Baner Baner
/
4 sierpnia 2019
/

Gdzie jest Kuban?

Jakuba Kiełbińskiego, a właściwie Kubana zna chyba każdy – jeden z Młodych Wilków w 2013 roku; znany ze swojego luźnego stylu oraz wielu hitów, takich jak chociażby Nie ma jak, Ta Dama, Mała Mi czy Chore JazdyW 2014 roku wydał składankę Co Za Mixtape, która była głównym powodem sporej popularności i sporych oczekiwań fanów. Rok później przyszedł największy hit rapera czyli Mała Mi, który jest wciąż jedyny w swoim rodzaju (głównie przez to jak Kubano wpasował się w nietypowy beat Essexa). Ksywa rosła, za nimi rozpoznawalność i oczekiwania, a 26-latek wciąż nie miał oficjalnej płyty na swoim koncie.

No i nareszcie w końcówce 2016 roku zaczęło się coś dziać – pojawiły się single do „debiutu” Kubana, które przeplatały się z luźnymi numerami, nie mającymi zjawić się na żadnym projekcie (a powinny, gdyż okazały się porządnym i miłym zaskoczeniem). Przedpremierowe kawałki z płyty były różnorodne i odnosiły sukcesy, tak jak i sam album pt. Myślisz Jeszcze?, który po roku stał się oficjalnie Złoty. Dlaczego wspomniałem o singlach? A to dlatego, że pojawiało się wiele głosów o monotonii pozostałych utworów z krążka – monotonii, która miała zostać przerwana.

Kubano zrobił sobie krótką przerwę, trwającą pół roku i powrócił z jednym singlem pt. Nie Znałem Cię, po czym ponownie zniknął. Jednak już w pierwszej połowie 2018 wydał kilka kawałków, a druga połowa przyniosła nam 2 utwory promujące kolejną płytę, która zapewne nie ujrzy już światła dziennego. Raper wyszedł z Ona To Wie i Znasz Mnie – kawałki kompletnie nie spodobały się słuchaczom, którzy nie kryli swojego niezadowolenia. Po jakimś czasie oba single oraz kilka luźnych propozycji po prostu zniknęły z sieci. Gdy tylko ludzie dowiedzieli się o tym, zaczęli dyskutować, czy raper wziął sobie do serca uwagi ze strony fanów (co było by dziwne, bo przecież Kubano wielokrotnie nawijał, że opinie ma „głęboko w 4 literach”) czy sam po prostu uznał, że to jednak nie jest to.

Do tej pory nic nie dzieje się u Kubana, który zniknął także z social mediów. Cisza, cisza aż nagle przypadkowo pojawił się 8 Maja na IG Live Żabsona. Od razu Mateusz został zasypany pytaniami dotyczącymi naszego zaginionego, który odpowiedział:

Kuban żyje i pracuje w telewizji (śmiech). Nie chce bym mu psuł jego comebacku, nie rozumiecie. Kubano mówi, że to był najbardziej przepracowany rok w jego życiu dlatego już może pić.

W niektórych strefach mówiło się, że Kubano znajdzie się na płycie tworzonej przez Hodaka i 2K’a, którzy kilka dni temu zaprezentowali 3 singiel do owego albumu. Po czasie okazało się, iż faktycznie tak będzie, gdyż Hodak na swoim Instagramie dodał snippet kawałka i oznaczył 2K’a oraz właśnie Kubana.

Reasumując: Kuban ma się dobrze i pracuje nad swoją drugą płytą. Najprawdopodobniej poprzedni album na tyle mu się nie podobał, że postanowił go usunąć/zmienić, a kwestia opuszczenia social mediów i zniknięcia ze sceny zapewne miała na celu nabranie sił i inspiracji na coś lepszego – coś co spodoba się i jemu, i jego słuchaczom. Najpewniej usłyszymy go w ciągu miesiąca lub dwóch, gdyż w tym okresie zostanie wydana cała płyta Hodaka i 2K’a, która zbliża się wielkimi krokami. A płyta Kuby? Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku!

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne