Baner Baner

Autor zdjęcia: Amy Sussman//YouTube//Myspace

/
28 maja 2020
/
Zagranica

Policjant zabił mężczyznę. Amerykańscy raperzy nie kryją wściekłości!

Raperzy solidaryzują się z bliskimi ofiary.


W miniony poniedziałek na ulicach Minneapolis rozegrały się brutalne sceny. Jeden z wezwanych do interwencji policjantów udusił leżącego mężczyznę. 46-letni George Floyd miał użyć w sklepie spożywczym sfałszowanego czeku, a zaniepokojeni pracownicy wezwali w tej sprawie policję. Kilka chwil później mężczyzna został namierzony w swoim samochodzie, a policjanci rozpoczęli zatrzymanie.

Policjant Derek Chauvin powalił 46-latka na ziemię i przycisnął jego szyję kolanem. Wtedy właśnie rozegrał się cały dramat. Powalony mężczyzna prosił policjanta, aby ten nie odbierał mu życia, ale funkcjonariusz nie reagował. Świadkowie również o tym alarmowali, ale Chauvin był nieugięty i przez kilka minut przyciskał szyję Floyda. Po kilku kolejnych minutach 46-latek przestał się ruszyć, a przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili jego zgon.

Ta śmierć wywołała falę protestów. W samym Minneapolis ludzie wyszli na ulicę i głośno protestowali przeciwko policji. Do całej akcji włączyli się także amerykańscy raperzy, którzy na swoich profilach w mediach społecznościowych nie kryli oburzenia całą sytuacją. Ice-T napisał:

Mogę grać policjanta w telewizji, ale nigdy nie przestanę mówić o niesprawiedliwości.

Wymowne zdjęcie opublikował też Snoop Dogg.

View this post on Instagram

👊🏿🙏🏽🌹 no justice just us🚔

A post shared by snoopdogg (@snoopdogg) on

Oburzenie całą sytuacją wyrazili także Ice Cube czy Meek Mill.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne