Baner Baner
/
3 sierpnia 2019
/

Polscy raperzy i producenci muzyczni z zagranicznymi korzeniami

Przedstawiamy zestawienie 5 raperów i producentów muzycznych ściśle związanych z rapem, którzy mogą pochwalić się zagranicznym pochodzeniem.

Nasza lista zawiera między innymi artystów, którzy posiadają włoskie, niemieckie, czy… arabskie korzenie. Sprawdźcie koniecznie!

 

1. Sentino

Sebastian Enrique Alvarez, znany szerszej publiczności jako Sentino urodził się 8 czerwca 1983 roku w Berlinie. Jego matka jest Polką, zaś ojciec emigrantem pochodzącym z Chile. Artysta tworzy muzykę w języku polskim, niemieckim i angielskim. Nieoficjalnie uważa się, że Sentino działa również jako ghostwriter i jest autorem tekstów między innymi rapera o pseudonimie Bushido. W Polsce raper zdobył popularność przede wszystkim za sprawą mixtape’ów Zabójstwo liryczne oraz Zabójstwo liryczne 2.0 wydanych kolejno w 2014 i 2015 roku.

 

2. Malik Montana

Ghawsi Mosa funkcjonujący pod pseudonimem Malik Montana urodził się 11 marca 1989 roku w Hamburgu. Jego matka jest w połowie Polką, w połowie Greczynką, zaś ojciec pochodzi z Afganistanu. Raper zadebiutował w Polsce 20 października 2015 roku wydając klip pod tytułem „NaNaNa” i dosyć szybko zdobył uznanie polskich słuchaczy. Jeden z jego najpopularniejszych utworów „Robię Yeah” na YouTube odtworzono już ponad… 36 milionów razy!

 

3. Ajman

Ajman, czyli mieszkający w Warszawie polski raper o arabskich korzeniach w 2017 roku wydał EP-kę o dosyć kontrowersyjnym tytule „Akbar”. Płyta zawiera utwory nagrane w typowo arabskim stylu, a ich specyficzna treść spotkała się z różnym odbiorem wśród słuchaczy. Jak możemy dowiedzieć się z wersów rapera, jego zagraniczne korzenie zawdzięcza ojcu, który pochodzi z Libii.

 

3. Deemz

Nadim Deemz Akkash, znany polskiej publiczności jako Deemz to jeden z najpopularniejszych producentów tworzących muzykę w naszym kraju. Członek SB Maffiji współpracował między innymi z artystami takimi jak Białas, Bedoes, Kękę, Szpaku, ReTo, czy Guolec Orkiestra. Producent znalazł się w naszym zestawieniu, ponieważ posiada arabskie korzenie.

 

5. Dennis

Członek duetu Gruppo Tredici, który współtworzy wraz ze starszym od siebie o 15 lat Weed Carrier – Dennis posiada włoskie korzenie, w związku z czym znaczna część jego kawałków zawiera sporo akcentów prosto ze słonecznej Italii. W Polsce duet znany jest głównie ze swojego krążka zatytułowanego „Vecchio – Nuovo”, a także z członkostwa w wytwórni Aviego Sycylijczyka i Louisa Villaina.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne