Baner Baner
/
11 grudnia 2018
/
Zagranica

Ty Dolla $ign może grozić 15 lat odsiadki za posiadanie kokainy

Ty Dolla $ign grozi aż 15 lat pozbawienia wolności. Wszystko za sprawą dwóch oskarżeń, które zostały skierowane przeciwko raperowi.  Zgodnie z opinią sądu muzyk miał mieć przy sobie środki odurzające, m.in. kokainę.

Wyrok sądu hrabstwa Fulton w stanie Georgia ma związek z aresztowaniem rapera we wrześniu tego roku. Ty Dolla $ign trafił w ręce funkcjonariuszy z Departamentu Policji w Atlancie, po tym, jak van, w którym podróżował został zatrzymany przez patrol. W czasie kontroli w pojeździe znajdowało się 6 osób, jedną z nich był Skrillex. Kontrola wykazała, że Ty Dolla $ign miał przy sobie narkotyki.

Po zapłaceniu 6000 dolarów kaucji, raper został wypuszczony z aresztu. Prawnik muzyka przyznaje, że prawo antynarkotykowe obowiązujące w Georgi jest jednym z surowszych w całych Stanach Zjednoczonych. Sam Ty Dolla $ign jest jego gorącym przeciwnikiem:

Dla tych z was, którzy nie wiedzą, dlaczego nazwałem mój album Free TC, powodem jest to, że mój młodszy brat ma na imię TC. Jest zamknięty przez coś, czego nie zrobił, a ja staram się tylko zwiększyć świadomość wokół masowych aresztowań, jakie dzieją się w naszym kraju, szczególnie naszym ludziom.

 

Baner Baner
Podobne wpisy
Popularne