Baner Baner

Autor zdjęcia: ig:przemek.pro, andreevph, obiektywniie, paluch

/
19 października 2019
/

Kim byli zanim stali się sławni?

W jakich miejscach wylądowali raperzy przed swoją muzyczną karierą?

Pracowanie od rana do nocy, zarabianie na przeżycie kolejnego miesiąca, zero odpoczynku i marne zarobki. Tak rysuje się życie wielu polaków i polek. Życie raperów też nie było usłane różami. Jak każdy z nas chodzili do pracy, zarabiali pieniądze dla siebie, dla rodziny, aby móc przeżyć. Przed Wami zestawienie raperów i ich zawodów z przeszłości!

Paluch

Autor albumów takich jak Złota Owca czy Czerwony Dywan, które do chwili obecnej osiągnęły w kolejności podwójną i potrójną platynę, nie od razu został jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy hip-hopu. Jeszcze kilka lat temu nie ciął rymami, ale nożem. Był bowiem przez siedem lat sushi masterem! Aż do 2013 roku godził on pracę z koncertami i wydawaniem albumów, których do tamtej pory wyszło aż sześć. Z tych płyt ukazywały się też popularne single takie jak Nowy Trueschool czy Niebo. Jednak w momencie kiedy zaczęto robić artyście zdjęcia w miejscu pracy i zarobek z jednego koncertu wystarczał na przeżycie, zajął się już tylko i wyłącznie rapem.

ReTo

Jeden z aktualnych członków Chillwagonu, Młody Wilk 5.Edycji Młodych Wilków Popkillera. Wokół osoby ReTo na początku jego kariery narosło kilka kontrowersji, ze względu na jego wygląd, wersy w tekstach czy…miejsce pracy. Artysta dorabiał jako sprzedawca w popularnej sieciówce – Big Star. Z tego powodu zyskał on ksywkę handlarz skarpetek. Jednak mimo tego raper postanowił nagrać kawałek Big Star nawiązujący do swojej pracy jako sprzedawca. Nagrał ten kawałek argumentując, że praca jest spoko, a kasy nikt mu nie daje na utrzymanie, więc musi zarabiać sam na siebie, póki dochody z muzyki nie będą wystarczające na własne utrzymanie.

Malik Montana

Autor takich kawałków jak Robię Yeah czy 1szy Nos, nie zawsze zajmował się muzyką, co w obecnym wykonaniu wychodzi mu niesamowicie dobrze. Jednak zanim stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce, musiał sam zarabiać na siebie. Pracował on u naszych zachodnich sąsiadów w shisha barze, jako osoba rozpalająca shishe. Kolejną pracą rapera było handlowanie odzieżą – kożuchami pod Warszawą. Następnie zajął się muzyką – nie dawno miała premierę najnowsza płyta artysty Import/Export.

Kękę

Raper w tym roku wydał kolejną swoja płytę MR.KĘKĘ, która już osiągnęła miano platynowej płyty, poprzedni album również okazał się niebywałym sukcesem, pokrywając się podwójna platyną. Tymczasem raper jest również znany ze swojej pracy, którą wykonywał zanim został raperem. Pracował on w okienku na Poczcie Polskiej, a później…jako listonosz! Aż do momentu podpisania kontraktu z Prosto. Raper jeździł również na prace sezonowe do Niemiec, robił wszystko w czym czuł się dobrze, prace remontowe czy pomoc u ogrodnika.

Raperzy tak samo jak zwykli ludzie pracowali, w każdej możliwej pracy zaczynając od sieciówek, przez firmy remontowe, handlowanie odzieżą, kończąc na sushi masterze. Żadnej pracy się nie bojąc pokazują, że każdy z nich robił wszystko, aby teraz móc czerpać z życia co najlepsze i robić to co kochają – muzykę.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne