Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhns.pl https://hhns.pl Sun, 24 Oct 2021 08:47:37 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.18 Krzysztof Kozak o sprzedaży płyt RRX: „Największy, rekordowy nakład to sto tysięcy sprzedanych płyt.” https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-o-sprzedazy-plyt-rrx-najwiekszy-rekordowy-naklad-to-sto-tysiecy-sprzedanych-plyt/ https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-o-sprzedazy-plyt-rrx-najwiekszy-rekordowy-naklad-to-sto-tysiecy-sprzedanych-plyt/#respond Sat, 23 Oct 2021 15:38:51 +0000 https://hhns.pl/?p=43819

Za drinem drin Krzysztofa Kozaka to nie tylko kulisy szalonych trzech lat funkcjonowania najbardziej hardorowej wytwórni rapowej w Polsce. W książce Krzysztof Kozak zdradza też, które z płyt RRX sprzedały się w największych nakładach.

Jak zdradza Krzysztof Kozak, rekordową płytą w historii wytwórni okazał się Brat Juzef.

Największy, rekordowy nakład to sto tysięcy sprzedanych płyt. Sprzedał się tak Brat Juzef Nagłego Ataku Spawacza.

A jak było z innymi projektami?

Status złotej płyty uzyskało wiele albumów, ale żadnemu zespołowi oficjalnie nie wręczałem wyróżnień ani o nich nie informowałem. Bardzo dobrą sprzedaż osiągnęły płyty Trzyha/Warszafski Deszcz Nastukafszy, Tede S.P.O.R.T., WYP3 Ja mam to co ty, ZIP Skład Chleb powszedni, a także DJ600V Hip-hop produkcja. Z perspektywy czasu większym problemem byłoby wymienienie płyt, które nie uzyskały statusu złota.

Ciekawa historia wiąże się z dołączeniem do RRX kultowego kieleckiego składu Wzgórze Ya-Pa 3. Jak zdradza Krzysztof Kozak w Za drinem drin, musiał wysupłać całkiem niezłą jak na tamte czasy sumkę, żeby Wzgórzaki wydawały u niego płyty:

Wzgórze zakontraktowałem naprawdę dużym zastrzykiem finansowym. Marzyłem o tym, żeby wydali u mnie kolejną płytę. Dlaczego? Bo Wzgórze było wtedy najbardziej znane i sprzedawało ogromne liczby kaset. Sam w hurtowni opchnąłem z cztery czy pięć tysięcy. SP Records zarobiło na Wzgórzu wielkie pieniądze, co postawiło Sławka Pietrzaka na nogi. Bo to on spił całą śmietankę z działalności kieleckich kotów. Sto, dwieście tysięcy sprzedanych egzemplarzy? Sami raperzy nie zarobili na tym za wiele. Sławek wydał dwa pierwsze krążki Wzgórzaków i mimo że mieli z nim ważną umowę, przyszli do mnie z płytą Trzy. A ja, gdy widziałem okazję, to nie zastanawiałem się, czy korzystać. Przewidywałem, że może się coś takiego zdarzyć, i byłem przygotowany. Czułem się w tym biznesie jak rekin w wodzie. Co było moją największą siłą? Konsekwencja. Akurat z żoną sprzedaliśmy segment w szeregowcu w Poznaniu i zostało nam sześćdziesiąt tysięcy.
– To, Aga, trzydzieści będzie dla ciebie, a trzydzieści ja muszę na bieżące rzeczy zużyć – powiedziałem.
Ale wymyśliłem, że wydam płytę Wzgórza. No i teraz tak: jadę do nich i już kombinuję, jak zabrać Adze te trzydzieści koła. Jaki bajer wcisnąć, że skoro wyjeżdżam coś załatwiać, to będę musiał mieć pieniądze bardzo szybko.
Jadę do Wzgórza, ale nie mówię jej, że mam plan wydania ich płyty. Spotykam się z nimi.
– Słuchajcie, wydaję waszą płytę Trzy. Robimy ją. Trochę będzie to kosztowało, bo studio trzeba załatwić i tak dalej. Ile?
Oni mówią:
– Czterdzieści tysięcy.
– Trzydzieści. Tyle mogę dać.
– No dobra. Jeżeli przywieziesz za dwa tygodnie

Która z płyt RRX okazała się najbardziej dochodowa? Tutaj palmę pierwszeństwa dzierży Tede z albumem S.P.O.R.T.. W tym roku minie 20 lat od momentu jej wydania:

Najwięcej kasy zarobiło dla nas właśnie S.P.O.R.T. Czy płyta Borixona zarobiła? Tego nie wiem. Biznes się kręcił, a nie każda inwestycja zwracała się od razu. Wtedy się nad tym tak nie zastanawiałem. Płaciłem pieniądze, na które się umawiałem, i ustalałem cenę za następne krążki. To tak samo jak z samochodami, które co rusz wyskakiwały. W ogóle nie zastanawiałem się nad tym, czy to jest opłacalne. Po prostu żyłem tak jak hipisi – chwilą. Wydawałem, melanżowałem i robiliśmy rap. Dynamizm tego wszystkiego był niesamowity!

Książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski Za drinem drin, za kreską kreska dostępna jest na stronie Empiku.

]]>
https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-o-sprzedazy-plyt-rrx-najwiekszy-rekordowy-naklad-to-sto-tysiecy-sprzedanych-plyt/feed/ 0
Kronkel Dom i Bibic łączą siły! https://hhns.pl/2021/10/kronkel-dom-i-bibic-lacza-sily/ https://hhns.pl/2021/10/kronkel-dom-i-bibic-lacza-sily/#respond Sat, 23 Oct 2021 00:53:54 +0000 https://hhns.pl/?p=43815

Kolejna kolaboracja członków GM2L! Tym razem Kronkel Dom zaprosił do współpracy Bibica. Wspólnie stworzyli utwór pt. NARCO TRAFFICANTE.

Za nami mocny tydzień w labelu. Nowości słuchaczom kolejno serwowali – Kazior, Francuz Mordo, a teraz Kronkel Dom do spółki z Bibicem. NARCO TRAFFICANTE to nie pierwszy kawałek, w którym Panowie połączyli siły. Wcześniej gościem Bibica był Kronkel w numerze pt. Stul pysk.
Za produkcję NARCO TRAFFICANTE odpowiadają Martin Ruts & piso. Utwór wyróżnia się klubowym bitem i szybko wpadającym w ucho refrenem.
Kronkel Dom większość swojego życia spędził w Niemczech, dokąd wyjechał z mamą w wieku sześciu lat. Swoją przygodę z muzyką urodzony w Brodnicy raper zaczynał w Dortmundzie z powołaną wspólnie z Miami Yacine, Despo i Malakesem grupą Mile High Club. W 2016 stworzony przez Kronkela dla Miami Yacine utwór Kokaina stał się w Niemczech wielkim hitem, osiągając prawie 200 milionów wyświetleń na YouTube. Raperzy tworzyli potem razem kolejne hitowe numery jak Bon Voyage.
Pierwsze solowe kawałki Kronkela natychmiast sprawiły, że zwrócił na niego uwagę cały niemiecki rynek. W 2018 roku ukazała się  EP-ka Cuzi Allo!? z utworem Nase Voll, który był bardzo popularny w serwisach streamingowych. W 2020 roku raper wydał swój debiutancki album pt. Cafe Kronkel.
]]>
https://hhns.pl/2021/10/kronkel-dom-i-bibic-lacza-sily/feed/ 0
Francuz Mordo z numerem ,,All Eyez On Me”! https://hhns.pl/2021/10/francuz-mordo-z-numerem-all-eyez-on-me/ https://hhns.pl/2021/10/francuz-mordo-z-numerem-all-eyez-on-me/#respond Sat, 23 Oct 2021 00:42:17 +0000 https://hhns.pl/?p=43811

All eyez on me – taki tytuł nosi nowy singiel Francuza Mordo. Za produkcję nagrania odpowiedzialny jest Swizzy.

Klip do tego kawałka był nagrany w Warszawie przez ekipę kleks.one.
Urodzony w Polsce i wychowany we francuskim Clichy Francuz zadebiutował na polskiej scenie rapowej w maju tego roku i wydał do tej pory dwa utwory pod szyldem GM2LJack Miel Freestyle oraz Czarne BMW, na którym gościnnie udzielił się Alberto. 22-latka można również usłyszeć w kawałku Bibica pt. Stul pysk.
Raper w swoich trackach łączy wersy wykonane w języku polskim i francuskim. W ostatnim czasie jednak mocno skupia się na tworzeniu po polsku, czego dowodem jest nowe nagranie. A to nie koniec, w kolejce czekają następne nowości od Francuza.
]]>
https://hhns.pl/2021/10/francuz-mordo-z-numerem-all-eyez-on-me/feed/ 0
Intruz ostrzy swój „Scyzoryk Janosika”! https://hhns.pl/2021/10/intruz-ostrzy-swoj-scyzoryk-janosika/ https://hhns.pl/2021/10/intruz-ostrzy-swoj-scyzoryk-janosika/#respond Sat, 23 Oct 2021 00:35:26 +0000 https://hhns.pl/?p=43807

Scyzoryk Janosika to kolejny bezkompromisowy singiel Intruza wypełniony wersami ostrymi niczym tytułowy scyzoryk

Utwór ten pochodzi z czwartego już solowego albumu reprezentanta wytwórni Step Records pt.: Za niewinność. Sprawdźcie co tym razem do powiedzenia ma popularny „lokalny chłopaczek” i poczujcie specyficzny klimat kawałka wyprodukowanego przez Sokollo. Wyjątkowy teledysk zrealizowała ekipa King Yeti.

Zapraszamy do zamawiania albumu w limitowanej wersji preorderowej wzbogaconej o bonusowe CD. Premiera krążka już 26 listopada! Więcej info na temat Za niewinność znajdziecie poniżej.

Preorder można zamówić TUTAJ.

O albumie:
 
Intruz nie zwalnia tempa i prezentuje już drugi w tym roku solowy album! Jego tytuł to Za niewinność, a za wydanie odpowiada oczywiście Step Records.

Utwory zarejestrowane na tę płytę powstawały w większości po premierze ostatniego albumu opolskiego rapera, co pokazuje, jak bardzo jest on aktywny muzycznie. I choć wszyscy jesteśmy zdania, że “nie ilość, a jakość„, to w wypadku twórczości Intruza, słowa te nie znajdują odniesienia. Artysta ten bowiem z każdym wydawnictwem podnosi poprzeczkę i nie inaczej jest tym razem. Sprawdzić będziecie mogli to już niebawem!

 

]]>
https://hhns.pl/2021/10/intruz-ostrzy-swoj-scyzoryk-janosika/feed/ 0
PRO8L3M w muzycznym zwiastunie filmu o pseudokibicach https://hhns.pl/2021/10/pro8l3m-w-muzycznym-zwiastunie-filmu-o-pseudokibicach/ https://hhns.pl/2021/10/pro8l3m-w-muzycznym-zwiastunie-filmu-o-pseudokibicach/#respond Thu, 21 Oct 2021 17:49:18 +0000 https://hhns.pl/?p=43800

Premiera Furiozy zbliża się wielkimi krokami. W teledysku pojawił się PRO8L3M i Vito Bambino.

Furioza to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

W oficjalnym teledysku, promującym film, możemy usłyszeć Steeza z OskaremPRO8L3Mu, a także Vito Bambino. Premiera produkcji przewidziana jest na 22 października.

]]>
https://hhns.pl/2021/10/pro8l3m-w-muzycznym-zwiastunie-filmu-o-pseudokibicach/feed/ 0
Twórcy klipów Maty i OIO nie otrzymują wynagrodzenia? „To jest praca 30-40 osób, a label zbiera całość $$.” https://hhns.pl/2021/10/tworcy-klipow-maty-i-oio-nie-otrzymuja-wynagrodzenia-to-jest-praca-30-40-osob-a-label-zbiera-calosc/ https://hhns.pl/2021/10/tworcy-klipow-maty-i-oio-nie-otrzymuja-wynagrodzenia-to-jest-praca-30-40-osob-a-label-zbiera-calosc/#respond Thu, 21 Oct 2021 17:31:08 +0000 https://hhns.pl/?p=43795

Zaskakujące informacje na temat produkcji teledysków największych polskich artystów. Ludzie pracują za darmo, często w nieludzkich warunkach.

Publicysta i działacz społeczny, Jan Śpiewak, odkrywa sekrety polskich twórców. Brutalna prawda jest taka, że osoby odpowiedzialne za organizację klipów (operator, reżyser, kostiumograf itd) pracują w dużej mierze… za wpis do portfolio.

Wszystko zaczęło się od krytyki studia Papaya Films, której dostało się za produkcję reklamy McDonalda z Matą. Temat rozwinął się w nieciekawy dla firmy sposób, bo anonimowe komentarze przypominają inne grzeszki Papayi:

Teledyski OIO robione za friko i to cały plan operatorski. O produkcji nie wspominając. Ale akurat praca na teledyskach za friko u Papayi jest to o tyle standard, że potem idziesz do reklamy za dużo więcej kasy. Problem jest taki, że oczywiście nie wszyscy idą dalej. Niektórzy robią teledysk za friko/pół darmo i zostają na lodzie.

Do tego dochodzą nieludzie warunki pracy. Kiepski dostęp do toalety, szalone godziny.

Przy produkcji klipów Maty nie wygląda to wcale lepiej. Budżety są minimalne, a osób zaangażowanych całe mnóstwo:

Potwierdzam. Praca nad teledyskami dla całej produkcji i postoprodukcji to najczęściej praca całkowicie za darmo, do portfolio lub (to najlepsze) za creditsy. Jest to super popularny proceder i nie ma znaczenia czy robimy coś dla niezależnych artystów czy dla największych labeli. Niektóre teledyski Maty mają budżety rzędy kilku tysięcy. Niektórzy pracują na freelancie i nie bardzo mają wybór odmówić, bo właśnie w taki sposób buduje się portfolio. Jeśli nie zrobisz tego ty, to zrobi to ktoś inny. To jest praca 30-40 osób z czego większość robi to totalnie za darmo, a teledysk ma potem miliony wyświetleń i label zbiera całość $$.

 

Zdaniem Śpiewaka skala patologii jest nie do opisania.

]]>
https://hhns.pl/2021/10/tworcy-klipow-maty-i-oio-nie-otrzymuja-wynagrodzenia-to-jest-praca-30-40-osob-a-label-zbiera-calosc/feed/ 0
Krzysztof Kozak zlecił pobicie Pezeta. „Macie mu mordę oklepać za to, że się źle zachował” https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-zlecil-pobicie-pezeta-macie-mu-morde-oklepac-za-to-ze-sie-zle-zachowal/ https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-zlecil-pobicie-pezeta-macie-mu-morde-oklepac-za-to-ze-sie-zle-zachowal/#respond Wed, 20 Oct 2021 07:50:25 +0000 https://hhns.pl/?p=43784

Za drinem drin Krzysztofa Kozaka odbija się szerokim echem. Do historii zamieszczonych we wspomnieniach założyciela RRX odnieśli się już DJ 600V i Peja, a Tede szydził, że je przeczytał i jest wkur*iony, że Krzysiek źle o mnie nie napisał. W książce nie brakuje kolejnych ciekawych fragmentów. KNT przyznaje, że po premierze Wkurwionych bitów Volta zlecił WSP pobicie Pezeta.

Wszystko zaczęło się od teledysku promującego wydaną przez RRX płytę Volta Wkurwione bity.

Został nakręcony teledysk, który stanowi miks czterech utworów. Klip nagrywany był przy murze służewieckim, gdy był tam robiony mural. Grafficiarze malowali na ścianie podobiznę Volta. Zaczyna się właśnie od tego, że jedziemy z Borixonem. Kraków – Warszawa, przystanek Kielce. „Szczypie w oczy… Co? Zmęczone oczy?” Kolejny jest Pih i Tym razem. Po tej zwrotce wchodzi Projekt jest w drodze Płomienia 81. A całość kończył założyciel Kalibra Gano: „Ludzie właśnie tacy są – gadają”.
Projekt Pezeta i Onara faktycznie był w drodze. To Nasze dni, które wydałem.

Teledysk został zrealizowany i zaczął być emitowany w stacjach telewizyjnych w tym samym czasie, gdy w środowisku zaczęły się rozchodzić wersy Pezeta z kawałka z Eldo i Dizkretem, które w oczywisty sposób kierowane były do DJ 600V:

Pezet, Eldo, Dizkret, opada szczęka
Nie jak przy niezbyt tłustych bitach tłustego producenta.

Krzysztof Kozak wspomina w książce, że gdy doszły do niego te wieści, postanowił zareagować. Na rapera, który wraz z Onarem jako Płomień 81 wydał u niego płytę Nasze dni, nasłał… raperów z ulicznego składu WSP, który też wydawał w RRX.

Zaczęło się o tym gadać na mieście, podśmiechiwać. Dlaczego zdissował Volta? No właśnie. To była dla nas zagadka. Mówię:
– Muszę się spotkać z Pezetem.
Ale najpierw wysłałem WSP, żeby go obili.
– Idźcie, macie tu pięć stów. Macie mu mordę oklepać za to, że się źle zachował.
Oni wszystkich potrafili znaleźć. Pojechali na Ursynów, lecz prawdopodobnie zamiast pobić, powiedzieli Pezetowi, że Kozak dał im hajs. „Żeby ciebie zbić. To ci zaproponujemy, że ty dajesz nam hajsy i jak coś, to ci wpierdoliliśmy”. Czyli go nastraszyli i dostali z dwóch stron pieniądze. Bo Pezet hajs oczywiście dał i oczywiście – zgodnie z umową – mordy mu nie oklepali. ALE… nie wiem, czemu był tak głupi i pochwalił się komuś, że Kozak został oszukany, w każdym razie po tygodniu czy dwóch to wszystko do mnie dotarło. Krążyła wieść: „Eee, Kozak to jest debil, bo wysłał WSP, dał im pieniądze i myśli, że go oklepali i załatwione”. Więc cisnę WSP:
– I co wy, kurwa? Przecież ja wiem, że on dał wam też pieniądze. Bo jego koleżka się przypucował. Tu się śmieją. Jak to wygląda?
– Eee – mówią. – Chujowo.
– Kurwa, dostaliście hajs, to musicie jechać oklepać.

Drugie zlecenie okazało się już skuteczne.

Tak im wyjechałem, że wtedy już pojechali i dojebali Pezetowi. Za to, że się nie umie zachować.
Potem go wezwałem. Spotkałem się z nim pod Pałacem Kultury i spokojnie tłumaczę:
– Paweł, no nie można tak robić, że ty na mieście nagrywasz przytyk do Volta, a potem cię lansujemy na teledysku. Będziesz musiał zapłacić za przemontowanie. Bo ja nie mogę pozwolić na to, żebyś był na klipie kogoś, kogo obrażasz w innym kawałku. Nie mogę pozwolić, żeby potem miasto się ze mnie śmiało, że doprowadziłem do takiej sytuacji. Klip kosztował dziesięć tysięcy.
A Pezet tak patrzy… I zaczyna ryczeć.
Jak zobaczyłem, że się pod tym Pałacem Kultury rozpłakał, to tylko go przytuliłem.
– Okej, okej – mówię: – Dobra, Paweł. Jebać to. Jakoś sobie z tym poradzimy. Zadzwoń i przeproś Volta.
Jakiś czas później na dużym koncercie Pezet ponownie mnie przeprosił. Wraz z nim cała sala skakała i skandowała moją ksywkę: „Kozanostra, Kozanostra”.

Krzysztof Kozak w książce puentuje całą historię tak, że później jego relacje z Pezetem były już bardzo dobre.

Po tych wydarzeniach Paweł już zawsze był grzeczny i sympatyczny. Cieszę się, że wydałem płytę Płomienia 81 Nasze dni. To była fajna ekipa.

Książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski Za drinem drin, za kreską kreska dostępna jest na stronie Empiku.

]]>
https://hhns.pl/2021/10/krzysztof-kozak-zlecil-pobicie-pezeta-macie-mu-morde-oklepac-za-to-ze-sie-zle-zachowal/feed/ 0
Fala krytyki po starcie współpracy Maty z McDonald’s https://hhns.pl/2021/10/fala-krytyki-po-starcie-wspolpracy-maty-z-mcdonalds/ https://hhns.pl/2021/10/fala-krytyki-po-starcie-wspolpracy-maty-z-mcdonalds/#respond Tue, 19 Oct 2021 14:04:12 +0000 https://hhns.pl/?p=43779

Nie milkną komentarze na temat współpracy Mata x McDonald’s. Dziennikarze, specjaliści i… raperzy krytykują działania Młodego Matczaka.

Polski Travis Scott, czyli Mata, który rozpoczął jedną z największych akcji reklamowych w polskim rapie. Podejmując współpracę z ogromną siecią fast foodów Młody Matczak naraził się jednak na falę hejtu. Dziennikarze, aktywiści i dietetycy wyliczają kalorie i łyżeczki cukru w zestawie, a także złotówki wpływające na konto.

Robert Rutkowski, psychoterapeuta, podzielił się z użytkownikami Facebooka osobliwym wpisem na temat drogi, w którą zmierza świat (rapu i nie tylko):

„Magik” czyli Piotr Łuszcz, tragicznie zmarły raper, którego poznałem osobiście dawno temu w warszawskim klubie Remont, członek legendarnych formacji Kaliber 44 i Paktofonika, przewraca się w grobie. Na naszych oczach bunt pokoleniowy dokonuje żywota. Umiera w zwałach tłuszczu, piętrzących się od śmieciowego żarcia oraz dusi się z chciwości. Czy jest to jeszcze tragiczne, czy już śmieszne, każdy niech oceni sam. Ikonę pokolenia „ileśtam” korumpuje niezbyt sympatyczne korpo. Od „Jestem Bogiem” do „Zestaw Maty”. Jak dobrze być już w smudze cienia…

Swoje trzy grosze dorzucił również Sławek Jastrzębowski, właściciel platformy blogowej Salon24:

Jeżdżę metrem, jem na Zbawixie i widzę, że pokolenie Maty, to pokolenie słabiaków. Wystraszone, wycackane chudzielce bez odrobiny pewności siebie, pełne pisku i histerii. Cały ten zbuntowany Mata z tym kontraktem reklamowym na frytki doskonale się w to wpisuje. McBunt’s i kaska.

Oburzenia nie kryła również Paulina Młynarska, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna:

Do tej pory nie komentowałam inby o Macie, ani o Macie i Matczaku tacie. Co mnie obchodzi? Ale kiedy ktoś, kto ma realny wpływ na zachowania wielkich grup młodych ludzi, zachęca za kasę do jedzenia najbardziej szkodliwego żarcia jakie istnieje, to chyba trzeba coś powiedzieć. Co Ty Mata, czytać nie umiesz? Nie wiesz co śmieciowe żarcie robi z ludzkim zdrowiem? Nie wiesz co to jest otyłość, cukrzyca i zawał? To ma być ta Twoja kontestacja? Pod tym szyldem? #patoćwierćinteligecja Zestaw Maty. Co w nim znajdziemy? Potrójnego cheeseburger (Potrójny Ch33sburger), średnie frytki oraz Vanilla Matcha Latte (Matchak Latte). Na zdrowie! ( Foto Pudelek , czyli właściwe miejsce dla mrocznego buntownika). Edit: tak, to samo mówię do Szyca i Żebrowskiego oraz do innych znanych osób, które za kasę reklamują ultra niezdrowe żarcie i substancje. Dziękuję za uwagę.

Istotna może być opinia Katarzyny Bosackiej, która jest specjalistką od zdrowego żywienia:

Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Bo bez obciachu promują je znane nazwiska! Od dzisiaj w McDonald’s można kupić zestaw, który powstał we współpracy sieci z raperem – „Matą” Michałem Matczakiem. Mata to artysta, który bije rekordy popularności głównie wśród młodego pokolenia i tu pojawia się pytanie… Czy współpraca rapera z McDonald’s i tym samym promowanie przez niego jedzenia typu fast-food wśród młodzieży jest fair? Wątpliwe.
Po zakupie zestawu na paragonie pojawiły się wyszczególnione ceny produktów i co ciekawe cheesburger z potrójną zawartością mięsa kosztował tylko 5,10 zł… Aż strach pomyśleć, ile kosztowało wyprodukowanie takich 3 kotletów… Najdroższa była latte matcha, czyli sproszkowana zielona herbata z mlekiem – jej cena to 8,30 zł. Frytki w zestawie kosztowały 4,60 zł.
Łącznie zestaw promowany przez Matę zawiera aż 1119 kcal – to połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dla nastolatka.

Na nieco inne aspekty zwrócił uwagę B.R.O.:

Jadłem i niestety, ale nie zachwycił mnie. Zarówno smakowo jak i otoczki tego, co dostałem na tacce. Patrząc z marketingowego punktu widzenia mocno zaskoczył mnie brak jakiegokolwiek branding na zestawie, jakiegoś znaczka 33, naklejki czy kolorystyki kojarzącej się z płytą i z samym Matą. Imo bardzo zmarnowana płaszczyzna i potencjał akcji, bo mogło to być ładniej zapakowane i tworzyłoby większą wartość. Chociażby pod content na IG Stories. Ale płytkę nagrał fajną.

]]>
https://hhns.pl/2021/10/fala-krytyki-po-starcie-wspolpracy-maty-z-mcdonalds/feed/ 0
Lipa atakuje Matę, Young Leosię i Sobla! https://hhns.pl/2021/10/lipa-atakuje-mate-young-leosie-i-sobla/ https://hhns.pl/2021/10/lipa-atakuje-mate-young-leosie-i-sobla/#respond Tue, 19 Oct 2021 13:25:05 +0000 https://hhns.pl/?p=43773

Spore zamieszanie w obozie BOR. Lipa wyśmiewa najpopularniejszych raperów, ale po 10 minutach usuwa swój wpis.

Niekonsekwencja reprezentantów Biura Ochrony Rapu. Niedawno Paluch i Joda chwalili Oliwkę Brazil, a dziś Lipa w ironiczny sposób wypowiedział się na temat kierunku, który obiera rap. Jego wpis zniknął jednak z Internetu w przeciągu kilku minut, więc niewykluczone, że było to spowodowane interwencją kogoś z góry.

Lipa swoim tekstem zdawał się imitować typowego fana współczesnego rapu. Wyśmiał twórczość Young Leosi, obraził Sobla i nawiązał do stylu bycia Maty:

Ale ci raperzy so słodcy i fajni. jezu, jakie oni so dobzi i eleganccy. Wybaczam im. Sobel jest słodky i fcale nie jest zwykłym fletem, ma szacun straszny. A Leosia to prafdziwy raaap! A Mata to gangster i się nie śmiej.

lipa mata sobel

]]>
https://hhns.pl/2021/10/lipa-atakuje-mate-young-leosie-i-sobla/feed/ 0
Kacper HTA wspomina zakończenie konfliktu ze Szpakiem https://hhns.pl/2021/10/kacper-hta-wspomina-zakonczenie-konfliktu-ze-szpakiem/ https://hhns.pl/2021/10/kacper-hta-wspomina-zakonczenie-konfliktu-ze-szpakiem/#respond Sun, 17 Oct 2021 20:02:29 +0000 https://hhns.pl/?p=43769

Kacper HTA był gościem Siwego i Admy w RapNews Studio Live.

Raper wypowiedział się na temat zeszłorocznego spotkania ze Szpakiem, podczas którego panowie zakończyli trwający między sobą konflikt. O konfrontacji pisaliśmy TUTAJ. Kacper HTA wrzucił wtedy na swojego Instagrama post, w którym skomentował zajście w następujący sposób:

Gdybyśmy wszyscy potrafili otwierać umysł i serce nim zawędruje tam gniew i nienawiść żyło by się nam spokojniej. Niektóre konflikty jednak mimo czasów w jakich przyszło nam żyć można rozwiązywać jak kiedyś, w 4 oczy, bez internetu, rozgłosu.

Niedawno na kanale Rapnews odbyła się prowadzona przez Admę i Siwego transmisja na żywo, na której gościnnie pojawił się Kacper. Raper zapytany o przebieg rozmowy z właścicielem GUGU opowiedział o niej trochę więcej:

Fajnie, że się spotkaliśmy, bo spotkaliśmy się w połowie drogi swoich miast jak faceci, żeby wyjaśnić sobie pewne rzeczy i powiem tylko, że się skończyło tym, że zajaraliśmy jointa i zbiliśmy piątkę. Pokazał, że można mieć jaja i nie tylko być zbuntowanym na trackach, a wiem dobrze też, że jest masa odwrotności, która jest obciachem, jeśli chodzi o takie sytuacje życiowe. Przewózka, a potem pełny pampers. Uważam, że nasze spotkanie było zajebistym pokoleniowym gestem bo pojechaliśmy z nastawieniem takim, że się pobijemy. Nie będę przywoływał rzeczy, które między sobą powiedzieliśmy, bo to są między nami, ale na pewno zajebiście oboje wspominamy to spotkanie. Jak wracałem to Szpaku podziękował mi jeszcze za ustawkę, że wielki szacunek, nie wiedział, że jestem takim koleżką. Ja odwzajemniam ten szacunek i uważam, że ludzie powinni w taki sposób rozwiązywać konflikty. 

]]>
https://hhns.pl/2021/10/kacper-hta-wspomina-zakonczenie-konfliktu-ze-szpakiem/feed/ 0