Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhns.pl https://hhns.pl Tue, 07 Dec 2021 21:08:44 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.18 TEDE wydaje luźny singiel zwiastujący nowy album https://hhns.pl/2021/12/tede-wydaje-luzny-singiel-zwiastujacy-nowy-album/ https://hhns.pl/2021/12/tede-wydaje-luzny-singiel-zwiastujacy-nowy-album/#respond Tue, 07 Dec 2021 21:08:44 +0000 https://hhns.pl/?p=44968

TEDE prezentuje nowy singiel „DOBRY RUCH”

Około północy na kanale TEDEWIZJA pojawił się nowy utwór pt. „DOBRY RUCH”. Jest to luźny singiel w klimatach nadchodzącej płyty „ESPEOERTE 0121”, ale nie pojawi się na niej, bo jak informuje TEDE, ten kawałek powstał pod wpływem chwili, a  sama płyta jest już wytłoczona:

Album ESPEOERTE 0121 powstał równie niespodziewanie, jak niespodziewanie zostanie wydany 13 grudnia 2021 nakładem wytwórni Wielkie Joł oraz Polski Rap. Podczas prac nad jubileuszową reedycją swojego debiutu, TEDE przejrzał dziesiątki minidisców z nagraniami z epoki swojego debiutu. Oprócz niepublikowanych kawałków, które wzbogaciły wydawnictwo, odnalazł także własne bity, których nigdy wcześniej nie wykorzystał. Czekały 20 lat, by powrócić na fali sentymentu wywołanego przez pracę nad reedycją oraz wyjątkowym koncertem kwitującym w Katowicach premierę odświeżonego debiutu. To właśnie na tych klimatycznych bitach nagrał album będący kontynuacją swojego pierwszego longplaya.

Bity 2001, rap 2021 – to jest właśnie ESPEOERTE 0121. A Joł jest Wielkie!

Przedsprzedaż albumu trwa w sklepach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl.

]]>
https://hhns.pl/2021/12/tede-wydaje-luzny-singiel-zwiastujacy-nowy-album/feed/ 0
donGURALesko, Kabe, VNM i Joda w kolejnym singlu z „DeNekstBest Mixtape 2”! https://hhns.pl/2021/12/donguralesko-kabe-vnm-i-joda-w-kolejnym-singlu-z-denekstbest-mixtape-2/ https://hhns.pl/2021/12/donguralesko-kabe-vnm-i-joda-w-kolejnym-singlu-z-denekstbest-mixtape-2/#respond Tue, 07 Dec 2021 20:57:01 +0000 https://hhns.pl/?p=44963

V i goście prezentują nowy utwór pt. „STILLO”

Czwarty singiel z „DeNekstBest Mixtape 2” jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych i na kanale YouTube wytwórni. Na przypominającym najlepsze czasy „A Tribe Called Quest” bicie Kixnare’a w zwrotkowej przeplatance pojawiają się donGuralesko, VNM, Joda oraz Kabe, a to wszystko zilustrowane obrazkiem ukazującym totalnie alternatywną rzeczywistość – jaką? Sprawdźcie sami! 100% Hip-Hop:

Natomiast ostatnio w Y-studio, VNM i nieco inna ekipa nagrywali cypher promujący ów projekt, co możecie sprawdzić TUTAJ!

„Dwójka” to kolejna część świetnie przyjętej kompilacji „De Nekst Best Mixtape”, którą wytwórnia otworzyła swoją działalność niemal 6 lat temu. Wówczas ideologią stojącą za owym albumem było połączenie tzw. średniego pokolenia raperów (VNM, Bisz, Te-Tris) z pokoleniem młodszym (wtedy Quebonafide, Sarius, AdMa) w celu nowej interpretacji utworów zespołów starszego pokolenia takich jak Molesta, Fenomen, ZIP Skład etc. „De Nekst Best Mixtape 2” z kolei stanowi synergię 3 pokoleń polskiego rapu w 14 utworach, w których udział wzięło ponad 60 artystów. Znamienny jest fakt, iż w każdym utworze różnica wieku między najmłodszym, a najstarszym artystą wynosi około 20 lat, a w jednym aż 32! „De Nekst Best Mixtape 2” zawiera 7 oldschoolowych utworów wyprodukowanych przez legendy oraz 7 utworów opartych na nowoczesnym brzmieniu zaserwowanym przez wschodzące gwiazdy, przez co ukazuje zmiany jakie zaszły w polskim rapie na przestrzeni ostatnich 25 lat, tym samym zachęcając starszych słuchaczy do sprawdzenia świeżego brzmienia, a młodszym słuchaczom pokazując korzenie tego gatunku. Wszystkie utwory na „De Nekst Best Mixtape 2” to niespotykane i nieoczywiste połączenia będące gwarancją ciekawej podróży po przeróżnych stylach muzycznych. 

Wśród gości znajdują się takie persony jak Kabe, Schafter, Liroy czy O.S.T.R., a preorder możecie zamówić TUTAJ.

]]>
https://hhns.pl/2021/12/donguralesko-kabe-vnm-i-joda-w-kolejnym-singlu-z-denekstbest-mixtape-2/feed/ 0
Alberto zapowiada nowy singiel i preorder swojej debiutanckiej płyty! https://hhns.pl/2021/12/alberto-zapowiada-nowy-singiel-i-preorder-swojej-debiutanckiej-plyty/ https://hhns.pl/2021/12/alberto-zapowiada-nowy-singiel-i-preorder-swojej-debiutanckiej-plyty/#respond Tue, 07 Dec 2021 20:42:11 +0000 https://hhns.pl/?p=44959

Alberto na swoim Instagramie zapowiedział nowy singiel i nadchodzący debiut

Alberto kilka dni temu na swoim Instagramie pochwalił się wynikami, które zgromadziły jego utwory w ciągu ostatniego roku na Spotify. Natomiast w opisie oprócz samego podziękowania słuchaczom, wspomniał jeszcze o nowym singlu i starcie preorderu!

🚂 Daliście grubo do pieca!🔥
Dzięki mordo za docenienie mojej muzyki na @spotifypoland 🎶🎵
lecimy dalej, bomba na banie 👊🏾🦍

Do usłyszenia na bicie
10-GRUDNIA ostatni singiel „Mały gnój”
+ start preorderu.

Wczoraj z kolei dodał kolejny post w którym poinformował, że nowy utwór pt. „Mały gnój” usłyszymy 10 grudnia i tego samego dnia dostaniemy również możliwość zamówienia preorderu jego pierwszej płyty.

Póki co od Alberto dostaliśmy takie single jak „Czarny charakter”, „Z bratem zarabiam papier”, „Wóz albo przewóz”, „Strzał”,czy zdecydowanie najpopularniejszy „Dwutakt”:

]]>
https://hhns.pl/2021/12/alberto-zapowiada-nowy-singiel-i-preorder-swojej-debiutanckiej-plyty/feed/ 0
Białas x ReTo w kolejnym singlu z płyty „Murem za Bonusem”! https://hhns.pl/2021/12/bialas-x-reto-w-kolejnym-singlu-z-plyty-murem-za-bonusem/ https://hhns.pl/2021/12/bialas-x-reto-w-kolejnym-singlu-z-plyty-murem-za-bonusem/#respond Tue, 07 Dec 2021 20:17:06 +0000 https://hhns.pl/?p=44953

Białas prezentuje singiel „Piekło” z płyty mającej na celu wsparcie Bonusa RPK i jego rodziny

Na kanale Ciemnej Strefy pojawił się drugi singiel z płyty Białasa mającej na celu wesprzeć Bonusa RPK oraz jego rodzinę. Tym razem gościnnie udzielił się ReTo.

Póki co, oprócz powyższego kawałka, mogliśmy usłyszeć jeszcze dwa inne single – „Sztuka wolności” (Białas x Paluch), „Au” (Białas x Sokół) i #Hot16Challange Białasa.

Cała tracklista prezentuje się następująco:

01. BIAŁAS – Hot16Challange
02. BIAŁAS x PALUCH – Sztuka Wolności
03. BIAŁAS x SOKÓŁ – AU
04. ERO – Lista rzeczy
05. BIAŁAS x PEJA – Chłosta
06. BIAŁAS x SZPAKU – Ślady na ciele
07. BIAŁAS x KIZO x SKUTE BOBO x WHITE 2115 – TOP10
08. BIAŁAS x BEDOES – Poezja ulic
09. JANUSZ WALCZUK x FROSTI x BERSON – Nie twoja sprawa
10. KARA x KĘKE – Pale mosty
11. BIAŁAS x SŁOŃ – Klękaj przed panem
12. BIAŁAS x RETO – Piekło
13. BIAŁAS x CZERWIN TWM x BONZO – Rollercoaster 2
14. MAŁACH / RUFUZ – Charakter
15. BIAŁAS x BETEO – Insomnia
16. BIAŁAS x ŻAKU – Trap
17. BIAŁAS x PEZET – Nienawidzę wszystkich

Premiera krążka zapowiedziana jest na 15/12/2021. Preorder możecie zamówić TUTAJ.

#MUREMZABONUSEM

]]>
https://hhns.pl/2021/12/bialas-x-reto-w-kolejnym-singlu-z-plyty-murem-za-bonusem/feed/ 0
Leonardo DiCaprio chciał zrobić film o Wu-Tang Clanie! https://hhns.pl/2021/12/leonardo-dicaprio-chcial-zrobic-film-o-wu-tang-clanie/ https://hhns.pl/2021/12/leonardo-dicaprio-chcial-zrobic-film-o-wu-tang-clanie/#respond Tue, 07 Dec 2021 13:50:45 +0000 https://hhns.pl/?p=44941

Raekwon w swojej książce biograficznej opowiedział o tym, że Leonardo DiCaprio chciał nakręcić film o Wu-Tang Clanie

Niedawno na amerykańskim rynku ukazała się biograficzna książka Raekwona „From Staircase to Stage: The Story of Raekwon and Wu-Tang Clan”. Jedną z ciekawszych historii jaką opowiedział była o tym, że Leonardo DiCaprio był zainteresowany nakręceniem filmu o nim i całym Wu-Tang Clanie!

Propozycja padła ze strony Raekowna, który na spotkaniu zorganizowanym przez Q-Tipa, zaproponował Leo stworzenie filmu o legendarnej grupie:

Spędzaliśmy miło czas, jedliśmy pizzę, opowiadaliśmy historie, śmialiśmy się. Potem zaczęliśmy rozmawiać o pomyśle na film o Wu-Tangu i powiedziałem Leo, że chciałbym, aby zagrał w nim rolę, że mógłby robić wszystko, co chce. Opowiadał o swojej filmie producenckiej i o wszystkich reżyserach, którzy zrobiliby świetną robotę – to były duże nazwiska. Był bardzo zainteresowany pomysłem. Po posiłku jego ludzie odezwali się do mnie i przeszliśmy na następny poziom w rozmowach. Mówiliśmy o dużych pieniądzach, a celem było zrobienie jeszcze większego filmu niż „Straight Outta Compton”.

Kiedy RZA dowiedział się o pomyśle na film, zgodził się na spotkanie z ludźmi DiCaprio. Przekazali, że chcą zaangażować się w projekt i na poważnie zabrać się za jego produkcję. Zdaniem Raekwona podczas rozmów RZA nie był do końca zainteresowany, ale już po jego zakończeniu, w rozmowie w cztery oczy, przekonywał Rae, że wszystko jest w porządku. Później odbyło się drugie spotkanie, które miało ostatecznie dopiąć temat, ale RZA pojawił się na nim z  negatywnym nastawieniem.

Nic nie mówił, po prostu był, jakby z obowiązku. Wtedy już wiedziałem, że się nie zgodzi, a moje przeczucie mówiło mi dlaczego: Dogadał się już z innym producentem w sprawie serialu telewizyjnego, mimo tego, że żaden z nas nie wyraził formalnie na to zgody. To, co się wydarzyło, zabolało mnie, bo potwierdziło mi, że od początku miał zupełnie inne plany.

Na platformie streamingowej Hulu amerykańscy widzowie mogą obejrzeć już dwa sezony serialu „Wu-Tang: An American Saga”. Niedawno zostało potwierdzone, że powstanie także trzeci.

News zaczerpnięty z portalu Popkiller.

]]>
https://hhns.pl/2021/12/leonardo-dicaprio-chcial-zrobic-film-o-wu-tang-clanie/feed/ 0
„Wiecznie uśmiechnięty facet, który w głębi duszy skrywa ból” – recenzja „Ognisko Niedomowe” Adiego Nowaka https://hhns.pl/2021/12/wiecznie-usmiechniety-facet-ktory-w-glebi-duszy-skrywa-bol-recenzja-ognisko-niedomowe-adiego-nowaka/ https://hhns.pl/2021/12/wiecznie-usmiechniety-facet-ktory-w-glebi-duszy-skrywa-bol-recenzja-ognisko-niedomowe-adiego-nowaka/#respond Tue, 07 Dec 2021 13:27:28 +0000 https://hhns.pl/?p=44937

Recenzja najnowszego krążka Adiego Nowaka pt. „Ognisko Niedomowe”

Adi Nowak – postać, która w początkowej fazie swojej kariery wzbudziła spore zamieszanie na mainstreamowej scenie, przeżywającej w tamtym okresie całkowitą renowację w postaci młodych, ambitnych artystów. Do ich grona z pewnością możemy zaliczyć bohatera niniejszej recenzji.

Sama figura Adiego jest dosyć ciekawym zjawiskiem do interpretacji – wydaje mi się, że ciężko znaleźć kogoś, kto kojarzy jego muzykę i nie ma wyrobionego zdania na temat jego twórczości. Dla jednych jest objawieniem sceny za sprawą swojej epki Nienajprawdziwsze (która w tamtym okresie była bardzo świeżym krążkiem, cechującym się niespotykanym dotąd flow, manierą oraz retrospekcją świata, „oblaną” charakterystyczną kolorową grafiką na YouTube’owych miniaturach).”. Dla drugich może być po prostu ciężkim do przesłuchania gościem, którego mocne strony podkreślane przez najwierniejszych fanów nie stanowią żadnego wyznacznika wartości, tylko przesłankę do tego, aby nie sprawdzać niczego więcej z jego dyskografii. Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy, choć z perspektywy rapera posiadanie obu tego typu „odbiorców” jest wskazane – paradoksalnie ci drudzy czasem napędzają największy rozgłos. Z racji tego, że wydawałem pierwszą EP-ke Maty mogę pokusić się o stwierdzenie, że Adi Nowak miał znaczący wpływ na przetarcie pierwszych szlaków w karierze Michała, co zauważyłem przy pierwszych odsłuchach „Fumar Maty” (która od razu skojarzyła mi się z „Nienajprawdziwsze”). Być może Adi Nowak był dla Maty tym, kim dla niego był sam Taco Hemingway.

Przejdźmy jednak do tytułowej płyty tej recenzji. W początkowej fazie rolloutu albumu dowiedzieliśmy się o skali wartości, za jakimi kryje się Ognisko Niedomowe. Jak mogliśmy się dowiedzieć z sociali Adiego, jest to dotychczas najważniejszy album w jego karierze. Wielu z Was może zapalić się lampka z zapytaniem: czy nie jest to myśl dosłownie każdego rapera przy okazji kolejnej płyty? Może i tak, ale czy może być to czymś szokującym? Każdy następny projekt artystów jest nowym zlepkiem wspomnień, który z uwagi na czas, zawiera w sobie najbliższe uczucia i odczucia autorów. Obecny krążek dla Adiego może mieć dla niego wielką wagę i wartość – w pewien sposób stał się jego formą terapii, a także walką z demonami przeszłości. Jest to pierwszy album, który w porównaniu z poprzednimi mówi nam zdecydowanie więcej o nim samym. Do tej pory słuchacze utożsamiali się tylko i wyłącznie z jego muzyką, dziś mogą do tego dodać podobny wachlarz doświadczeń i przeżyć. Sam obraz Adiego Nowaka staje się bardziej klarowny i zrozumiały, przez co przeciętny słuchacz może nabrać do niego jeszcze większej sympatii i zrozumienia.

Ognisko Domowe rozpoczyna się w dosyć mylny dla słuchacza sposób. Choć Passe z początku wydaje się utworem charakteryzującym się wesołym, adi-nowakowym klimatem, jest tak naprawdę numerem emocjonalnym, opowiadającym o patologicznym wychowaniu, którego autor był głównym bohaterem. Sam kawałek to w pewien sposób szybka retrospekcja dzieciństwa i wczesnego dorastania Adiego, który ulatniając się z domowego „piekła” automatycznie zamyka rozdział związany z tamtym życiem. Opuszcza dom, jest niezależny, przez co kierują nim nowe, dopiero budujące się odczucia nieznanego dotąd życia. Dla wielu fanów Adiego i pewnie dla samego Adiego był to dosyć szokujący i „ciężki” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) storytellingowy numer, który pokazał go od tej prywatnej, nieznanej dotąd strony.

Mógłbym opisywać tracki w nieskończoność, pisząc do każdego 15-sto linijkową rozprawkę, ale żyjemy w czasach tl;dr, więc postaram się w skrócie streścić odczucia związane z resztą numerów jak i z samym krążkiem.

Warto jeszcze wspomnieć o utworze BRAVO, który wleciał wcześniej z przypadku, a konkretnie nieciekawej historii, związanej z wypadkiem Adiego. Samemu raperowi na szczęście nic się nie stało, jednak tego samego nie można powiedzieć o Fiacie Punto, który nieco za bardzo wziął do siebie pierwszy człon tytułu płyty i postanowił dołożyć swoją cegiełkę do projektu płonąc kilkadziesiąt minut bez wcześniejszej zgody SBM i Adiego.

Ognisko Niedomowe, choć w głównej mierze charakteryzuje się zwróceniem uwagi na poważne tematy, jest serwowane w dosyć sarkastycznej formie. Słuchając płyty mam wrażenie, że ja i Adi mamy po części podobne charaktery. Jestem z typu ludzi, którzy najcięższe, niekoniecznie miłe kwestie, przedstawiają w dosyć ironicznej formie, nie ukazując swojego prawdziwego bólu. Adi Nowak to trochę ten jeden ziomek w grupie, który jest wiecznie uśmiechnięty i ma w zanadrzu żart na każdą okazję, jednak w głębi duszy chowa stare i niezabliźnione rany. Co jest najcięższe w takich charakterach? Nigdy nie jesteś w stanie zauważyć u nich smutku czy bólu, bo najzwyczajniej nie potrafią tego okazać w odpowiedniej formie. Ciężkie tematy są zawsze okraszone sarkazmem i żartem lub zwyczajnie zmienione na inne.

Właśnie tak kojarzy mi się Ognisko Niedomowe. Pomimo napawającego w chwilową zadumę tytułu, emocjonalnej tematyki i chęci opowiedzenia czegoś ciężkiego od strony prywatnej, dostajemy paradoksalnie kilka „ciepłych, pozytywnych” numerów, które w głębi duszy są takim satyrycznym odejściem od tematu i zobrazowaniem, że „jest źle, ale nic się nie dzieje byku, jestem uśmiechniętym gościem, zmieńmy na chwile temat, słuchaj”.

Dlatego uważam, że ten album jest bardzo niedocenianym krążkiem. Wiele osób mogło podejść do niego na zasadzie „dobra, typowy AdiNowak bit, gra słowna, którą nie chce mi się sprawdzić na geniusie, AdiNowak flow, satyra, niby ciężkie tematy, ale nawinięte z jakimś takim uśmieszkiem, scroll”.

Moim zdaniem jest to krążek, do którego trzeba podejść wybierając się w dłuższą trasę autem czy w łóżku na długo przed snem. Tego albumu nie da rady zrozumieć napie*dalając martwy ciąg na 200 kilowej sztandze w oczekiwaniu na zastrzyk motywacji. Do tego krążka trzeba usiąść ze spokojem, wyciszeniem, jakąś większą chęcią interpretacji kawałków i dopiero wtedy można dostrzec, dlaczego Adi Nowak przez wielu jest uważany za jednego z lepszych lirycznie raperów nowej fali. W tym wiecznie uśmiechniętym chłopaku w okularach kryje się tak naprawdę dorosły facet, który w dzieciństwie przeżył wiele i chciałby po prostu o tym komuś opowiedzieć, ale zważając na swój charakter, przedstawia to wszystko z drugim dnem, lekką satyrą, trochę sarkazmem czy lekkim uśmieszkiem na zasadzie „opowiem Ci o tym, ale ciężko rozmawia mi się na takie tematy, więc pokaże to wszystko na swój sposób, jednocześnie nie okazując Ci wszystkich prawdziwych negatywnych odczuć”.

A wy, co sądzicie o „Ognisku Niedomowym” i samej postaci Adiego Nowaka? Niedoceniony czy może jednak overhyped?

]]>
https://hhns.pl/2021/12/wiecznie-usmiechniety-facet-ktory-w-glebi-duszy-skrywa-bol-recenzja-ognisko-niedomowe-adiego-nowaka/feed/ 0
Dziarma: „Znowu dyszę, ciężko przełykam ślinę, proszę, złap mnie za szyję” – nowy singiel z Kizo! https://hhns.pl/2021/12/dziarma-znowu-dysze-ciezko-przelykam-sline-prosze-zlap-mnie-za-szyje-nowy-singiel-z-kizo/ https://hhns.pl/2021/12/dziarma-znowu-dysze-ciezko-przelykam-sline-prosze-zlap-mnie-za-szyje-nowy-singiel-z-kizo/#respond Tue, 07 Dec 2021 12:13:55 +0000 https://hhns.pl/?p=44930

Dziarma prezentuje ostatni przedpremierowy singiel z gościnnym udziałem Kiza

Dziarma prezentuje nowy singiel pt. „Cake”, na którym gościnnie udzielił się Kizo. Tematem przewodnim kawałka jest seks i pada tam wiele ciekawych/żenujących wersów jak:

Nie robi koleżanek moich, rucha tylko mnie

Znowu dyszę, ciężko przełykam ślinę
Proszę, złap mnie za szyję, powiedz, jak mam na imię (ah)

Z rana kawa i porno (joł), w planach szama i bongo

Jak Wam podoba się ten kawałek i wersy w nim zawarte możecie ocenić sami, oglądając nowy teledysk:

Płytę, która ma premierę w najbliższy piątek, możecie zamówić TUTAJ.

]]>
https://hhns.pl/2021/12/dziarma-znowu-dysze-ciezko-przelykam-sline-prosze-zlap-mnie-za-szyje-nowy-singiel-z-kizo/feed/ 0
Pato kolęda Salvadorka i Nocnego wjeżdża pod choinkę https://hhns.pl/2021/12/pato-koleda-salvadorka-i-nocnego-wjezdza-pod-choinke/ https://hhns.pl/2021/12/pato-koleda-salvadorka-i-nocnego-wjezdza-pod-choinke/#respond Mon, 06 Dec 2021 22:59:06 +0000 https://hhns.pl/?p=44924

Salvador mocno odbezpieczył się pod szyldem Def Jef Recordings Poland

Ostatnio informowaliśmy o tym, że Salvador dołączył do polskiego oddziału Def Jam Recordings. Teraz z okazji Mikołajek wraz z Nocnym wrzucił imprezowy „Santa Crack”directed by KOOZA. W sklepie defjam.pl pojawił się także limitowany drop koszulek Santa Crack i Gummiberry Dżus.

]]>
https://hhns.pl/2021/12/pato-koleda-salvadorka-i-nocnego-wjezdza-pod-choinke/feed/ 0
2115 GANG VS MISTRZOWIE POLSKI! https://hhns.pl/2021/12/2115-gang-vs-mistrzowie-polski/ https://hhns.pl/2021/12/2115-gang-vs-mistrzowie-polski/#respond Mon, 06 Dec 2021 21:44:22 +0000 https://hhns.pl/?p=44902

Bedoes, EA SPORTS i  The Collective prezentują kolejny materiał z ich współpracy

Bedoes 2 miesiące temu poinformował, że rozpoczął współpracę z EA SPORTS i The Collective, której owoce możemy oglądać od paru tygodni. Na początku zostaliśmy poinformowani o tym, że Bedoes został jedynym ambasadorem w Polsce najnowszej odsłony serii gier FIFA i w nadchodzących odcinkach będzie się mierzył z piłkarskimi wyzwaniami na wirtualnej, jak i prawdziwej murawie.

Na początku Bedoes zmierzył się z Lankiem w FIFIE 22:

W drugim odcinku wziął udział w turnieju szóstek, a gościnnie pojawił się reprezentant Polski – Tymek Puchacz:

Natomiast dzisiaj 2115 GANG zmierzyli się na wirtualnym boisku z mistrzami Polski, czyli Gracjanem „Polako” Gołębiewskim (mistrz Polski FIFA 21) i Miłoszem „milosz93” Bogdańskim (4-krotny mistrz Polski w FIFE):

]]>
https://hhns.pl/2021/12/2115-gang-vs-mistrzowie-polski/feed/ 0
Fokus z pierwszym singlem promującym jego ostatnie solowe wydawnictwo https://hhns.pl/2021/12/fokus-z-pierwszym-singlem-promujacym-jego-ostatnie-solowe-wydawnictwo/ https://hhns.pl/2021/12/fokus-z-pierwszym-singlem-promujacym-jego-ostatnie-solowe-wydawnictwo/#respond Mon, 06 Dec 2021 21:03:28 +0000 https://hhns.pl/?p=44889

Fokus udostępnił w sieci klip do utworu pt. „Arogant”

MaxFloRec prezentuje „Aroganta” czyli pierwszy i zarazem tytułowy singiel zwiastujący nadchodzące, solowe wydawnictwo Fokusa. Pre-order „AROGANTA” trwa już w MaxFloSklepie. Pod tym adresem można zamawiać EP-kę w wersji samodzielnej, lub jako z TRYLOGIĘ” reedycją poprzednich solówek. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 31.12.2021 r. Za produkcję singla i całej EP-ki odpowiada Fokus. Realizacją klipu zajął się Bartosz „Alien” Kasowski dla RiseUp Productions.

Na minialbumie znajdzie się 6 numerów utrzymanych w stylistyce takich gatunków, jak: hip-hopbass house czy EDM trap. Od dłuższego czasu Fokus nie krył, że jego zainteresowania muzyczne skręciły właśnie w stronę elektroniki, a pierwszym wymownym sygnałem o tym świadczącym był numer artysty opublikowany w ramach akcji #Hot16Challenge2.

Produkcją bitów w całości zajął się Fokus, natomiast w aranżacji utworów brał udział Dawid Twardowski z MaxFloStudia. Jest on również odpowiedzialny za miks i mastering materiału.

EP-ka „Arogant” stanowi część „Trylogii”, w której skład wchodzą również 2 poprzednie albumy artysty, czyli „Alfa i Omega” oraz „Prewersje” w wersjach po reedycji z zupełnie nową oprawą graficzną. Każdy z trzech krążków odzwierciedla inny okres solowej aktywności Fokusa, co zostało oddane także w ich warstwie wizualnej.

 

]]>
https://hhns.pl/2021/12/fokus-z-pierwszym-singlem-promujacym-jego-ostatnie-solowe-wydawnictwo/feed/ 0