Baner Baner
/
25 maja 2019
/
Wywiady

8 pytań do… TPS’a!

Zapraszamy wszystkich serdecznie na pierwszy wywiad z naszej nowo powstałej serii – „8 pytań do…”. Na pierwszy ogień do rozmowy zaprosiliśmy TPS’a!


Radomski raper jest świeżo po wydaniu swojego najnowszego wydawnictwa. Płyta „HURT” trafiła na półki sklepowe wczoraj. Przy okazji tej premiery postanowiliśmy zadać mu kilka pytań. Z rozmowy dowiecie się m.in co sam raper ma do powiedzenia na temat nowego albumu, jak ocenia niedawny beef z Białasem czy też jak zapatruje się na obecną tzw. nową szkołę w rapie.

1. Jak z perspektywy czasu oceniasz swój beef z Białasem? Czy wasze relacje uległy zmianie?

Nie potrzebne mi jakieś beefy, dissy itd ale ogólnie wyszło na plus dla mnie także nie ma lipy. Nie lubiłem i nie lubię dalej. Tyle.

2. W trakcie beefu między SB a Tobą, „Skrzydlak” nagrał film w którym wyznaje, że zgłosił Cię na Policję za groźby i „rasistowskie wyzwiska”. Jak wywiązała się ta cała, komiczna sytuacja? Faktycznie dostałeś zgłoszenie na komendę i spotkałeś się tam z Avim?

Ta dziewczynka naprawdę poszła na policję… byłem na wezwaniu, wyczytali tekst mojej piosenki i chcieli zabezpieczyć wszystkie nośniki z tym numerem to wysłałem ich żeby wykupili cały nakład płyty w Empiku. Powiedziałem, że nie znam nikogo z wymienionych i tyle. Mam czekać na rozwój sytuacji, a ogólnie zarzucali mi mowę nienawiść, antysemityzm i rasizm. Nie przyznałem się do niczego. Tego jakiegoś Aviego nie widziałem na oczy jeszcze ani razu.

3. Co możesz zdradzić o swoim najnowszym wydawnictwie?

Krążek „HURT” od dzisiaj (rozmowa przeprowadzona 24. maja) we wszystkich sklepach w Polsce i nie tylko. Zamiast pisać o nowej płycie, posłuchajcie i sami oceńcie. Myślę, że warto ją mieć w swojej kolekcji.

Korzystając z okazji i chwili rozmowy o najnowszym albumie serdecznie zapraszamy do odsłuchu najnowszego singla pochodzącego właśnie z krążka „HURT„. Utwór „Moje logo” znajdziecie poniżej.

4. Wiemy, że mocno kibicujesz Murzynowi ZDR. Masz jakieś wspólne plany z nim, przykładowo album lub stworzenie duetu?

Murzyn od zawsze naku*wiał dobrze, znamy się bardzo długo jeszcze z czasów nie rapowych, że tak to napisze. Tworzymy coś razem non stop, pewnie jakieś LP od naszego duetu w końcu wyjdzie. Pozdrawiam serdecznie!

5. Co sądzisz o rapujących YouTuberach? Znamy Twoją opinię na temat Kamerzysty, ale jak zapatrujesz się na innych internetowych twórców próbujących swoich sił w rapie

Chcą niech nagrywają, nie mi to oceniać. Osobiście nie słucham żadnego, ale nie przeszkadzają mi, że coś robią z muzyką. Na pewno nie promował bym swojego rapu gościnami YouTuberów.

6. Nie uważasz, że uliczny rap ciągle ewoluuje i powoli zmierza w stronę trapu?

Czasy, moda i gusta się zmieniają. Wiadomo, że coś nowego zawsze będzie wypierać stare, ale jednak klasyka to klasyka. Ja mam zajawkę na takie klimaty ale to nie wyklucza, że czasem lubię posłuchać coś bardziej rytmicznego w radiu.

7. Z kim z tzw. „nowej szkoły” chciałbyś nagrać wspólny kawałek, a nawet płytę?

Nie ma kogoś takiego, szczerze to nie myślałem nawet o takie kolaboracji.

8. Zostając przy newschool’u – jak oceniasz nowe pokolenie? Byłbyś w stanie wymienić tych najlepszych i najgorszych którzy podbijali w ostatnich latach polską scenę?

Ważne żeby to było prawdziwe, na pewno nie chce mi się słuchać o dziwkach, koksie i pieniądzach jak rapują o tym małolaci co głównie bawili się że swoją ręką. Kiedyś przesłuchałem tego Young Igiego to podobało mi się że nawinął, że kiedyś nazywali by ich emo – więcej newschoolowej twórczości nie znam. Taconafide tylko jak w radiu leci.

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne