Hip Hop Nigdy Stop – Niezależny portal muzyczny – hhns.pl https://hhns.pl Tue, 15 Jun 2021 15:14:19 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.18 Paluch w mocnych słowach na temat polskiego rządu. Mówił też o Quebonafide, Guziorze i pracach nad nową płytą https://hhns.pl/2021/06/paluch-w-mocnych-slowach-na-temat-polskiego-rzadu-mowil-tez-o-quebonafide-guziorze-i-pracach-nad-nowa-plyta/ https://hhns.pl/2021/06/paluch-w-mocnych-slowach-na-temat-polskiego-rzadu-mowil-tez-o-quebonafide-guziorze-i-pracach-nad-nowa-plyta/#respond Tue, 15 Jun 2021 15:12:22 +0000 https://hhns.pl/?p=42846

Rządowi oprawcy, najlepszy album 2020 i przebieg prac nad nową płytą. O tym mówił Paluch podczas ostatniej gali Popkillerów!

Zeszły rok był niezwykle trudny dla nas wszystkich. To właśnie w tych mrocznych czasach powstał album Nadciśnienie – ciężki i smutny jak cały pandemiczny okres. Z powodu sytuacji w kraju i na świecie Paluch nie miał okazji, by zagrać piosenki z tej płyty na żywo. O odczuciach z tym związanych, opowiedział podczas gali Popkillerów:

To jest dla mnie dziwna sytuacja. Przez 10 lat jak jestem w trasie, za każdym razem jak wydawałem album, to ruszałem od razu w trasę i mogłem zweryfikować, co się ludziom podoba na żywo, a nie tylko przez liczby. Teraz to było suche patrzenie na sprzedaż płyt, jakieś rankingi i to w ogóle nie daje frajdy. Mam nadzieję, że teraz trochę się to odblokuje, jeśli rządowi oprawcy pozwolą nam zagrać koncerty.

Miesiące mijają, a szef BORu zaczyna już prace nad kolejnym albumem. Wydał już bangerowy singiel Każdy Blok, a w zanadrzu ma jeszcze kilka utworów. Nie wszystko, jednak, od razu:

Spokojnie sobie działam, mam ok. czterech numerów. Nie mam parcia wewnętrznego, żeby wydawać to w tym roku, ale zobaczę jak mi pójdzie praca. Czekam, aż się trochę odblokuję.

I choć ubiegłego roku dobrze wspominać nie można, Paluch chętnie wypowiadał się na temat muzycznych pozytywów 2020. Wygranymi byli dla niego Quebonafide i Guzior, ale to ten drugi przykuł szczególną uwagę twórcy Nadciśnienia:

Quebo bardzo mocny album, wiadomo. Sprzedażowo, marketingowo, liczbowo chyba numer 1. Nie sprawdzałem tego, nie wiem jakie są statystyki, ale przypuszczam, że topka jak zawsze od Quebo. Ale stylistycznie, w sensie tak brzmieniowo i klimatycznie, to najbardziej Guzior przypadł mi do gustu z tych albumów, które były w zeszłym roku.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/paluch-w-mocnych-slowach-na-temat-polskiego-rzadu-mowil-tez-o-quebonafide-guziorze-i-pracach-nad-nowa-plyta/feed/ 0
Ania Wyszkoni chwali PRO8L3M! https://hhns.pl/2021/06/ania-wyszkoni-chwali-pro8l3m/ https://hhns.pl/2021/06/ania-wyszkoni-chwali-pro8l3m/#respond Tue, 15 Jun 2021 14:32:32 +0000 https://hhns.pl/?p=42839

Popowa piosenkarka w ciepłych słowach wypowiedziała się na temat albumu Art Brut 2, ale też całego duetu.

Skąd słuchacze czerpaliby informację, gdyby nie gala Popkillerów? To oczywiście pół żartem, ale fakty są takie, że wydarzenie to, przynosi nam ogrom ciekawych wypowiedzi. Mijają tygodnie, a do nas wciąż docierają nowe fragmenty wywiadów, z których dowiedzieć się można wielu rzeczy.

Na tematy około rapowe wypowiadają się także twórcy z innych środowisk. Swoją nagrodę odbierał już Kazik, a ciekawy dla fanów hip-hopu mógł być wywiad z popową piosenkarką, Anną Wyszkoni. Autorka piosenki Czy ten pan i pani, zdradziła, która płyta rapowa jest jej ulubioną i skąd takie upodobania:

Bardzo cenię PRO8L3M i uwielbiam ich płytę „Art Brut 2”. To są niezwykle wartościowe teksty, to są teksty o czasach, kiedy ja byłam maleńkim dzieckiem. Doskonale pamiętam, co wtedy się działo, jak wyglądało to nasze podwórko. To wszystko się tam pojawia i to są dla mnie bardzo ważne teksty. To jedna z moich ulubionych płyt, jeśli chodzi o hip-hop.

Na Art Brut 2 usłyszeć mogliśmy już Wandę i Bandę i Majkę Jeżowską. Czy na kolejnym projekcie dostaniemy piosenkę z Anią Wyszkoni na feacie?

]]>
https://hhns.pl/2021/06/ania-wyszkoni-chwali-pro8l3m/feed/ 0
Co łączy “Uniwersalnego żołnierza” Dedisa i markę Patriotic? https://hhns.pl/2021/06/co-laczy-uniwersalnego-zolnierza-dedisa-i-marke-patriotic/ https://hhns.pl/2021/06/co-laczy-uniwersalnego-zolnierza-dedisa-i-marke-patriotic/#respond Tue, 15 Jun 2021 13:13:52 +0000 https://hhns.pl/?p=42833

Reprezentant Step Records promuje swój najnowszy krążek.

Uniwersalny żołnierz to tytuł albumu Dedisa, który będzie miał swoją premierę już 18 czerwca. Jak zapowiada wytwórnia Step Records, materiał zaspokoi oczekiwania miłośników stricte hiphopowego stylu, a przy tym poruszy wielopoziomowością wokalnych umiejętności artysty.

Od niedawna dostępny do nabycia jest preorder dwupłytowego wydania najnowszego albumu rapera. Znajdziecie go TUTAJJednocześnie raper wszedł w kolabo z marką Patriotic, z którą wypuścił własny odzieżowy drop o nazwie Uniwersalny żołnierz.

 

]]>
https://hhns.pl/2021/06/co-laczy-uniwersalnego-zolnierza-dedisa-i-marke-patriotic/feed/ 0
Premiera płyty ,,Antihype 2″ Sariusa przesunięta o tydzień! https://hhns.pl/2021/06/premiera-plyty-antihype-2-sariusa-przesunieta-o-tydzien/ https://hhns.pl/2021/06/premiera-plyty-antihype-2-sariusa-przesunieta-o-tydzien/#respond Mon, 14 Jun 2021 14:44:10 +0000 https://hhns.pl/?p=42829

Premiera płyty odbędzie się 25 czerwca.

Raper opublikował na swoim fanpage’u post, w którym informuje swoich fanów o przesunięciu daty premiery płyty o tydzień. Jest to spowodowane tym, że jeden z podwykonawców projektu nie zdąży przygotować w terminie wszystkich elementów preorderu.
Premiera albumu była wcześniej datowana na 17 czerwca, czyli na najbliższy piątek, jednak z wyżej wymienionych względów została przesunięta o tydzień – na 25 czerwca, aby osoby, które zdecydowały się na zakup płyty w przedsprzedaży mogły otrzymać swój egzemplarz przedpremierowo.
Dodatkowo raper zapowiedział nowy klip do jednego z kawałków z płyty, który trafi do sieci w czwartek w ramach rekompensaty za opóźnienie.
Niestety dostaliśmy dziś informacje, że jeden z naszych podwykonawców nie wyrobi się ze wszystkimi elementami preorderu, tak, żebyście w piątek dostali swoje płyty. Paczki wyjdą do Was z lekkim opóźnienie – we wtorek 22 czerwca, więc środa-czwartek każdy dostanie już swój preorder.
Płytę Antihype 2 można zamówić TUTAJ.
]]>
https://hhns.pl/2021/06/premiera-plyty-antihype-2-sariusa-przesunieta-o-tydzien/feed/ 0
Wini uszczypliwie na temat Eldo: „Nie zaszczyci nas swoją obecnością” https://hhns.pl/2021/06/wini-uszczypliwie-na-temat-eldo-nie-zaszczyci-nas-swoja-obecnoscia/ https://hhns.pl/2021/06/wini-uszczypliwie-na-temat-eldo-nie-zaszczyci-nas-swoja-obecnoscia/#respond Mon, 14 Jun 2021 12:49:49 +0000 https://hhns.pl/?p=42813

Złośliwości na linii Eldo – Wini ciąg dalszy. W najnowszym odcinku Zdaniem Winiego znów poruszono temat Eldoki. 

Minął tydzień odkąd informowaliśmy o zaczepkach między Eldo i Winim. Chodziło wówczas o krytyczne komentarze Eldoki na temat organizatorów Lech Polish Hip-Hop Awards, którzy zdecydowali się zatrudnić Winicjusza przy promocji swojej gali. Sam zainteresowany w ironicznym tonie odpowiedział warszawiakowi, zapraszając go na rozmowę w stolicy.

 

Wygląda jednak na to, że do rozmowy obu artystów nie dojdzie. Wini wytłumaczył całą sytuację przy okazji premiery ostatniego odcinka Zdaniem Winiego:

Eldoka nie zaszczyci nas swoją obecnością, ponieważ nie było go w Warszawie, ale nawet gdyby był, to i tak by do mnie nie przyszedł. Bo nie, podejrzewam, bo gardzi moim programem. Szkoda, trudno. Nie będziemy mieli okazji porozmawiać, powymieniać się naszymi opiniami. Trudno, będą inni, fajni rozmówcy.

Tym samym potwierdzają się nasze domysły, dotyczące niewielkich szans na rozmowę Eldo z Winim. W tej chwili sytuacja mogłaby ulec zmianie tylko w przypadku jakiejś niespodziewanej odpowiedzi ze strony tego pierwszego, ale mamy wątpliwości, czy się takowej doczekamy.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/wini-uszczypliwie-na-temat-eldo-nie-zaszczyci-nas-swoja-obecnoscia/feed/ 0
Legenda polskiego rocka na temat „Patointeligencji”: „Przyszła chyba ta pora, że coś się przełamało.” https://hhns.pl/2021/06/legenda-polskiego-rocka-na-temat-patointeligencji-przyszla-chyba-ta-pora-ze-cos-sie-przelamalo/ https://hhns.pl/2021/06/legenda-polskiego-rocka-na-temat-patointeligencji-przyszla-chyba-ta-pora-ze-cos-sie-przelamalo/#respond Sat, 12 Jun 2021 19:04:35 +0000 https://hhns.pl/?p=42801

Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank, wypowiedział się na temat Patointeligencji Maty.

Podczas ostatniej wizyty Janusza Panasewicza w studiu newonce.radio poruszano tematy społeczno-polityczne. Przede wszystkim chodziło jednak o muzykę, która ma przecież z sytuacją państwową bardzo wiele wspólnego.

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski nawiązali do takich utworów jak 100 dni do matury, Autobiografii, Mniej niż zero, a także Patointeligencji. Na temat tej ostatniej wypowiedział się wokalista Lady Pank:

Jest więcej takich, bo się pojawiały. Nie tylko Mata, ale też wiele innych. Zacząłem się cieszyć, dlatego, że przez ostatnie 5-10 lat nie działo się nic. Byłem zdziwiony, że ludzie 18-letni, 20-letni nie chcą dopierdzielić komuś, kto kłamie, kto go oszukuje, kto po prostu kopie go w tyłek co drugi raz. Że on dalej przyjmuje te kopy i nie chce o tym powiedzieć. Dla mnie to było niezrozumiałe. Kiedy będziesz mówił, jak będziesz miał tyle lat co ja? Przyszła chyba ta pora, że coś się przełamało.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez newonce.radio (@newonce_radio)

]]>
https://hhns.pl/2021/06/legenda-polskiego-rocka-na-temat-patointeligencji-przyszla-chyba-ta-pora-ze-cos-sie-przelamalo/feed/ 0
Białas, White, Arab i inni, czyli piątkowe premiery https://hhns.pl/2021/06/bialas-white-arab-i-inni-czyli-piatkowe-premiery/ https://hhns.pl/2021/06/bialas-white-arab-i-inni-czyli-piatkowe-premiery/#respond Fri, 11 Jun 2021 13:35:47 +0000 https://hhns.pl/?p=42788

Datę 11.06 zapamiętamy na długo. Swoje premiery ma dziś kilka wyjątkowych albumów, a w pamięci wciąż mamy przecież wydania sprzed kilku dni.

Piątek bogaty w muzyczne premiery to to, co tygryski lubią najbardziej. Czekanie do północy na dostępność albumu lub masowe odsłuchiwanie z okazji rozpoczynającego się weekendu – taktyki są różne, ale koniec końców wszyscy cieszymy się z projektów naszych ulubionych artystów. Ten dzień, a właściwie cały tydzień, był pod tym względem wyjątkowy. Przyjrzyjmy się albumom, które dziś trafiły na streamingi i sklepowe półki.

1. Diamentowy Las – Białas, White 2115

Na streamingach od miesiąca, od dziś w wersji fizycznej. Album nietypowy, głównie ze względu na swoją otoczkę. Wydany bez większej promocji, a sam White nazwał go: ciekawym wydarzeniem, podkreślając, że nie oczekują, aby został płytą roku. Dodał też, że zarówno on jak i Białas, chcieli pokazać się z innej, nieco lżejszej strony.

2. Moody Tapes, Volume One – Hodak, 2K

Hodak się nie zatrzymuje. Trzeci album na przestrzeni roku i trzech miesięcy. Dwanaście utworów czystego progresu – to trzeba sprawdzić! Rosnąca popularność, urodzonego w 1996 roku rapera, nie powinna nikogo dziwić.

3. Happy New Ja + Lunar Ep Vol.1 – Arab, Ensoul

Dublet na koncie Araba i dwójki producenckiej z Ensoul! Album HNJ opisano na stronie preorder.pl następującymi słowami:

Jak ujął to ktoś mądry – najpiękniejsze co w życiu może spotkać człowieka, to drugi człowiek – „HNJ” daje wyraz tej koncepcji, jej treść momentami mogłaby pozwolić na zakwalifikowanie albumu jako soul rap, gdyż jego treść skupia się na tym, co chyba każdemu z nas jest najbliższe – ludzkie relacje, uczucia, idee.

Muzyczna niespodzianka to Lunar Ep Vol. 1. Jest to pierwsza część bardziej spontanicznego projektu Araba i Ensoul.

4. Chaos – Fukaj, Kubi Producent

Debiutancki album Fukaja – jednego z najszybciej rozwijających się twórców na scenie. Nowy członek SBM Label przygotował dla nas płytę kompletną, a bity Kubiego to, jak zwykle, majstersztyk. Kto nie słyszał utworu Nominacja, niech szybko naprawi swój błąd!

5. Kompot – Deys

Coś dla fanów nietypowych dla rapu brzmień. Gitary, śpiew i postpunkowe klimaty – tak wygląda twórczość Deysa, a my z zainteresowaniem obserwujemy ewolucję Grimmy’ego.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/bialas-white-arab-i-inni-czyli-piatkowe-premiery/feed/ 0
Gibbs wystartował z preorderem solowego albumu! https://hhns.pl/2021/06/gibbs-wystartowal-z-preorderem-solowego-albumu/ https://hhns.pl/2021/06/gibbs-wystartowal-z-preorderem-solowego-albumu/#respond Fri, 11 Jun 2021 12:24:19 +0000 https://hhns.pl/?p=42772

Producent opublikował singiel pt. Kompas, zapowiadający jego pierwsze oficjalne wydawnictwo.

Gibbs to producent kojarzony przede wszystkim ze współpracy z Sariusem. Pracowali razem przy albumach Antihype i Wszystko co złe. Dawniej działał również razem z Kalim, czego owocem było Sentymentalnie, wydane w 2014. Ostatnimi czasy pomagał Kacprowi HTA, będąc członkiem zespołu FONOS.

Pod koniec maja, za pośrednictwem Instagrama, zaczął wysyłać pierwsze wskazówki, dotyczące nadchodzącego projektu. Najpierw opublikował swoje zdjęcie (co w jego przypadku jest rzadkością), a następnie dorzucił hasło: w piątek – to odpowiedź na większość waszych pytań. I jak to powiedział kiedyś piłkarz, Kamil Grosicki: nadszedł dzień dzisiejszy, a my dostaliśmy singiel i zapowiedź całego albumu.

Kluczowy w tym wszystkim jest fakt, że płyta Czarno na białym będzie projektem solowym. Na stronie dopehouse.pl możemy przeczytać:

Czarno na białym to pierwsze solowe wydawnictwo Gibbsa, które w całości zostało wyprodukowane i napisane przez niego. Album pełen emocji, skrajności i melancholijnego spojrzenia na świat.

To właśnie na tej stronie możemy zamówić preorder albumu Gibbsa. Oficjalna premiera zaplanowana jest na wrzesień 2021.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/gibbs-wystartowal-z-preorderem-solowego-albumu/feed/ 0
Qry tłumaczy dlaczego nagrał piosenkę z Ekipą Friza: „Zainspirował mnie Kizo i Young Multi” https://hhns.pl/2021/06/qry-tlumaczy-dlaczego-nagral-piosenke-z-ekipa-friza-zainspirowal-mnie-kizo-i-young-multi/ https://hhns.pl/2021/06/qry-tlumaczy-dlaczego-nagral-piosenke-z-ekipa-friza-zainspirowal-mnie-kizo-i-young-multi/#respond Fri, 11 Jun 2021 10:28:35 +0000 https://hhns.pl/?p=42758

Reprezentant chillwagonu odpowiedział na pytania, dotyczące jego przeszłości, nadchodzącego albumu, a także współpracy z nieprofesjonalnymi muzykami.

W środę światło dzienne ujrzała obszerna rozmowa Qrego i youtuberów z wip bros. Raper opowiedział o swoim burzliwym dzieciństwie, wspominając problemy w szkole, kwestię uzależnienia, a także początki muzyczne. Pierwsze kawałki nagrywał już jako mały chłopiec, a szerszej publiczności (choć i tak niewielu o tym wie) przedstawił się w 2016, gdy, dzięki kontaktom z Borixonem, miał okazję pojawić się profilu New Bad Label.

Do nowych grup odbiorców najłatwiej trafić za pośrednictwem różnego typu kolaboracji z popularnymi twórcami z innych branż: czy to w podcastach, czy rapowych kawałkach. Podczas środowej rozmowy zapytano autora albumu Małe Miasto, Wielkie Sny o powody powstania wspólnego utworu z Ekipą Friza, a także podejście do takich połączeń. Qry odpowiedział następująco:

Ludzie pisali: zrób coś z Mini Majkiem. Minęło kilka miesięcy i pomyślałem, że faktycznie może to być ciekawe. Raperzy kolaborowali już z Young Multim, który wywodzi się ze środowiska Youtube. Kizo zrobił numer z Parisem Platynovem i dograł się do Buddy. On mnie do tego zainspirował. 

18 czerwca na streamingi trafi pierwszy, legalny album Qrego pt. Dzieci w samochodach. Tam również usłyszymy kawałek z gościnką youtubera, Mini Majka. Preorder dostępny na oficjalnej stronie chillwagonu.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/qry-tlumaczy-dlaczego-nagral-piosenke-z-ekipa-friza-zainspirowal-mnie-kizo-i-young-multi/feed/ 0
Smolasty w gorącym teledysku z Oliwką Brazil https://hhns.pl/2021/06/smolasty-w-goracym-teledysku-z-oliwka-brazil/ https://hhns.pl/2021/06/smolasty-w-goracym-teledysku-z-oliwka-brazil/#respond Fri, 11 Jun 2021 10:24:02 +0000 https://hhns.pl/?p=42764

Oh Daddy to najnowszy utwór Smolastego, który właśnie pojawił się w sieci!


Po świetnie przyjętym projekcie Ghetto Playboy, którym Smolasty wrócił do swoich muzycznych korzeni i ponownie dał się poznać z mocnej, rapowej strony, artysta pozwolił sobie na chwilę przerwy od wypuszczania nowych numerów. Fakt, że nie pojawiały się przez kilka miesięcy żadne single nie oznaczał, że Smolasty próżnował – wręcz przeciwnie: przygotował dla słuchaczy nowe produkcje.

Pierwszą z nich jest potencjalny hit zbliżającego się lata – utwór Oh Daddy, z gościnnym udziałem Oliwki Brazil, która lada moment będzie Waszą ulubioną polską raperką. W bujającym numerze autorzy przedstawiają nocne kulisy relacji damsko-męskich. Zachęcamy do zapoznania się z nowym singlem i towarzyszącym mu teledyskiem, zrealizowanym przez Mohera, ale ostrzegamy: od tego refrenu długo się nie uwolnisz.

Singiel dostępny jest także w serwisach streamingowych. Jeszcze dzisiaj po 22:00 odbędzie się pierwsze wykonanie live nowego singla, zapraszamy wszystkich do warszawskiego newonce.bar, gdzie Smolasty i Oliwka Brazil zagrają Oh Daddy.

]]>
https://hhns.pl/2021/06/smolasty-w-goracym-teledysku-z-oliwka-brazil/feed/ 0