Baner Baner
/
11 lipca 2019
/

Numery, które musisz przesłuchać w deszczowe dni…

Co prawda na chwile obecną za oknem dominują letnie temperatury, nie mniej jednak warto przypomnieć sobie lub poznać piosenki, które z pewnością idealnie nastrojowo wpasują się w chłodniejsze, deszczowe wieczory. Przed wami numeru z polskiego rapowego repertuaru, które musicie przesłuchać podczas deszczu!

Taco Hemingway – Deszcz na betonie

Oczywiście nie wyobrażamy sobie inaczej rozpocząć tego zestawienia, jak od piosenki Taco Hemingwaya pt. Deszcz na betonie. Utwór ten z pewnością jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nagranych przez rapera. Na szczęście jesteście właśnie w idealnym wakacyjnym czasie i dużo wolnego jeszcze przed wami, z pewnością jednak podczas deszczowych dni bliżej września na niejednych słuchawkach poleci Deszcz na betonie. Liczymy na podobne numery od Taco jak ten, który śmiało możemy zaliczyć do deszczowych hymnów!

Twoja skóra pachnie jak ostatnie dni wakacji.                                                                                  Dziś powietrze pachnie jak ostatnie dni wakacji                                                                                    Deszcz na betonie, deszcz na betonie                                                                                                  Twoja skóra pachnie jak ostatnie dni wakacji                                                                                      Po co mi ten pociąg, skoro ciebie nie ma na stacji                                                                                  A melodia się urywa niby Hejnał Mariacki

Białas & Lanek – Problemy

Jak wiadomo deszczowa pogoda nie sprzyja wesołym nastrojom, przez co trzeba wspomnieć o Problemach nagranych przez Białasa i Lanka. W piosence pojawia się również motyw deszczu, towarzyszą mu jednak bezsenność i wcześniej wspomniane problemy. Cała płyta dwójki reprezentantów SBM pt. POLON utrzymana jest w dość pesymistycznym tonie, wybraliśmy jednak zdecydowanie najlepiej pasujący do deszczowej pogody kawałek.

Nie możesz zasnąć
Gapisz się w ścianę
Słuchasz se deszczu o 4 nad ranem
Odpalasz swój ulubiony kawałek
Ale zagłuszają go ciągle jebane problemy

Guzior – Spadnie Deszcz

27 letni reprezentant QueQuality również ma na swoim koncie „deszczową” piosenkę. Mowa tu oczywiście o numerze Spadnie Deszcz. Kawałek został udostępniony rok temu na kanale wytwórni oraz był jednym z kawałków, które pojawiły się na płycie EVIL_THINGS. Utwór niedawno wbił ponad milion wyświetleń! Trzeba przyznać, że Guzior świetnie pokazuje się w podobnych numerach, z niecierpliwością czekamy na więcej!

zawsze czekam aż Spadnie deszcz
zawsze myślę że zmyje, co nie zeszło
zawsze czekam aż Spadnie deszcz
zawsze myślę że zmyje, co nie zeszło
zawsze czekam aż Spadnie deszcz
zawsze myślę że zmyje, co nie zeszło

Małpa – Wisła Skuta Lodem

Pominęliśmy ten kawałek Małpy w zestawieniu najsmutniejszych rapowych numerów, o których pisaliśmy tutaj, z pewnością jednak takiego numeru nie mogło zabraknąć przy zestawieniu kawałków idealnych na deszczowe dni. Utwór Wisła Skuta Lodem został wydany jako jeden z singli reprezentujących album BLUR, który został wydany w tym roku. Na całej płycie dominują naprawdę kawałki pełne smutku, Wisła Skuta Lodem dodatkowo ma jednak w sobie bardzo nietypowy klimat idealnie wpisujący się w ramy numeru na deszczowe dni.

ima mogłaby trwać cały rok
Czuję się dobrze tylko, gdy zapada zmrok
Uśmiechy na twarzach wydają się sztuczne
To miasto jest piękne, tylko gdy jest puste
Czuję się samotny wśród tłumu
Bo obcy nie są w stanie zrozumieć mojego bólu
Boję się, że kiedy wypadnę z obiegu
Zostaną po mnie jedynie ślady na śniegu

Kartky – Koszmar Minionego Lata

Kuba ma naprawdę wiele utworów, które moglibyśmy słuchać godzinami w dni pełne deszczu, pozwoliliśmy jednak wybrać sobie jako numer reprezentujący bardziej pesymistyczną twórczość jeden z jego najnowszych kawałków – Koszmar Minionego Lata. Utwór w ostatnim czasie bije rekordy popularności, ciekawe co będzie kiedy zaczną zbliżać się deszczowe dni! Z ogromną niecierpliwością czekamy na premierę płyty Dom Na Skraju Niczego licząc, że pojawi się tam jeszcze jeden lub dwa kawałki, którymi będziemy mogli się delektować przy deszczu!

kiedy zabraknie mi ciebie jak dziś
wyglądałaś tak ładnie, czarne vansy i jeans
mieliśmy ostatnią szansę, ja wolałem pić
ja jestem nikim, a nie kur*a jestem jak nikt

Pezet – Na Pewno

Pezet ma wyjątkową zdolność nagrywania numerów, które w większości można określić mianem rapowych klasyków – jednym z takich kawałków jest utwór Na pewno. Numer idealnie wpisuje się również w ramy obowiązkowych pozycji podczas deszczowych dni. Mamy tutaj do czynienia z swoistym rachunkiem sumienia i mocną dawką nienawiści, wszystko jednak utrzymane jest w tak dobrym stylu, że chce się słuchać cały czas! Wiemy już, ze Pezet w tym roku szykuje dla nas kilka niespodzianek. Mamy nadzieję, że jedną z nich będzie podobny kawałek.

Quebonafide – Pareidolia

Nasze zestawienie zamknie jeden z naprawdę fundamentalnych kawałków wypuszczonych przez Quebo. Pareidolia to idealny kawałek do puszczenia sobie na głośnikach podczas jesiennej „chwilowej depresji”, kiedy jedyne na co mamy chęć to położenie się i słuchanie muzyki. Nie ma co się oszukiwać, Quebonafide doskonale wie jak wprowadzić słuchacza w stan melancholijny stan zamyślenia. Mimo tego, że Pareidolia trwa tylko troszkę ponad dwie minuty, przesyt treści i emocji, który doświadczamy jest warty wielokrotnych odsłuchań!

Deszczowe wieczory już się zbliżają, może nie aż tak wielkimi krokami, ale niedługo zapewne będziemy musieli się na nie powoli przygotowywać, warto odświeżyć playliste i ozdobić ją tak wspaniałymi numerami!

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne