Baner Baner
/
1 czerwca 2019
/
Video
Wywiady

Bonus RPK: „Nie chcę dać się zniszczyć!” – Szczery wywiad dla Kryminalnej Polski

 

Bonus RPK zdecydowanie nie może ostatnio liczyć na szczęście, o czym świadczą ciągnące się za nim od prawie dwóch lat problemy z prawem, kiedy to otrzymał zarzuty handlu narkotykami. Po informacji o podtrzymaniu wyroku Sądu Pierwszej Instancji o raperze ponownie zrobiło się głośno. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy poprzedni wyrok skazujący Bonusa na karę 5,5 roku pozbawienia wolności oraz zwrot prawie 500 tysięcy złotych za rzekomą sprzedaż 25 kilogramów narkotyków.

W wywiadzie, który 30 maja został opublikowany przez Kryminalną Polskę artysta nie ukrywa swojego ogromnego rozczarowania związanego z wyrokiem Sądu:

Hmm… Pięć i pół roku i jeszcze prawie pół miliona przepadku mienia i grzywny, którą muszę spłacić. Nie jest to mała sumka, nie stać mnie żeby to załatwić. (…) Wnioski, które składaliśmy były odrzucane po raz kolejny, nie zostały w ogóle uwzględnione i wyrok został utrzymany w mocy. Wydaje mi się, że moi adwokaci zrobili wszystko. (…) Ciężko w ogóle się wybronić z pomówienia w tym kraju, a do tego jeszcze wyroki są jakieś drastyczne, coraz większe z tego co słyszę. Nie chodzi tylko o moją sprawę, ale o wiele innych.

Raper nie traci jednak nadziei na pozytywny finał tej sprawy:

Będziemy się odwoływać do Sądu Najwyższego. Rzecznik Praw Obywatelskich zadeklarował swoją pomoc. (…) Oczywiście mam rękę na pulsie i będę się odwoływał, bo nie chcę dać się po prostu zniszczyć. W tym kraju żeby kogoś zniszczyć to jest chwila i tak właśnie potraktowano mnie.

Bonus dziękuje także za zbiórkę zorganizowaną na rzecz wsparcia finansowego jego rodziny. Dodaje również, że żyje w ciągłej niepewności, która zmusiła go do odwołania wszystkich najbliższych koncertów.

Całość wywiadu możecie obejrzeć poniżej:

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne