzbrojonych czarnych kobiet i mężczyzn, którzy zostali zabici z rąk funkcjonariuszy policji.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne