Baner Baner
/
28 marca 2020
/

Najbardziej wydziarani polscy raperzy!

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, który z raperów poza dorobkiem artystycznym może pochwalić się również sporą ilością tatuaży – śpieszymy z pomocą!

Przedstawiamy Wam zestawienie 5 polskich raperów, którym zdecydowanie po drodze z igłami i tuszem. Oto najbardziej charakterystyczne pod względem wizerunku postacie polskiej sceny rapowej!

1. Popek Monster

Popek Monster znany jest nie tylko ze swoich osiągnięć muzycznych, ale także z wyjątkowo kontrowersyjnego wizerunku. Paweł Mikołajuw – bo tak naprawdę nazywa się artysta – poza licznymi tatuażami na rękach i klatce piersiowej, posiada również skaryfikacje na twarzy oraz… wytatuowane gałki oczne.

W jednym z programów rozrywkowych, raper został zapytany dlaczego właściwie zdecydował się na tak drastyczne zmiany swojego wyglądu, na co odpowiedział:

Ja nie wiem dlaczego. Nie robię tego pod publiczkę, nie robię tego, żeby kogoś wystraszyć. To jest po prostu silniejsze ode mnie. Ja się tego boję.

Patrząc na zdjęcia artysty można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej wytatuowanych raperów na polskiej scenie.

 

2. Bonson

Tatuaże to także jeden ze znaków rozpoznawczych Bonsona. Damian Kowalski to jeden z nielicznych polskich raperów, który wytatuował sobie znaczną część twarzy. Właściwie ciężko znaleźć na ciele rapera miejsce, które nie jest pokryte dziarami.

Artysta posiada także wielel kolczyków oraz tunele, co jeszcze bardziej podkreśla jego niekonwencjonalny wizerunek. Bonson to zdecydowanie jedna z barwniejszych postaci na polskiej rap scenie jeżeli chodzi o kwestie wizualne.

 

3. Smolasty

Smolasty to jedna z tych osób, które śmiało mogą nazwać studio tatuażu swoim drugim domem. Ciało rapera znanego między innymi z utworów „Uzależniony”, czy „Fake Love” w znacznej części pokryte jest malunkami, a relację z przebiegu tatuowania swojego ciała często zamieszcza w sieci.

Jednym z motywów, który zagościł na ciele rapera wielokrotnie jest jego logo, które zostało wytatuowane w wielu odsłonach.

„Dzisiaj robimy sobie moje logo na plecach, tylko w nieco innej formie, przerobionej. Logo jako logo mam już na sobie w dwóch postaciach. Odzwierciedla moją osobowość, jest w połowie żywe i wesołe, z drugiej strony martwe i smutne. Jest to odniesienie do wydarzeń z mojego życia, które zazwyczaj są albo za*ebiste, albo ch*jowe.”

 

4. Sobota

Wielkim zwolennikiem tatuaży bez wątpienia jest także Michał Sobolewski, znany szerszej publiczności jako Sobota – wyjątkowo charakterystyczna postać na polskiej scenie rapu. W jednym z wywiadów raper zdradził, że swoją przygodę z tatuażem rozpoczął w wieku 17 lat, a pierwszą dziarę zrobił… w klubie nocnym, który jednocześnie prosperował jako studio tatuażu! Artysta wspomniał także o swoim tatuażu na twarzy oraz o miejscach, których nigdy nie zamierza sobie wytatuować.

Takie miejsca są nadal. Oczywiście mowa o genitaliach (śmiech). I wynika to z przerażenia przed bólem. A tak to raczej nie. Wcześniej myślałem, że sobie nie wytatuuję twarzy, ale teraz powoli się coś dzieje. Trochę wbrew woli mojej dziewczyny, która zawsze mówiła „tylko nie na twarzy!”. No ale jakoś tak wyszło podczas wyjazdu na koncerty do Szwecji, że mieliśmy za dużo wolnego czasu i możliwość zrobienia czegoś. No i poszło. Podczas rozmowy na Skypie, gdy mnie zobaczyła, nie wyraziła specjalnego entuzjazmu, łagodnie mówiąc. (źródło: https://www.vice.com/pl/)

 

5. Quebonafide

Postać, która dotychczas była kojarzona wśród słuchaczy rapu między innymi z wieloma tatuażami. Jak mogliśmy ostatnio zauważyć, wizerunek Quebonafide uległ zmianie, jednak wiele osób podejrzewa, że jest to jedynie kreacja na potrzeby promocji jego najnowszej płyty „Romantic Psycho”, a tatuaże na ciele rapera ukryte są pod warstwą makijażu. Być może już niebawem będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć rapera w „starej” wersji, z której jest nam wszystkim znany.

Najbardziej charakterystyczne dziary Queby to rodzina Simsponów, których możemy również zobaczyć na jego płycie „Eklektyka”, a także znaki zapytania na szyi i litery na palcach układające się kolejno w napis „HALF DEAD”.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne