Baner Baner
/
4 sierpnia 2019
/

Raperzy, którzy wybili się w tym roku

Obserwując rodzimą rap-scenę można odnieść wrażenie, że od kilku lat mamy prawdziwy wysyp nowych ksywek, które dokładają wszelkich starań, aby jak najwięcej namieszać i zdobyć popularność. Do niedawna lista hip-hopowych trendów była zdominowana przez te same ksywki, co jakiś czas ustępowały one miejsca nowym, ale zazwyczaj jednak fani utożsamiali się z określoną grupą. Kiedy wszystko poszło do przodu, ogromną zmianę możemy zauważyć również na rapowym podwórku, tutaj stale słyszymy nowe nazwiska, poznajemy członków ciekawych projektów, a wytwórnie za wszelką cenę szukają raperów wyróżniających się odrębnym stylem i charyzmą. 2019 obfitował w wiele hip-hopowych perełek, które szybko zdobyły popularność, dzisiaj postaramy się przedstawić kilku, którym według nas najbardziej się udało.

Kizo

Tej ksywki chyba żaden fan rapu nie mógł pominąć w tym roku. Oczywiście rok wcześniej raper również zwrócił już na siebie uwagę takimi albumami jak Ortalion czy Czempion, dopiero jednak za sprawą Pegaza i nagrania z Chillwagonem takich hitów jak Góra Trupów czy Stukupuku, Kizo zyskał tak duży rozgłos, że swobodnie jest wymieniany teraz wśród najwyższej topki hip-hopowych twórców. Raper przez charyzmatyczną osobowość i aktywne,pro-fanowskie działanie w social mediach, zyskał wielkie grono oddanych fanów, ograniczył tym samym do minimum potencjalnych wrogów do tego stopnia, że nie da się go nie lubić, nawet jeśli niektórym nie odpowiada jego twórczość. Kizo idealnie trafia w trendy i zainteresowania swoich odbiorców, świadczy o tym chociażby wzięcie udziału w ostatniej edycji Fame MMA czy nagranie kawałka z Parisem Platynovem. Liczymy na to, że raper niejednokrotnie nas jeszcze zaskoczy i jeszcze w tym roku stworzy taki projekt, że będziemy mogli śmiało potwierdzić umieszczenie go na samym szczycie zestawienia.

Książę Kapota

Patryk Ryfczyński swoją hip-hopową karierę rozpoczął w 2017 roku, jednak poza drobnymi incydentami (jak chociażby numer,do którego dograł się Malik Montana) nie udało mu się szczególnie wybić, do roku 2019! W lutym tego roku ukazał się jego pierwszy studyjny album Kapo Di Tutti Capi, wśród gości pojawili się między innymi właśnie Malik Montana, Peja czy Ten Typ Mes, a w ciągu pierwszego tygodnia krążek pojawił się wysoko na liście sprzedaży OLiS. Nie można pominąć również jego gościnnego nagrania u Tedego na kawałku BIEŁYJE NOSY, który bezsprzecznie stał się ogromnym hitem. Książę Kapota jest wzorowym przykładem ogromnego sukcesu, który przypadł właśnie na 2019 rok.

Qry

Qry również w tym roku dosłownie zawojował polską hip-hopową scenę. Trzeba powiedzieć, że naprawdę wiele zawdzięcza Chillwagonowi, pod skrzydłami własnie tej ekipy Qry fenomenalnie pokazał swoje umiejętności na kawałku Rower. Raper coraz śmielej stara się podbić rapowe trendy, a apogeum właśnie jego działalności przypada na 2019 rok. Numer Wszystko Oki, który 5 lipca pokazał się na platformie YouTube przeszedł już granicę miliona wyświetleń.

Qry to jest młody chłopak
podobno młoda gwiazda
piszą do mnie typy ciągle o to ile lam mam
a ile lat minęło od moich pierwszych wersów
byku to jest dla mnie przełom

Zetha

Zdecydowaliśmy się na umieszczenie kolejnego rapera związanego z ekipą Chillwagonu – to tylko potwierdza jak mocno w gustach słuchaczy zakorzeniła się ta grupa w tym roku. Tegoroczna mocna dominacja Chillwagonu odbiła się również na rapowych trendach, a ZetHa można powiedzieć, że perfekcyjnie się w tym odnalazł. Raper posiada już całkiem bogatą hip-hopową przeszłość, jednak trzeba przyznać, że to własnie na 2019 rok przypada ogromne rozpędzenie jego kariery. Zetha w tym roku wydał również dwa naprawdę mocne numery – A nie mówiłem? i Wilson, i to właśnie między innymi takimi posunięciami raper zbiera coraz większe grono sympatyków. Spokojnie możemy prognozować, że o ile 2019 był dla niego prawdziwą trampoliną pod względem popularności, to złoty okrez ZetHy jeszcze przed nami!

Avi

Zapewne wielu z was mogłoby nie zgodzić się z tym, że umieściliśmy w zestawieniu własnie Aviego, nie mniej jednak warto zaznaczyć, że prawdziwy „boom” kariery tego rapera przypadł na 2019 rok, mimo tego, że wcześniej dorobił się naprawdę wspaniałych numerów, jak chociażby Jeden z Anonimowych, były to jednak w większości przypadków pojedyncze produkcje. Album Spis Dzieł Sycylijskich nie jest Aviego debiutem, jest to jednak jeden z krążków, które w 2019 podbiły serca słuchaczy rapu, tym samym chcieliśmy uhonorować rapera własnie w tym miejscu. Warto wspomnieć tutaj również o osobie, z którą płyta powstawała – Louis Villain wraz z Avim określani są mianem fenomenalnego duetu. Louis zaskarbił sobie fanów prawdziwego hip-hopu chociażby za sprawą Dobermana. Mimo tego, że mniej lub bardziej o tym duecie słychać już było przy okazji rapowych produkcji, to właśnie rok 2019 przyniósł im najwięcej popularności i wyświetleń produkcji na platformie YouTube!

OKI

Ten rok obfitował w ogromną ilość raperów śmiało pokazujących się w topce. Nie mogliśmy pominąć OKiego, który mimo wcześniejszej rozpoznawalności już chociażby w roku 2018, to właśnie teraz uznawany jest za jednego z przodowników obecnego hip-hopu. Wielu słuchaczy jednak dowiedziało się o Okim właśnie na przełomie ostatnich miesięcy. Raper co prawda nie zbiera jeszcze pod każdym kawałkiem wielu milionów wyświetleń, nie sposób jednak nie prognozować mu ogromnego sukcesu na przestrzeni najbliższych miesięcy, z niecierpliwością czekamy na jego nowe produkcje. Kawałek wydany u KOOZY – WHOOP? Zbierze niedługo dwa miliony wyświetleń, i chyba na nim raper pokazał najwięcej swoich możliwości. Oki, czekamy na kolejne kawałki wraz z zniecierpliwionymi fanami!

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne