/
29 sierpnia 2019
/
Zagranica

Marzy Ci się rapowe collabo? Zobacz, ile kosztują gościnki topowych raperów!

Nie od dziś wiadomo, że hip-hopowe kolaboracje są częściej motywowane chęcią zrobienia dobrych pieniędzy, a nie wspólną zajawką artystów, którzy łączą siły na jednym tracku. Ile w takim razie trzeba wydać, że kupić sobie wers od popularnego rapera? Youtuber Patrick Cc: postanowił to sprawdzić.


Youtuber, który już wcześniej przeprowadził podobny eksperyment, wziął teraz na celownik zakup featuringu. W tym celu podszył się pod managera i napisał maile do managementu 100 raperów. Na liście pojawiły się takie ksywki, jak chociażby A$AP Rocky, Trippie Redd, Skepta, Famous Dex czy Lil Skies.

Jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy udzielili odpowiedzi. Jako jeden z pierwszych odezwał się zespół Young Nudy’ego – jego „szesnastka” kosztuje 8 tysięcy dolarów. Wśród najciekawszych propozycji należy wymienić Supreme Patty’ego, który zawołał sobie 7,5 k dolców, czy Flipp Dinero – rapera z viarlowym numerem Leave Me Alone. On zażyczył sobie 15 kawałków.

Najwięcej wyniosłaby gościnka od tegorocznej uczestniczki amerykańskich Freshamnów Megan Thee Stallion (50 tysięcy zielonych) i … Vica Mensy, który za 16 linijek chce aż 60 kafli. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się współpraca z Famous Dexem. Raper generuje niemałe liczby i zainteresowanie, a jego zwrotka to koszt „tylko” 15 tysięcy $.

Resztę znajdziecie w poniższym filmiku.

Podobne wpisy
Popularne