Baner Baner
/
29 grudnia 2019
/

Najsłabsze kawałki 2019 roku

Rok 2019 dobiega końca, co skłoniło nas do podsumowania utworów muzycznych zaprezentowanych przez polskich raperów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wśród wielu singli, których mieliśmy okazję posłuchać w bieżącym roku znajdują się zarówno prawdziwe rapowe dzieła, jak i totalne niewypały. Dzisiejsze zestawienie dotyczy tej drugiej grupy numerów.

Pragniemy zaznaczyć, że zaprezentowany spis utworów to wynik naszych osobistych przemyśleń, a wybór poniższych kawałków inspirowany był między innymi komentarzami słuchaczy. Jak wiadomo – o gustach się nie dyskutuje, dlatego w tej sytuacji ciężko o pełny obiektywizm.

Zapraszamy do zapoznania się z listą 5 utworów, które według nas okazały się najsłabszymi rapowymi kawałkami wydanymi w 2019 roku.

1. Pomidor – Prosto z podziemia

W naszym zestawieniu zdecydowanie nie mogło zabraknąć jednego z ostatnich utworów Pomidora, o którym pisaliśmy już tutaj. „Prosto z podziemia” bez wątpienia nie należy do wybitnych dzieł muzycznych, zarówno jeśli chodzi o warstwę liryczną, jak i techniczną kawałka. Numer został wyjątkowo źle odebrany przez znaczną część publiczności, a sam Pomidor nazywany był raperem, który osiągnął największy regres w ciągu ostatnich lat.

2. W.E.N.A. – Dobry rok

Wielu słuchaczom nie przypadł do gustu także jeden z numerów W.E.N.Y., który ukazał się 4 marca 2019 roku promując jego nadchodzącą wówczas płytę – „Montana Max”. Kawałek nosi tytuł – „Dobry rok” i gościnnie dograł się do niego Kaz Bałagane, który – jak twierdzi znaczna część odbiorców – nie zdołał uratować tego wyjątkowo słabego kawałka.

 

3. Bedoes & Lanek feat Mr. Polska – Polaco

„Opowieści z Doliny Smoków” Bedoesa to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów 2019 roku, z którym wiązano ogromne nadzieje. Niestety, znaczna część słuchaczy zawiodła się na krążku, oczekując po artyście czegoś na znacznie wyższym poziomie. Jednym z najczęściej hejtowanych numerów z płyty jest „Polaco”, do którego dograł się Mr. Polska. Utwór został nagrany… w języku hiszpańskim, dlatego wersy zrozumieją tylko nieliczni. Wielu odbiorców jest zdania, że „Polaco” reprezentuje wyjątkowo słaby poziom i bezsensowny tekst, dlatego absolutnie nie powinno znaleźć się na płycie.

 

4. Popek – Gdzie Jest Krzyś?

Wierni słuchacze Popka doskonale wiedzą, że uwielbia on eksperymentować z muzyką. Niestety – takie testowanie swoich wokalno-lirycznych umiejętności nie zawsze wychodzi mu na dobre. Tym razem raper postanowił nagrać kawałek w metalowym stylu z wątpliwej jakości oprawą akustyczną. Utwór nosi tytuł „Gdzie jest Krzyś?” i zadedykowany jest koledze Popka z zespołu „Firma”Pomidorowi. No cóż, zdecydowanie wolimy Popka w standardowym wydaniu.

5. PlanBe – Cola

Ciężko oprzeć się wrażeniu, iż kawałek jest wyprodukowany typowo pod radiowy hit i choć całość jest dosyć rytmiczna i wpada w ucho, tekst pozostawia bardzo wiele do życzenia, nie reprezentując żadnej sensownej treści.

Mówi mi, że dobrze tańczę, ja jej mówię, że też fajnie
Ona mówi: „no to fajnie”, chodzi na melanże
Pali sobie czyjąś fajkę, pije fazowe koktajle

Wiele osób ma zarzuty także wobec teledysku, w którym główna bohaterka zachowuje się dosyć niepokojąco i jak zauważyli sami komentujący zamiast seksownej tancerki widzimy sceny przypominające… opętanie.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne