Baner Baner
/
10 sierpnia 2019
/

Najpopularniejsze rapowe blendy na polskim YouTube

Oto zestawienie pięciu najpopularniejszych blendów na polskim YouTube.

Często bywa tak, że chcielibyśmy usłyszeć dwóch całkiem różnych od siebie raperów na wspólnym bicie. Często jednak szanse na usłyszenie takich duetów są bardzo bardzo małe. Między innymi dlatego powstały blendy.

Czym jest blend?

Jest to mix acappelli oraz instrumentala, które pochodzą z różnych utworów. Prościej mówiąc, zapożyczenie zwrotek dwóch różnych raperów w wersji acapella i połączenie ich całkiem innym bitem. Blendy powstają często również w celu nadania danemu kawałkowi nowego życia poprzez odpowiedni mix.

  1. Taco Hemingway – Gdybyś nie istniała (SzUsty Blend)

Nie da się ukryć że SzUsty jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych blenderów w Polsce. Nie bez powodu jego dzieła zyskują naprawdę dużą ilość wyświetleń. Jego kanał na YouTube posiada aktualnie ponad 500 tysięcy subskrybcji, co jak na tego typu twórczość jest ogromnym osiągnięciem. A najpopularniejszy blend jego autorstwa został odtworzony już ponad 65 milionów razy.

      2. Quebonafide x Majo – Nadzieja umiera ostatnia (Voodoo Blend)

Ten blend jest idealnym przykładem połączenia jednego z najpopularniejszych raperów w Polsce z dużo dużo mniej znanym. Jak widać takie kolabo zostało przyjęte bardzo pozytywnie i na tą chwilę przekroczył już próg 20 milionów wyświetleń.

 

        3.Sobota x Weekend – Ona tańczy dla mnie (2sty Blend)

Tego typu produkcja jest bardzo rzadko spotykana i budząca kontrowersje które mogą wynikać z połączenia tak bardzo różniących się od siebie gatunków muzycznych. Trzeba przyznać że na pozór połączenie rapu i disco-polo może wydawać się głupie, blend uzyskał jednak dość pozytywny odbiór i posiada na tą chwilę 14 milionów wyświetleń. Co ciekawe na wstępie do blendu został umieszczony fragment wywiadu z Sobotą, w którym tłumaczy, że jak najbardziej popiera udostępnianie przez raperów swoich apacelli.

Takie rzeczy powinny się dziać i takie rzeczy powinni robić polscy artyści, powinni udostępniać jak najszerszemu gronu swoje acapelle. Chętnie usłyszę zajebiste wersje, nowe wersje na tych bitach nowych piosenek po prostu.

 

              4.Małpa x Kękę – Opowiem ci o niej (KuKiS Blend)

Tym razem jest to połączenie dwóch acapelli opowiadających historie dwóch różnych kobiet. W rezultacie blend sprawia iż wydaje nam się że obaj artyści mówią o tej samej osobie. Blend do tej pory został odtworzony na YouTube już ponad 14 milionów razy.

          5.Peja ft. Beyonce – Szczęście (MVP Blend)

Tutaj mamy do czynienia z połączeniem starego polskiego rapu z zagranicznym kobiecym wokalem. W wyniku takiego połączenia dwóch całkiem różnych światów powstał całkiem ciekawy projekt, który osiągnął już ponad 13 milionów wyświetleń.

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne