Baner Baner

Autor zdjęcia: chillzet

/
31 maja 2020
/
Zagranica

Edyta Bartosiewicz atakuje Bernera: „Zsamplował mój głos bez mojej zgody!”

Artystka odniosła się do sprawy użycia sampli przez Bernera!

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że sampel z utworu Trudno tak, nagranym przez Edytę Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka, pojawił się w utworze Bernera, B-Real’a i Ricka RossaCandy.

Informacja szybko została podłapana nie tylko przez media związane z rapem, ale także pojawiła się nawet w telewizji! Dotarło to również do Bernera, który wrzucił to na swojego Instagrama z podpisem:

Trafiliśmy do newsów w Polsce z ‚Candy’. Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się iż ludzie w Stanach słuchają go. Każdy tutaj próbowałby nas ciągać po sądach. Potrzebuję nagrać numer z tym OG

To nie spodobało się Edycie Bartosiewicz, która postanowiła odnieść się do całej sprawy na swoim Facebooku i Instagramie. Artystka napisała, że użyty fragment z jej głosem i linią melodyczną został wykorzystany bez jej zgody i wiedzy.
Dodała również, że o ile sprawa nie przeszkadza Krzysztofowi Krawczykowi, to ona się z tym nie zgadza. Zaprosiła również Bernera do wzięcia udziału w #hot16challenge. Jeżeli raper podejmie rękawicę rzuconą przez Edytę, sprawa zostanie załatwiona.

View this post on Instagram

Ostatnio głośno zrobiło się o piosence 'Trudno tak’, a to za sprawą nowego singla Bernera i B-Reala ft. Rock Ross 'Candy’. Panowie raperzy #berner415, #breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie. Reguluje je tzw 'sample clearence’. Strona #popkiller.pl zamieściła wypowiedź Bernera: '…Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go…' Chodzi oczywiście o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna zostały wykorzystane. Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos. P.S. Nominowałam ich w swoim #hotchallenge2. Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji. To by załatwiło sprawę. #berner415 #breal #candy #trudnotak #sample #mójgłos #myvoice #sampleclearence #hot16challenge2

A post shared by Edyta Bartosiewicz (@edyta_bartosiewicz_official) on

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne