Baner Baner

Autor zdjęcia: instagram/popkiller/going app

/
6 grudnia 2019
/

7 rapowych utworów na zimę!

Nieuchronnie zbliżają się coraz zimniejsze dni. Często pogoda znacząco wpływa na nastrój, przez co można spodziewać się tak zwanej „zimowej depresji”. Prostym sposobem, aby na to zaradzić, są słuchawki, a raczej to, co przez nie słuchamy. Chcielibyśmy przedstawić wam dzisiaj 7 numerów, które według nas idealnie wpisują się w zimowy nastrój!

Doskonale wiemy, że te nastroje mogą być różne, stąd postaraliśmy się jak najlepiej wpasować w każde gusta, pozostaje wam tylko sprawdzić pojedyncze utwory!

Deys – Zimno

Na początku chcemy wam zaproponować starszy, dobry numer od Deysa, przez wielu uznawany za najlepszy kawałek z płyty Roku Pora Piąta. Cała akcja przedstawiona w utworze rozgrywa się w ostatnie dni jesieni, tak więc mozolnie możemy się szykować na zimową depresję! Raper zaprezentował tutaj swoją bardzo osobistą stronę, z resztą cała płyta emanuje dużą emocjonalnością. Wiele trzeba by szukać, aby znaleźć kawałek lepiej wprowadzający w zimowy nastrój. My nie szukamy, tylko twardo trzymamy się Zimno.

Małpa – Wisła Skuta Lodem

Pozostając w depresyjnym nastroju, zaprezentujemy numer Wisła Skuta Lodem od Małpy. Kawałek jest jednym z bardziej rozpoznawalnych z najnowszej płyty artysty. Pełen metafor i językowych zawiłości. Małpa bardzo się otworzył nagrywając utwory na płytę Blur. Szukając numerów do zimowej playlisty, towarzyszącej nam podczas długich spacerów, nie możemy pominąć tak dobrego numeru, obrazującego zimowe realia.

Rasmentalism – Zima feat. Otsochodzi

Dobra, szukaliśmy numeru, który nie będzie kojarzyć się nam z tą całą zimową depresją, ale słabo nam to wychodzi. Rasmentalism na płycie 1985 pokazał się z naprawdę różnych stron, trzeba jednak przyznać, że kawałek Zima idealnie wpasowuje się w tytułowe znaczenie. Ras razem z Mentem pracują nad nową płytą, może akurat usłyszymy coś podobnego, jeśli chodzi o zimowe klimaty, może znowu z Otsochodzi? 🙂

Sokół – Sprytny Eskimos

Znaleźliśmy! Kawałek SokołaSprytny Eskimos przedstawia historię chłopaka, który wkur*iony wszedł na salony. Pamiętajcie, nigdy nie róbcie z żółtego śniegu herbaty! Sprytny eskimos to absolutna konieczność, jeśli działamy w myśl Żyć trzeba umić. Kawałek na platformie YouTube niedługo przebije barierę 3 mln wyświetleń – zasłużone!

Gedz – Fatamorgana

Nie ma opcji, żeby w tym zestawieniu zabrakło Fatamorgany od Gedziuli. Wydany z ramienia BORCREW kawałek niewątpliwie będzie gościć na wielu zimowych playlistach. Chapeu bas również dla twórców teledysku. Nawet jeśli ktoś ma wątpliwości co do „zimowych akcentów” w samym numerze, to szybko rozwieje je właśnie klip. Kawałek jest dużym kontrastem do innego hitu rapera – Bali. Czekamy na informacje, że Fatamorgana od Gedza jest zapętlana przez fanów, kiedy tylko spadnie śnieg.

Avi x Louis Villain – Nostradamus

Skoro weszliśmy już na temat teledysków, czas wspomnieć o Avim w duecie z Louisem Villainem, z którymi serdecznie współpracuje nasz portal. Raper znany jest ze swojej elokwencji i krajowej czołówki pod względem liryki. Kawałek Nostradamus z pewnością wprowadzi nas w cały zimowy nastrój, kwintesencją będzie jednak słuchanie go wraz z oglądaniem teledysku. Gwarantujemy, że po przesłuchaniu numeru zrobi wam się chłodniej, będziecie jednak mieć ochotę na więcej utworów od tego rapera.

Ten Typ Mes – Zima feat. Głośny

Na sam koniec zostawiliśmy wam numer od Tego Typa Mesa. Kawałek o tym tytule co prawda już wymieniliśmy, jeśli jednak chodzi o zimowe pozycje, znajdzie się tutaj miejsce chyba dla obu numerów. Mes co jakiś czas skutecznie przypomina, że nie bez powodu trzeba go wymieniać w gronie rapowego mainstreamu, ostatnio na jego temat wypowiadał się reprezentant młodego pokolenia, Koza, o czym pisaliśmy tutaj. Zima już niedługo pewnie nam solidnie poprzeszkadza, warto wtedy próbować sobie z nią poradzić chociażby za pomocą tego utworu 🙂

Nie trudno zauważyć, że raperzy w większości przypadków wolą skupiać się na letnich bangerach, które zdecydowanie lepiej się przyjmują. Ewentualnie, jeśli już depresyjnie, to umieszczają historie z utworów w jesiennych sceneriach. Zimą jednak, ze względu na potworne temperatury i wszechobecną szarość, potrzebujemy odrobiny motywacji i pomocy, taką pomoc możemy znaleźć chociażby w tych siedmiu kawałkach!

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne