Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhns.pl https://hhns.pl Fri, 18 Nov 2022 12:40:33 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.22 Zapowiedź nowej płyty Jano i Hinola. https://hhns.pl/2022/11/zapowiedz-nowej-plyty-jano-i-hinola/ https://hhns.pl/2022/11/zapowiedz-nowej-plyty-jano-i-hinola/#respond Fri, 18 Nov 2022 12:40:33 +0000 https://hhns.pl/?p=47825

Jano i Hinol znów w duecie. Polska Wersja wraca z płytą  „Na waszych oczach”

Raperzy długo kazali nam czekać byśmy mogli usłyszeć ich razem.  Po sukcesie w 2013 roku płyty „Powrót do przeszłości”, w 2016 roku wypuścili „Notabene”, które zdobyło status platynowej płyty. Następnie panowie postawili na swoje solowe kariery.

Podczas ostatnio zorganizowanego w Warszawie spotkania z fanami ogłosili, że wracają z najnowszym krążkiem „Na waszych oczach”.

Już dzisiaj w sieci pojawi się pierwszy singiel „Dłużej tak nie może być”. Raperzy na swoich mediach społecznościowych zapowiedzieli tajemniczego gościa specjalnego, który wystąpi na kawałku.

Przedsprzedaż płyty wystartowała wczoraj na stronie: www.nawaszychoczach.pl

Cena regularna to 49,99 zł, a za 59,99 zł możemy zamówić album wzbogacony o autografy zespołu i pakiet naklejek.

 

]]>
https://hhns.pl/2022/11/zapowiedz-nowej-plyty-jano-i-hinola/feed/ 0
Kacper HTA „Wróg u bram”, na klipie Dawidzior https://hhns.pl/2022/11/kacper-hta-wrog-u-bram-na-klipie-dawidzior/ https://hhns.pl/2022/11/kacper-hta-wrog-u-bram-na-klipie-dawidzior/#respond Wed, 09 Nov 2022 08:33:25 +0000 https://hhns.pl/?p=47819

Kacper HTA wypuścił wczoraj nowy utwór „Wróg u bram”, promujący jego najnowszą płytę „Ostatni list z tonącego pokładu”.

Co ciekawe w klipie do kawałka wystąpił Dawidzior, który obecnie odsiaduje karę pozbawienia wolności w więzieniu w Strzelcach Opolskich. Ujęcia zostały nagrane podczas koncertu Kacpra HTA, który odbył się niedawno właśnie w miejscu odsiadki Dawidziora. Usłyszeć go niestety nie będziemy mogli, ale już teraz wiemy, że swój gościnny udział na płycie zaliczyli Szpaku czy Kękę.

W oficjalnym opisie wydawnictwa możemy przeczytać:

„Ostatni list z tonącego pokładu” to 8 solowy album w dyskografii Kacpra i zarazem najbardziej osobisty, obnażający wiele niewygodnych treści krążek. Każdy powinien znaleźć tutaj cząstkę siebie, bez względu na zawód jaki wykonujemy w życiu prywatnym ponieważ zwyczajnie po ludzku dotykają nas często te same problemy.

Premiera „Ostatniego listu z tonącego pokładu” będzie miała miejsce 9.12.2022.
Preorder w cenie 49,99 zł można już teraz zamówić na stronie: https://preorder.pl/kacper-hta-cd

 

]]>
https://hhns.pl/2022/11/kacper-hta-wrog-u-bram-na-klipie-dawidzior/feed/ 0
Sitek z teledyskiem do „Zawsze chciałem” https://hhns.pl/2022/10/sitek-z-teledyskiem-do-zawsze-chcialem/ https://hhns.pl/2022/10/sitek-z-teledyskiem-do-zawsze-chcialem/#respond Wed, 19 Oct 2022 06:16:27 +0000 https://hhns.pl/?p=47805

Sitek po dwuletniej przerwie zaczyna wypuszczać nowe kawałki. Niedawno do sieci trafił klip do „Zawsze chciałem”, nagranego z Sir Mich’em.


Bardzo osobisty kawałek rapera, który postanowił w nim podzielić się z fanami swoimi marzeniami, tym co chciałby zrobić w życiu i zobaczyć na świecie. Dlaczego tak długo nie mogliśmy usłyszeć nic nowego od Sitka? W marcu tego roku tak tłumaczył swoją długą nieobecność za pośrednictwem facebooka:

Siema mordeczki, wiem, że przez jakiś czas była cisza z mojej strony, ale straciłem zajawkę na dalsze działania. Moja ostatnia płyta wyszła w trakcie pandemii, przez co nie miałem nawet szansy spotkać się z Wami na koncertach, które zawsze dawały mi najwięcej frajdy. Ostatnie tygodnie spędziłem jednak w studio nagrywając nowe kawałki i już niebawem usłyszycie coś ode mnie. Nowy numer to w pewnym sensie moje oczyszczenie, którego potrzebuje, żeby zacząć nowy rozdział.

Jak wiemy, kontakt z publicznością na żywo bardzo często napędza artystów do nowych działań. Dlatego cieszymy się, że dostał nową szansę i przy współpracy ze znaną marką alkoholu wraca na trasę, która będzie miała trzy przystanki:

22.10 – Wrocław, Klub Bezsenność,

4.11 – Gdynia, Nowy Harem,

9.12 – Poznań, Klub Próżność.

W krótkim wideo na instagramie, które promuje trasę MAKE IT COUNT TOUR mówi:

 

Zawsze chciałem grać odważnie i prawdziwie. Wejść jak scenę jak nigdy dotąd. Ruszyć w trasę koncertową jakiej zawsze chciałem. To się teraz dzieje.

 

]]>
https://hhns.pl/2022/10/sitek-z-teledyskiem-do-zawsze-chcialem/feed/ 0
Nowy kawałek Profesora Smoka z udziałem Palucha, Shelleriniego i Matiego. https://hhns.pl/2022/10/nowy-kawalek-profesora-smoka-z-udzialem-palucha-shelleriniego-i-matiego/ https://hhns.pl/2022/10/nowy-kawalek-profesora-smoka-z-udzialem-palucha-shelleriniego-i-matiego/#respond Tue, 11 Oct 2022 11:59:20 +0000 https://hhns.pl/?p=47793

Do sieci w trafił już kolejny teledysk promujący album „Teraz Dobrze?!”  duetu Profesor Smok x Kazet.

Do utworu „Miejska Legenda” zaprosili aż trzech gości: Palucha, Shelleriniego oraz Matiego Ważnego. Cała trójka postanowiła też wziąć udział w teledysku do tego kawałka. Profesor Smok i Kazet nie przestają nas zaskakiwać ilością znanych raperów, którzy występują w  najnowszym projekcie. Premiera poprzedniego wideo miała miejsce zaledwie 4 dni temu i mogliśmy w niej zobaczyć Słonia oraz Sariusa. 

W oficjalnym opisie płyty możemy przeczytać:

Na albumie „Teraz Dobrze?!” znalazła się cała masa rewelacyjnych gości. Przeglądając tracklistę nadchodzącego materiału, odnajdziecie takie ksywy jak: Słoń, Shellerini, Paluch, Sarius, Gibbs, Floral Bugs, Piotr Cartman, Mati Ważny, DJ Nambear oraz Groov z metalowej grupy Drown My Day.

 

Ciekawe czy Profesor Smok i Kazet zaskoczą nas jeszcze jakimś teledyskiem, w którym zobaczymy pozostałych gości występujących na płycie.

Wydawnictwo można w sklepie Vulgarus: https://vulgarus.pl/

 

]]>
https://hhns.pl/2022/10/nowy-kawalek-profesora-smoka-z-udzialem-palucha-shelleriniego-i-matiego/feed/ 0
Reto spogląda fanom w oczy w najnowszym klipie „Klej”. https://hhns.pl/2022/10/reto-spoglada-fanom-w-oczy-w-najnowszym-klipie-klej/ https://hhns.pl/2022/10/reto-spoglada-fanom-w-oczy-w-najnowszym-klipie-klej/#respond Fri, 07 Oct 2022 07:41:26 +0000 https://hhns.pl/?p=47784

Reto wypuszcza nowy klip. W „Klej” pokazuje się bez soczewek i okularów.

Wczoraj miała miejsce premiera nowego klipu rapera Reto, który przyzwyczaił nas do swojego wizerunku, występując zawsze w soczewkach bądź zasłaniając swoje oczy okularami przeciwsłonecznymi. W teledysku do utworu „Klej” postawił na swoją naturalną odsłonę.

Z okazji premiery klipu skierował też kilka słów do fanów.  Na swoim instagramie opublikował post, w którym przyznaje, że nie zauważył kiedy stał się więźniem własnego wizerunku, który może być  przekleństwem. Jego image został integralną częścią kariery i wpływa na odbiór jego osoby.

Post kończy słowami:

„Teraz z dumą i satysfakcją prezentuje Wam mój najnowszy numer, patrząc Wam prosto w oczy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez RETO (@reto_synku)

Czy już nigdy nie zobaczymy go w soczewkach i starej odsłonie? Możliwe, że będziemy mogli się o tym przekonać niedługo, ponieważ śledząc jego media społecznościowe widzimy, że raper od dłuższego czasu pracuje w studiu nagraniowym, być może nad nadchodzącą płytą.

]]>
https://hhns.pl/2022/10/reto-spoglada-fanom-w-oczy-w-najnowszym-klipie-klej/feed/ 0
Specjalna zawieszka od Zbuka w preorderze płyty „Young Blood, Old Rules”. https://hhns.pl/2022/10/specjalna-zawieszka-od-zbuka-w-preorderze-plyty-young-blood-old-rules/ https://hhns.pl/2022/10/specjalna-zawieszka-od-zbuka-w-preorderze-plyty-young-blood-old-rules/#respond Mon, 03 Oct 2022 15:39:39 +0000 https://hhns.pl/?p=47776

„Young Blood, Old Rules” to już siódma solowa płyta w karierze Zbuka. Pomysł na płytę powstał podczas jego podróży do Stanów Zjednoczonych. Usłyszymy na niej to, do czego nas przyzwyczaił – prawdziwy przekaz, tym razem ubrany w inną, niespotykaną dotąd formę.


Zbuku do współpracy przy nowym albumie zaprosił wielu gości. Wśród 18-stu tracków znajdziemy utwory nagrane z takimi artystami jak Peja czy The Game.
„Young Blood, Old Rules” będzie miało swoją premierę 22 listopada, ale już teraz można składać zamówienia na preorder. Zbuku dla fanów przygotował kilka opcji. Podstawowa kosztuje 44,99 zł i zawiera jedynie nośnik CD. Możemy wzbogacić ją o różne dodatki i zapłacić 99 zł, 199 zł, 259,99 zł. Jednak dla najbardziej wymagających za 349,99 zł przewidziano opcję Deluxe, na którą składa się: płyta CD, t-shirt, bluza klasyczna, dedykowane opakowanie, hermetyczny słoiczek na konopie, pocztówka z autografem, opaska sylikonowa.
Co ciekawe, przy zakupie każdego preoderu, którego cena przekracza 99 zł mamy możliwość wylosowania jednej z pięciu zawieszek zrobionych ze srebra, pozłacanych 14 karatowym złotem, z certyfikowanym diamentem w środku marki SAVICKI o wartości detalicznej 2000 zł.

Do sieci trafiły już dwa teledyski promujące najnowszą płytę Zbuka. Zachęcamy do ich sprawdzenia:

Preorder płyty można zamówić tutaj: preorder.pl/zbuku

]]>
https://hhns.pl/2022/10/specjalna-zawieszka-od-zbuka-w-preorderze-plyty-young-blood-old-rules/feed/ 0
Pierwszy „GUGU Festiwal” w Trójmieście https://hhns.pl/2022/09/pierwszy-gugu-festiwal-w-trojmiescie/ https://hhns.pl/2022/09/pierwszy-gugu-festiwal-w-trojmiescie/#respond Thu, 15 Sep 2022 07:00:01 +0000 https://hhns.pl/?p=47760

GUGU Festiwal to impreza, na której usłyszymy głównie artystów należących do wytwórni Szpaka ale nie zabraknie również specjalnych gości. Pierwsza edycja już w grudniu tego roku.


Znamy date i miejsce pierwszego festiwalu Szpaka. GUGU Festiwal bo o nim mowa odbędzie się 10 grudnia tego roku w Gdańsku. Miejscem imprezy Hala Olivia mieszcząca się przy alei Grunwaldzkiej 470.
Jak informują nas organizatorzy: „To będzie coś więcej niż kolejny festiwal – przekonacie się o tym na miejscu”.

Już 10.12.2022 w Trójmieście reprezentacja GUGU wraz z zaproszonymi gośćmi spotka się z Wami na evencie, który zapamiętacie na baaaardzo długo.


Sprzedaż biletów na festiwal rusza już w piątek 19.09.2022 o godzinie 15;00. Wraz z wejściówką nabyć będzie można limitowany nakład dedykowanych festiwalowych koszulek.
To wszystko znajdziecie na stronie Goingapp.

Poniżej kilka praktycznych  informacji organizatorów:

-Odbiór koszulek odbywać będzie się wraz z odbiorem opasek, nie ma możliwości wysyłki koszulki,

-Nie ma potrzeby drukowania biletów, wystarczy pokazać kod QR na telefonie (prosimy rozjaśnić ekran),

-Wstęp na festiwal możliwy jest od 15 lat, poniżej tylko z pełnoprawnym opiekunem,

-Aby dostać się na teren wydarzenia każdy obowiązkowo posiadać musi dokument tożsamości ze zdjęciem,

-Wejście na festiwal możliwe jest tylko do 22:30.

]]>
https://hhns.pl/2022/09/pierwszy-gugu-festiwal-w-trojmiescie/feed/ 0
Kali powraca z nowym albumem „K4lion” https://hhns.pl/2022/09/kali-powraca-z-nowym-albumem-k4lion/ https://hhns.pl/2022/09/kali-powraca-z-nowym-albumem-k4lion/#respond Tue, 06 Sep 2022 06:41:09 +0000 https://hhns.pl/?p=47747

Szef Gana Mafii po 2 latach przerwy wraca z nowym krążkiem.


Premiera nowej płyty zaplanowana jest na 22 października. Do tej pory otrzymaliśmy dwa single promujące nowe wydawnictwo rapera, utwory „Poland Favela” i „Na blokach” osiągnęły ponad 12 milionów wyświetleń – a to dane tylko z YouTube.

Czego możemy się spodziewać jeszcze przed premierą? Kilka słów do fanów skierował sam artysta:

Wraz z końcem lata czeka nas sporo publikacji związanych z nowym albumem K4LION. Lada dzień porozmawiamy więcej o zawartości krążka, opublikuję track listę oraz pokaże Wam jak wygląda uszyty merch odzieżowy, który przygotowałem dla Was. Do premiery pojawią się jeszcze conajmniej 4 single. Będzie się działo! W kontakcie!

Na swoim Instagramie Kali dał fanom wybór, jaki następny kawałek chcą usłyszeć. Pod głosowanie poszły 2 utwory w rożnych klimatach, jeden z udziałem Magiery – mocny rapowy kawałek, lub letniaczek na bicie Worka.

]]>
https://hhns.pl/2022/09/kali-powraca-z-nowym-albumem-k4lion/feed/ 0
6 edycja SMB FFestival już za nami. https://hhns.pl/2022/08/6-edycja-smb-ffestival-juz-za-nami/ https://hhns.pl/2022/08/6-edycja-smb-ffestival-juz-za-nami/#respond Tue, 30 Aug 2022 07:02:48 +0000 https://hhns.pl/?p=47738

Dziesiątki tysięcy ludzi uczestniczyło w ostatnim festiwalu SBM.


Warszawskie Bemowo było miejscem  kolejnej edycji SBM FFestivalu. W dniach między 25-27 sierpnia fani mogli uczestniczyć w największym rodzimym rapowym wydarzeniu w Polsce. Całe wydarzenie było perfekcyjnie przygotowane pod względem logistycznym jak i organizacyjnym.

Podczas 3 dni festiwalu na scenie można było zobaczyć wszystkich reprezentantów wytwórni SMB wraz z gośćmi specjalnymi.
Nad całością wydarzenia czuwali SMB Label i Sold Out Agencja a uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych wraz z partnerami festiwalu.

W pierwszym dniu na scenie można było podziwiać występy Lanka, braci Kacperczyk, Beteo, Nypla, Adi Nowaka i innych. Głównymi wydarzeniami w czwartek była zapowiedź nowego wydawnictwa Beteo i chociażby jeden z ostatnich koncertów kończących trasę braci Kacperczyk.

Kolejny dzień to występy Fukaja, Kękę, Jana- rapowanie, White 2115, Bedoesa, Żabsona. Na zakończenie wspólny występ uczestników Hotelu Maffija 2 i takie utwory jak „Lawenda” czy „Parapetówka”. Warto zaznaczyć, że był to jedyny wspólny występ artystów i jakże udany.

W sobotę wystąpił jeden z ojców SBM czyli Białas, do tego na scenie pojawili się Janusz Walczuk, Kinny Zimmer, Zdechły Osa czy Gombao 33. Na fanów czekała jeszcze niespodziana, na scenie Red Bull x Nobocoto nieoczekiwanie pojawił się Jakub Grabowski, który jest pierwszym uczestnikiem nowej edycji SB Starter.

                             

SMB FFestival to nie tylko koncerty ale również wiele ciekawych atrakcji dla uczestników. Adidas Originals czuwał nad aktywnym spędzaniem czasu, strefa dostosowana do każdej osoby wraz z turniejami. Dwie potężne strefy gastronomiczne, dostęp do pitnej wody, punkty i stoiska partnerów to tylko kilka z udogodnień, które miały miejsce.

 

]]>
https://hhns.pl/2022/08/6-edycja-smb-ffestival-juz-za-nami/feed/ 0
Filipek zwycięża w Biwie o Południe 2022 https://hhns.pl/2022/08/filipek-zwycieza-w-biwie-o-poludnie-2022/ https://hhns.pl/2022/08/filipek-zwycieza-w-biwie-o-poludnie-2022/#respond Tue, 23 Aug 2022 07:24:22 +0000 https://hhns.pl/?p=47730

Filipek zwyciężył w Bitwie o Południe 2022, w finale pokonał Jakuba z Ciechanowa.


W sobotę 20 sierpnia w Katowicach odbyła się Bitwa o Południe, wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi zajaranych freestylem. Prowadzącym był Peus,  Jury reprezentowali: Bober, Eskobar i Kaniowski, a za bity odpowiadał DJ Wróbson.
W bitwie wzięło udział wielu znakomitych zawodników, m.in. : Koro, Wawrzyn, Kaz, Ksywa, Pejter czy Quebo.

Jak wiadomo zwycięzca mógł być tylko jeden i ostatecznie został nim Filipek, który karierę freestylowca ma już dawno za sobą, co nie przeszkodziło jemu w eliminowaniu kolejnych zawodników i dotarciu do finału. W finale zmierzył się z samym Jakubem z Ciechanowa wszystkim znanym jako Quebonafide.
To co obaj panowie zaprezentowali podczas ostatniej bitwy przeszło najśmielsze oczekiwania, publika już dawno nie otrzymała takiego zastrzyku energii, dobrych punchy i flow. Ostatecznie wygrał Filipek, który był pod ogromnym wrażeniem całej organizacji jaki i samego poziomu. Po ochłonięciu od całego tego wydarzenia Filipek postanowił podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji bitwy:

Dziękuję wszystkim za wczorajszą atmosferę. Na pewno było to jedno z piękniejszych przeżyć w moim życiu. Wczoraj była jakaś magia. Dziękuję Quebo za namówienie mnie na tę bitwę. Możliwe, że najlepsze rzeczy w życiu wychodzą, gdy nic nie oczekujesz, tylko jesteś sobą.

@pawelpueblos mega propsy za bitwę. Jesteś gościem co ma pie**olony łeb na karku. Chylę czoła. I jak ktoś mówi, że freestyle to wieśniactwo, że cringe, banda debili, to niech spie**ala, bo tworzy go banda kreatywnych ludzi, którzy ponad wizerunek stawiają zajawkę i chęć rywalizacji.

Filipek postanowił również odnieść się do swojego rywala z finału:

Uważam, że Quebo to na swój sposób geniusz. Bez lizania dupy. W dobie raperów z mainstreamu, których szczytem talentu jest skopiowanie melodii z zachodu, on, będąc zarobionym gościem z diamntowymi płytami, wychodzi na scenę i rzuca takie linijki, że łeb rozj**any. Czysty skill. Kto jeszcze z raperów w Polsce umiałby tak zrobić?

Podczas całej bitwy Filipek i Quebo mieli okazję zmierzyć się dwukrotnie, obie walki na swoją korzyść rozstrzygnął Filipek.

Poniżej możecie zobaczyć całą bitwę, uwierzcie, że warto.

 

]]>
https://hhns.pl/2022/08/filipek-zwycieza-w-biwie-o-poludnie-2022/feed/ 0